Hotel Górski PTTK Kalatówki

Hotel Górski PTTK Kalatówki

   Jedyny hotel górski na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego położony jest na wysokości 1198 m n.p.m. na morenie u podnóża Krokwi. Do hotelu prowadzi brukowana granitowymi kamieniami (tzw. „kocie łby”) Droga Brata Alberta z Kuźnic, zamknięta jednak dla pojazdów samochodowych (z wyjątkiem posiadających specjalne zezwolenia). W sezonie turystycznym wędrują nią w Tatry tłumy turystów. Tędy prowadzi popularny szlak na Giewont.  To także dobra baza wypadowa na Tatrzańskie szlaki a w szczególności na Czerwone Wierchy.
 
 
 
 
Hotel wybudowany został na potrzeby narciarskich Mistrzostw Świata FIS w 1938 roku. Zarządzany jest przez PTTK. Ma kubaturę 9700 m³ i posiada 86 miejsc noclegowych o wysokim standardzie w pokojach 1-, 2- i 5-osobowych oraz apartamenty. W hotelu jest restauracja, dwie kawiarnie, siłownia, sauna, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok, na polanie Kalatówki zimą czynne są dwa wyciągi narciarskie Kalatówki.
 
 
 
UWAGA
Corocznie od listopada do początku grudnia hotel NIE OFERUJE NOCLEGÓW , W czasie niskiego sezonu (zainteresowania) prowadzone są prace remontowe.
Czynny jest wyłącznie bufet turystyczny (9:00-16:00)
 
 
 
 
 
Hotel Górski Kalatówki, Zakopane
+48 18 206-36-44
+48 608 326 030
https://www.kalatowki.pl
 
 
 

Wykaz schronisk górskich w Polsce

 

SCHRONISKA GÓRSKIE W POLSCE wykaz

 

 

 

 
 
przebieg szlaków obok hotelu
szlak niebieski – zachodnia odnoga niebieskiego szlaku z Kuźnic Drogą Brata Alberta i obok hotelu górskiego do schroniska na Hali Kondratowej. Do rozgałęzienia przed hotelem biegnie razem ze szlakiem czarnym.
 
Czas przejścia z Kuźnic do hotelu: 35 min, ↓ 25 min
Czas przejścia z hotelu do schroniska: 50 min, ↓ 40 min
 
szlak czarny – znakowana czarno Ścieżka nad Reglami w kierunku Doliny Białego i Sarniej Skały. Do rozgałęzienia przed hotelem biegnie razem ze szlakiem niebieskim. Czas przejścia od rozgałęzienia na Czerwoną Przełęcz: 1:25 h, z powrotem 1:10 h

 

 

Większość pokoi wyposażona jest w łazienki (umywalka, toaleta, prysznic). Pozostałe mają umywalki - goście korzystają z eleganckich i czystych łazienek na  piętrach.
W naszych pokojach znajdują się ręcznie wykonane, stylowe drewniane meble. W każdym pokoju jest pościel oraz ręczniki a także deska do krojenia i szklanki.

Nasz hotel oferuje Państwu miejsca w wygodnych pokojach  na 1 i 2 piętrze z przepięknymi widokami na góry.

Spojrzenie na Kasprowy Wierch, Suchy Żleb Kalacki czy Dolinę Bystrej pozostawiają na zawsze niezapomniane wrażenia.

 

 

Kalatówki to kolebka narciarstwa w Polskich Tatrach. Już na początku XX wieku odbywały się tu zawody narciarskie i szkolenia dla sportowców. Niezbędne okazało się wybudowanie bazy noclegowej dla narciarzy i turystów.
Pierwsze, tzw "stare schronisko" na Kalatówkach powstało w latach 1911-1912. Inicjatorem jego budowy było Tatrzańskie Towarzystwo Narciarzy. Niewielkie drewniane schronisko powstało na morenie w zachodniej części Polany Kalatówki. Budynek służył w czasie wojny jako magazyn i spłonął w 1943 roku.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com