Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach na Słowacji

Sezon zimowy w Jasnej Chopok i w Wysokich Tatrach na Słowacji

Zima na stokach narciarskich na Słowacji

   Sezon zimowy w najbardziej znanych słowackich ośrodkach narciarskich Jasná Chopok oraz Wysokie Tatry, trwa w najlepsze. Gdy w dolinach cieszymy się słońcem i wiosną, w górach nadal można szusować na nartach.

 

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

 

Popularność Chopoka i tras narciarskich na Słowacji staje się coraz większa. Tutaj Polacy oczywiście dominują a wśród nich spotkać można Ewę Wachowicz czy nawet mistrza Adama Małysza.

Adam Małysz na Chopoku, foto Albin Marciniak

 

Z zazdrością spoglądamy na Tatry po stronie naszych sąsiadów, bo nie tylko infrastruktura jest tam bardzo dobrze rozwinięta, ale to że słońce oświetla Tatry od wschodu do zachodu. Długość i róznorodność tras narciarskich także jest bardzo zadowalająca.

 

Tatrzańska Łomnica, foto Albin Marciniak

 

Każdy kto przyjeżdża na narty lub na wypoczynek do ośrodków na Słowacji, może skorzystać z jeszcze bardziej atrakcyjnych usług niż w poprzednich latach. Nowa kolejka linowa w Jasnej Chopok, odnowiona aplikacja Gopass, pobyty w hotelach TMR z karnetami narciarskimi oraz kompleksami wodnymi w cenie. To zdecydowanie przyciąga na południową stronę Tatr.

 

Tatrzańska Łomnica, foto Albin Marciniak

 

Sezon zimowy oficjalnie trwa od początku grudnia a zakończenie może nastąpić dopiero pod koniec kwietnia. To uzależnione jest od warunków na stokach. Choć mamy już koniec marca, to zarówno w Jasnej Chopok jak i w Wysokich Tatrach można korzystać z uroków śnieżnego szaleństwa.

 

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

 

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

 

Sprawdziła się otwarta w 2022 roku Jasnej Chopok nowa 15-osobowa kolejka gondolowa, która kursuje na trasie Biela Púť – Priehyba. „Inwestycja o wartości 17 milionów euro zasadniczo przyspieszyła i uprościła transport na Chopok narciarzom oraz turystom, a jednocześnie zapewnia ekologiczne zaopatrzenie bez potrzeby wykorzystywania ratraków. Nowa gondolka także znacznie ułatwia wjazd na Chopok osobom w starszym wieku i niepełnosprawnym.

 

 

Goście planujący pobyt pod Chopokiem, pomiędzy zjazdami mogą odpocząć w restauracji Rotunda Chopok (na górze) i Happy End na Bielej Puti na dole wyciągu. Obie bardzo popularne i oblegane restauracje są obecnie samoobsługowe. To także bardzo popularne miejsca wieczorami, po aktywnym dniu na stoku.

 

 

TMR hotels – zimowy wypoczynek spełnionych marzeń i atrakcyjnych doznań
Wyjątkowy sezon zimowy będzie także w hotelach zarządzanych przez TMR. Przygotowane w hotelach TMR benefity pozwolą wszystkim gościom w pełni cieszyć się pobytem, niezależnie od tego, czy wybierają się w góry na narty, deskę, piesze wędrówki, czy za relaksem do termalnych parków wodnych. Każdy klient, który wykupi pobyt w sieci hotelowej TMR, automatycznie otrzymuje karnet narciarski lub bilety na kolejki linowe. Goście przebywający w butikowym Hotelu Tri Studničky otrzymają dodatkowo Fast Pass, czyli jazdę na nartach bez stania w kolejkach do wyciągów. Klienci zakwaterowani w hotelach na terenie parków wodnych Tatralandia i Bešeňová automatycznie otrzymają aquapass na czas swojego pobytu.

 

 

GOPASS – magiczna wejściówka umożliwiająca atrakcyjne szusowanie na nartach, relaks w parkach wodnych Tatralandia i Bešeňová oraz pobyty w hotelach TMR w najlepszych cenach.  
Przedsprzedaż dziennych skipassów, które także w tym roku będą sprzedawane podobne jak bilety lotnicze z zastosowaniem dynamicznych cen, wystartowała w połowie listopada. W tej chwili jest w przedsprzedaży Sprytna Sezonówka PREMIUM 2023/24, której posiadanie umożliwia korzystanie z ośrodków narciarskich nie tylko na Słowacji w Jasnej Chopok, Tatrzańskiej Łomnicy , Štrbské Pleso i Stary Smokowiec, ale również w ośrodkach w Austrii (Mölltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm), Polsce (Szczyrk) i w Czechach (Špindlerův Mlýn, Ještěd). Zakup skipassów we wszystkich wspomnianych ośrodkach będzie można zrealizować poprzez GOPASS - market place i program lojalnościowy w jednym.

 

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

 

Na stronie www.gopass.travel znajdą goście starannie wybraną selekcję najlepszych produktów, extra korzyści łącznie z gwarancją najlepszych cen. Rezerwacje można dokonać bez obaw z możliwością zmiany terminów a dodatkowo można zbierać punkty lojalnościowe na kolejne zakupy w ośrodkach TMR. Techniczny upgrade samoobsługowych kas GOPASS umożliwi jeszcze prostsze wydawanie kart GOPASS bez zbędnego odwiedzania kas i niepotrzebnego stania w kolejkach. Ważnym benefitem będzie poszerzenie możliwości wykorzystania anulowanego lub dobitego kredytu także w punktach gastronomicznych zarządzanych przez TMR. Nowością jest także odnowiona aplikacja GOPASS, której częścią będzie także inspiracyjna zakładka poświęcona doznaniom, gdzie oprócz możliwości zakupu produktów, klienci znajdą również propozycje wycieczek, porady, instrukcje i blogi z ciekawymi tematami, interaktywne mapy ośrodków oraz wszystkie aktualne informacje.

 

rozbudowana sieć wyciagów i tras narciarskich na Chopoku

 

W Grand Hotelu w Jasnej, na gości czeka nie tylko spa z wieloma saunami czy zewnętrznymi jacuzzi, ale także działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Na poziomie -1 urządzona jest przechowalnia sprzętu, co eliminuje pozostawianie w przypadkowych miejscach. Każda szafka ma numer odpowiadający numerowi pokoju, a obsługa kartą jest identyczna jak z otwieraniem drzwi pokoju.

 

przechowalnia sprzętu narciarskiego

 

cennik wypożyczalni sprzętu

 

wejście do kompleksu spa

 

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

 

Jasna Chopok, foto Albin Marciniak

 

Miejsca spotkań i zabawy na popołudnia i wieczory

 

 

Po całodziennych szaleństwach na stokach narciarskich, zabawę można kontynuować w dolinach.

 

 

 

Materiał powstał we współpracy ze Spółką Tatry Moutain Resorts, S.A. (TMR) 

foto: Albin Marciniak

https://www.facebook.com/marciniak.albin

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com