Wycieczka do Czeskiego Raju przed sezonem wakacyjnym

Wycieczka do Czeskiego Raju przed sezonem wakacyjnym

Wycieczka do Czeskiego Raju

  Czeski Raj ma swój urok nie tylko w lecie, ale także zimą i wczesną wiosną, gdy jest mniej turystów i można w spokoju delektować się pięknem przyrody. W zimowe weekendy czynne są niektóre zamki i pałace, ciekawe muzea i galerie.

 

Sychrov. Fot. Ladislav Renner

 

Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy (około 60 km od Szklarskiej Poręby). Do przyrodniczych unikatów należą tutejsze Bozkovskie Jaskinie Dolomitowe, najrozleglejsze tego typu jaskinie w Czechach. Całkowita długość odkrytych do tej pory korytarzy wynosi 1060 metrów. Jaskinie można podziwiać także zimą. Ogromne wrażenie robią Prachovskie Skały, rezerwat przyrody z unikatowymi formacjami skalnymi, wąwozami i tunelami. Rezerwat jest otwarty dla turystów przez cały rok.  

 

Dětenice Fot. hkregion

 

Na miłośników zabytków czekają malownicze miasteczka i czynne zimą zamki i pałace. Ciekawe weekendowe programy organizuje na przykład pałac Dětenice, jak również zamek i pałac Staré Hrady. Cały rok jest czynny także neogotycki pałac Sychrov, siedziba rodu Rohanów. W pięknym zamkowym ogrodzie angielskim można podziwiać romantyczne budowle. 

 

Staré Hrady Fot. hkregion

 

Jedną z najciekawszych galerii w Czeskim Raju jest Galeria Granat w Turnovie, prezentująca oryginalną biżuterię i szkło z czeskimi granatami. Poznamy tu historię wydobywania w Czechach tych kamieni szlachetnych, następnie proces ich szlifowana i wyrobu biżuterii. Goście mogą wziąć udział także w warsztatach. 

 

Dětenice. Fot. hkregion

 

Staré Hrady Fot. hkregion

 

Staré Hrady Fot. hkregion

 

info: Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com