MALAGA NA WEEKEND I NA WAKACJE

MALAGA NA WEEKEND I NA WAKACJE

Aleksandra Lipa

   Malaga, miasto położone w Południowej Hiszpanii, w rejonie Andaluzja, przyciąga zagranicznych turystów niczym magnes. Nie ma w tym nic dziwnego: niezwykłe zabytki, przepiękne plaże i widoki zapierające dech w piersiach sprawiają, że aż chce się tu wracać.

 

Teatr rzymski

 

 

Pierwszy raz moja noga stanęła na malagijskiej ziemi w 2009 roku. Miasto urzekło mnie swoją architekturą oraz niezwykłym hiszpańskim klimatem. To była miłość od pierwszego wejrzenia.

 

MALAGA NA WEEKEND 2

 

 

Nie mogłam wręcz oderwać wzorku od wspaniałych zabytków! Największe wrażenie zrobił na mnie Mirador de Gibralfaro czy punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę całego miasta. Widok na Malagę z lotu ptaka skradł moje serce!

 

gibralfaro

 

 

Ci którzy są zmęczeni wspinaczką na Gibralfaro mogą odpocząć w barze el Pimpi, czyli najsłyniejszym barze w Maladze, którego właścicielem od 2017 roku jest sam Antonio Banderas. Banderas, Malagijczyk z krwi i kości nie tylko często bywa w Maladze, ale i również mocno inwestuje w jej rozwój. Ostatni projekt Bandersa czyli teatr Teatro del Soho jest kolejnym dowodem na to, że Malaga może poszczycić się niezwykle bogatą ofertą kulturalną.

 

el pimpi

 

 

Ale nie tylko Banderas jest wizytówką tego miasta. Nie zapominajmy o słynnym malarzu Pablo Picasso, którego posąg możemy zobaczyć na placu Plaza de la Merced. Znajduje się tam również jego dom rodzinny, który przekształcono w muzeum.

 

pablo picaso

 

 

Jeśli nie macie jeszcze dość zwiedzania to warto zobaczyć teatr rzymski, który znajduje się w samym sercu miasta. Robi on szczególne wrażenie nocą, kiedy całe miasto jest pięknie podświetlone.

 

MALAGA NA WEEKEND 1

 

 

Również plażowicze nie będą zawiedzeni, bo plaż w Maladze i na Costa del Sol macie do wyboru do koloru! Zaczynając od słynnej Malaguety po Baños del Carmen aż do Pedregalejo. Nie zapomnijcie również odwiedzić chiringuito czyli restauracji na plaży by zjeść espetos czyli sardynki, które są przyrządzane w typowo malagijskim stylu. Oj tak. Malaga skradła moje serce do tego stopnia, że zamieszkalam tu na stałe i od 2016 roku prowadzę swojego bloga oraz kanał na Youtube pod nazwą Pod niebem Malagi, w którym dzielę się z moim czytelnikami oraz widzami nie tylko suchą wiedzą z zakresu języka hiszpańskiego, ale również pokazuję inny sposób życia, myślenia, który może wzbogacić ich kulturowo i otworzyć przed nimi drzwi do innego, a czasami nawet barwniejszego życia.Blog: www.podniebemmalagi.com

 

espetos sardynki

espetos - sardynki

 

MALAGA NA WEEKEND 3

widok na Malagę z alejek prowadzących na zamek

 

MALAGA NA WEEKEND 4

plaża w Maladze

 

teatr rzymski2

teatr rzymski

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com