Start sezonu zimowego w Czechach

Start sezonu zimowego w Czechach

 

Czeskie ośrodki narciarskie inaugurują sezon   Dobra wiadomość dla wszystkich fanów i miłośników narciarstwa zjazdowego, snowboardu, biegówek i innych sportów zimowych: czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu, intensywnie zaśnieżają trasy zjazdowe.

 

 

 

Obraz zawierający niebo, zewnętrzne, śnieg, osoba

Opis wygenerowany automatycznie

 

Sprawdź #ZimoweVademecum: https://www.visitczechrepublic.com/pl

 

 

 

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC inauguruje sezon 3 grudnia


Karkonoski sezon narciarski rozpocznie się, tak jak zwykle, na Černej horze. Otwarta zostanie trasa zjazdowa Anděl (1100 m), trasa Zalomená (1100 m), a jeśli warunki pogodowe pozwolą, także dziecięca trasa zjazdowa Sport 1 (250 m) i być może górny odcinek trasy Černohorská (1600 m). W piątek 3 grudnia do dyspozycji narciarzy powinno być 2,5 – 4 km tras. SkiResort uruchomił już sprzedaż skipassów online. Można je zakupić na stronie skiresortcard.cz. Przez te stronę można także zarezerwować sprzęt w wypożyczalni SkiResort Live lub miejsce parkingowe.

 

 

Obraz zawierający zewnętrzne, niebo, śnieg, stok

Opis wygenerowany automatycznie

 

https://www.skiresort.cz/pl/cenik/

 

 

 

 

Ośrodek narciarski Klínovec otwiera się w sobotę 4 grudnia


W sobotę 4 grudnia w ośrodku narciarskim Klínovec ruszy kolejka linowa Dámská wraz z niebieską trasą zjazdową o tej samej nazwie. W ośrodku trwa intensywne naśnieżanie, więc warunki do szusowania będą znakomite. Obecnie ośrodek oferuje promocyjne ceny. Całodniowy skipass kosztuje 590 Kč (ok. 100 zł), trzy godziny szusowania kosztują 490 Kč (ok. 83 zł).

 

 

Obraz zawierający śnieg, zewnętrzne, niebo, stok

Opis wygenerowany automatycznie

 

https://klinovec.cz/ceniky-skipasu/


Na trasę zjazdową wjedziemy nowoczesną kolejką linową z ogrzewanymi siedzeniami i osłoną. Tylko do 12 grudnia można zakupić w eshopie ośrodka Klínovec sezonowe skipassy ze znaczną zniżką lub całodzienny skipass do wykorzystania w głównym sezonie za 850 Kč (ok. 144 zł).

 

 

 

 

Sezon zimowy w ośrodku Dolní Morava rozpocznie się już w ten weekend


W najbliższy weekend 4 grudnia zainauguruje sezon popularny ośrodek sportów zimowych w Dolni Moravie. W sobotę i niedzielę pierwsi narciarze będą mogli szusować na trasie Slamník. W cenie skipassu będzie przejazd kolejką Sněžník i wyciągiem Slamník. Cena skipassu w ten weekend wyniesie 560 Kč (ok. 95 zł), od 9 grudnia 880 Kč (ok. 149 zł) (przez eshop 790 Kč – ok. 134 zł).

 

Obraz zawierający zewnętrzne, niebo, drzewo, śniegOpis wygenerowany automatycznie

 

 

 

W sobotę 11 grudnia planowana jest uroczysta inauguracja sezonu, Grand Opening.

 Ski opening zainauguruje sezon w Szpindlerowym Młynie


Špindl SkiOpening to tradycyjna impreza, która inauguruje sezon narciarski w Szpindlerowym Młynie. W stacji Święty Piotr priorytetem jest zaśnieżenie tras Turistická 2, Hromovka II (1a), Červená 3. Na Medvědínie: Červená 12a, Horní Mísečky – Turistická 13a, Cvičná louka 14.

 

Obraz zawierający śnieg, niebo, zewnętrzne, transport

Opis wygenerowany automatycznie

 

SkiOpening jest planowany na piątek 10 grudnia. Ośrodek zaoferuje wówczas promocyjne ceny. Jednodniowy skipass można będzie zakupić za 990 Kč (ok. 168 zł)w kasie lub za 660 Kč (ok. 112 zł) przez eshop GoPass. Im wcześniej zakupimy skipass, tym taniej. Już teraz można kupić jednodniowe skipassy na sobotę 11 grudnia i niedzielę 12 grudnia za 620 Kč (ok. 105 zł).

 

 https://www.skiareal.cz/pl/cennik/denni-skipasy

 

 

 

 

W trzeci grudniowy weekend rozpocznie sezon Ještěd


W ośrodku narciarskim Ještěd zostanie otwarta nowa trasa zjazdowa Skalka. Przed poprzednim sezonem zimowym poszerzone zostały trasy zjazdowe Slalomák, Liberecká i Beranova cesta. Na Ještědzie działa nowy system naśnieżania Snow Factory, który jest w stanie produkować śnieg, bez względu na panujące temperatury. Dzięki temu rozpoczęcie sezonu jest zaplanowane na sobotę 18 grudnia.

 

Obraz zawierający śnieg, zewnętrzne, niebo, jazda na nartach

Opis wygenerowany automatycznie

 

https://www.skijested.cz/flexi-cenik-1

 


Ośrodek oferuje 5 kolejek linowych i 6 wyciągów. Trasy zjazdowe są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, ale także dla doświadczonych narciarzy. Gdy śnieg dopisze, będzie można korzystać także z toru saneczkowego, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki linowej Skalka.

 

 

Jakie obostrzenia czekają na narciarzy w Czechach?


Zgodnie z rozporządzeniem rządu z ośrodków narciarskich mogą korzystać osoby posiadające certyfikat ozdrowieńca (ważny do 180 dni) lub potwierdzający szczepienie (od ostatniej dawki musi upłynąć co najmniej 14 dni). To rozporządzenie nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat. U dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat jest uznawany, oprócz certyfikatu ozdrowieńca lub potwierdzającego szczepienie, także test PCR, nie starszy niż 72 godziny.

We wszystkich pomieszczeniach obowiązuje noszenie maseczek.


„Oficjalne, rządowe informacje dotyczące sytuacji pandemicznej:
https://www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com