Nocne zwiedzanie czeskich zamków

Nocne zwiedzanie czeskich zamków

Nocne zwiedzanie czeskich zamków


  Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia (26.08.) niektóre zamki i pałace, a także kościoły, klasztory i inne zabytkowe budowle w Czechach zapraszają na niezwykłe nocne zwiedzanie.

 

Mnichovo Hradiště. Fot. shutterstock_Jan Pasler

 

W tym roku impreza nawiąże do projektu czeskiego Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Śladami Rodów Szlacheckich; Ród Harrachów – szlachectwo zobowiązuje”, którego celem jest przypomnienie starodawnego rodu Harrachów.

 

Pałac Kostelec, biblioteka

 

Głównym centrum wydarzeń będzie pałac Hrádek u Nechanic, letnia rezydencja Harrachów, który obchodzi w tym roku 70. rocznicę otwarcia dla zwiedzających. Na gości czeka bezpłatne zwiedzanie reprezentacyjnych pomieszczeń i wiele innych atrakcji.

 

Častolovicice, Noc Zamków

 

W ramach czternastej edycji Nocy Zamków i Pałaców swe podwoje otworzy ponad 70 zabytkowych obiektów w całych Czechach. Oprócz pełnego emocji zwiedzania, zabytki szykują bogaty program kulturalny – przedstawienia teatralne, koncerty, happeningi, degustacje przysmaków przygotowywanych według tradycyjnych receptur w kuchniach zamkowych, wykłady, pokazy fajerwerków, turnieje rycerskie i inne atrakcje. Będzie można także zajrzeć do pomieszczeń na co dzień niedostępnych dla turystów.

 

Loučeň pałac

 

Więcej informacji: www.npu.cz 

 

Informacja prasowa 10.08.2023Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com