Schronisko na Hrobaczej Łące

Schronisko na Hrobaczej Łące

 Schronisko na Hrobaczej Łące

Obecnie Dom Turystyczno-Rekolekcyjny „Hrobacza Łąka” – prywatne schronisko turystyczne, położone pod szczytem Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. Obiekt znajduje się w obrębie miejscowości Żarnówka.

Schronisko to często stawia się obok Leskowca i Magurki, jednak tak naprawdę to jest dom turystyczno-rekolekcyjny należący do księży ze stolicy. Znajduję się na południowym zboczu Chrobaczej Łąki, około 50 metrów poniżej szczytu (ścieżką w dół od Krzyża Tysiąclecia). Od schroniska zaczyna się droga asfaltowa (pseudoasfaltowa w początkowym odcinku), która prowadzi do Żarnówki. Obiekt leży na terytorium gminy Czernichów. W schronisku tym panuje duży ruch głównie podczas pięknych weekendów i świąt.

W 2017 roku schronisko częściowo spłonęło.

Jest to dom rekolekcyjny prowadzony przez księdza. Posiada własną kaplicę, bufet, punkty widokowe. Dostęp do prądu jest ograniczony.

Z powodu pożaru ilość miejsc jest ograniczona.

 
Dom Turystyczny Schronisko „Hrobacza Łąka”
Żarnówka 190/II
 Międzybrodzie Bialskie


czerwony - Bielsko-Biała Straconka – Gaiki – przełęcz U Panienki – Hrobacza Łąka – Zapora Porąbka
żółty - Kozy – przełęcz U Panienki – Hrobacza Łąka – Zapora Porąbka

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com