Niemiecka Centrala Turystyki prezentuje - Niemcy w Warszawie

Niemiecka Centrala Turystyki prezentuje - Niemcy w Warszawie

 

   W weekend 11-12 września, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zaprezentowała w Fort 8 na warszawskim Służewie ofertę turystyczną do Niemiec pod hasłem #YoursTrulyGermany. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii Germany.Local.Culture, która zachęca do odkrywania lokalnych i mniej znanych atrakcji Niemiec.

 

2021.09.11 Piknik German local culture 39

 

Jako partnerów do wspólnej realizacji przedsięwzięcia zaproszono Organizację Turystyczną Saksonii oraz Niemiecki Instytut Wina. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się więcej o atrakcjach turystycznych Saksonii, enoturystyce do Niemiec i niemieckim winie. Warsztaty kulinarne poprowadził szef kuchni Michał Grzywacz, odkrywając przed gośćmi tajniki niemieckich potraw. Degustacje niemieckich win prowadził zaś Tomasz Prange-Barczyński. Oprócz zabaw interaktywnych takich jak ścianka wspinaczkowa, energorowery, które dzięki sile mięśni produkowały soki warzywno-owocowe, gry plenerowe i rebusy goście mieli okazję zobaczyć galerię zdjęć z pięknymi widokami z Niemiec, a wieczorem wysłuchać koncertu muzyki klasycznej.

 

2021.09.11 Piknik German local culture 1

 

 

Sytuacja wraca do normy


Po załamaniu się rynku turystycznego w okresie pandemii, sytuacja wraca do normy. Prognozy dla Niemiec wyglądają bardzo obiecująco – zagraniczni turyści uważają Niemcy za kraj bezpieczny, jeśli chodzi o ryzyko pandemiczne. Atutem jest również odległość od Polski.
Niemcy są atrakcyjnym celem podróży związanym z przyrodą i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. 104 parki krajobrazowe, 16 parków narodowych i 16 rezerwatów biosfery, 200 tys. kilometrów doskonale oznakowanych szlaków pieszych oraz bajkowe małe miasteczka dają ogromne możliwości poznania atrakcji poza utartymi szlakami i spędzenia bezpiecznego urlopu za granicą.

 

2021.09.11 Piknik German local culture 29

 

 

Saksonia pełna atrakcji


Saksonia jest z pewnością jednym z najbardziej zielonych krajów związkowych w Niemczech. Oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu lub krótkiego weekendowego wypadu za granicę. W bogatej ofercie znajdują się nie tylko wspaniałe miasta, ale także atrakcje przyrodnicze, szlaki wodne, piesze i rowerowe.
https://www.sachsen-tourismus.de/pl/

 

PCZ 2107

 

 

Podróżuj do niemieckich winnic


13 regionów winiarskich w Niemczech reprezentowanych było przez Niemiecki Instytut Wina. Na urozmaiconych krajobrazowo obszarach uprawy winorośli dojrzewają szlachetne grona, z których powstają między innymi rześkie rieslingi i klasyczne spätburgundery. Rozpieszczane przez klimat wina mają wdzięk i charakter, zaś winnice stoją otworem przed turystami.
https://www.winaniemieckie.pl/

 

IMG 3146

 

 

 

O DZT
Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa izba turystyki Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi), które wspiera ją na mocy uchwały niemieckiego Bundestagu. DZT zajmuje się tworzeniem strategii i produktów oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania turystyki niemieckiej.

 

 

PCZ 1977

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com