Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
euro 2021

 
 
 
 
Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Wzrost znaczenia Europy dla niemieckiej turystyki przyjazdowej w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią

 

   Zgodnie z oczekiwaniami niemiecka turystyka przyjazdowa poniosła ogromne straty w 2020 r. Jednocześnie wzrosło znaczenie europejskich rynków źródłowych, jak pokazuje szczegółowa analiza noclegów udostępniona przez Federalny Urząd Statystyczny.

 

Niemcy wyjazdy


Od stycznia do grudnia 2020 r. zarejestrowano łącznie 32 mln noclegów gości z zagranicy w hotelach i obiektach noclegowych z co najmniej dziesięcioma łóżkami - o 64,4 proc. mniej w porównaniu z rokiem poprzednim. Oznacza to, że po dziesięciu rekordowych latach liczba noclegów spadła mniej więcej do tego samego poziomu, co bezpośrednio po zjednoczeniu Niemiec. W 2020 roku goście z Europy wykupili 27,2 mln noclegów. Zatem udział Europy wzrósł z 74 do 85 procent. Rynek amerykański z udziałem 6,3 procent i rynek azjatycki z 6 procentami były znacznie poniżej wartości porównawczych z poprzedniego roku.
Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT): „Pandemia Covid-19 początkowo dotknęła w równym stopniu wszystkie rynki źródłowe i docelowe turystyki międzynarodowej. Udało nam się jednak ponownie powitać podróżnych z sąsiednich krajów podczas fazy ożywienia latem 2020 roku. Rosnący popyt na rynkach dalekich był hamowany przez obowiązujące ograniczenia w podróżowaniu i ograniczoną dostępność lotów”.
Według analiz Forward Keys, dostępność lotów w 2020 roku była o 62 procent niższa od wolumenu z 2019 roku. Światowe przyloty do Niemiec spadły o 70,4 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Spadki na dużych rynkach dalekich były znacznie wyższe niż na 13 rynkach źródłowych UE.

 

Kraje sąsiadujące stabilizują napływ turystów


Dziewięć sąsiadujących z Niemcami krajów wygenerowało 56,6 proc. wszystkich międzynarodowych noclegów w 2020 r. - w 2019 r. Ich udział wyniósł 42,5 proc. Największym rynkiem źródłowym dla Niemiec jako celu turystycznego w 2020 roku była Holandia z 5,8 milionami noclegów i 18,1 procent udziału w rynku. Na drugim miejscu uplasowała się Szwajcaria z 3,1 mln noclegów (udział w rynku 9,8%). Polska awansowała z ósmego na trzecie miejsce w rankingu rynków przyjazdowych z 2,2 mln noclegów i 7,0% udziałem w rynku. Na kolejnych miejscach uplasowały się Austria (1,9 mln noclegów) i Dania (1,5 mln). Najważniejszymi rynkami dalekimi w 2020 roku były Stany Zjednoczone (1,5 mln noclegów) oraz Chiny (0,4 mln noclegów).


„Mimo znacznych strat w ruchu biznesowym, wynik 2,2 miliona noclegów i spadek tylko o 35% w stosunku do rekordowego roku 2019, uznajemy za sukces. Polacy bardzo szybko zaczęli znów podróżować do Niemiec. Bliskość, infrastruktura turystyczna i transportowa, dobra opinia o tym jak Niemcy poradziły sobie z pierwszą falą pandemii powodowały, że już w czerwcu i lipcu bardzo wielu Polaków decydowało się na zwiedzanie lub wypoczynek w Niemczech. Już w czerwcu rozpoczęliśmy intensywne działania marketingowe, w pierwszym etapie promując turystykę przygraniczną, co przyniosło pozytywne efekty.” – komentuje Tomasz Pędzik, dyrektor biura Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce.

 

Cele turystyczne: z miasta na wieś


Branża hotelarska - zwłaszcza w miastach - została bardziej niż przeciętnie dotknięta spadkami związanymi z pandemią w 2020 roku. Liczba noclegów turystów zagranicznych w miastach powyżej 100 000 mieszkańców spadła o 71,4 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Znajduje to również odzwierciedlenie w wynikach Berlina (minus 76,0 proc.) i Hamburga (minus 69,7 proc.) Jest to szczególnie znaczące, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Niemcy są liderem na rynku wycieczek miejskich i kulturalnych dla Europejczyków. Jednocześnie spadek liczby noclegów zagranicznych na kempingach jest znacznie bardziej umiarkowany i wynosi minus 53,8%.
Wyniki dla branży hotelarskiej pokrywają się z analizami MKG Olakala: średnie obłożenie hoteli spadło z 72 proc. w 2019 r. do 29 proc. w 2020 r. Średnia cena za nocleg w hotelu (tylko wynajem pokoju) spadła z 94 do 84 euro.

 

Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

www.germany.travel

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 513 gości oraz 2 użytkowników.

  • Albin