Wygodniejsze podróże do Reunion, Gujany Francuskiej i na Karaiby

Wygodniejsze podróże do Reunion, Gujany Francuskiej i na Karaiby

 

Od wiosny Air France rozpoczyna loty do Gujany Francuskiej i na Wyspę Reunion z lotniska de Gaulle’a w Paryżu. Oznacza to wygodniejsze podróże dla pasażerów z Polski, bez konieczności zmiany lotniska w Paryżu. W sezonie lato 2021 liczba lotów Air France do Francuskich Departamentów Zamorskich wzrośnie w sumie do 56 tygodniowo.

 

 Gujana Francusa i Karaiby 1

 

 Air France zapowiedział, że od kwietnia tego roku rozpocznie nowe loty na wyspę Reunion (Saint Denis) oraz do Gujany Francuskiej (Cayenne) z wylotem ze swojego głównego lotniska bazowego w Paryżu – im. Charles’a de Gaulle’a. Nowe połączenia będą uzupełnieniem dotychczasowej oferty linii z wylotem z lotniska Paryż-Orly. Podobną zmianę Air France zastosował w przypadku połączeń na dwie karaibskie wyspy - Gwadelupę i Martynikę, dokąd od grudnia 2020 można podróżować nie tylko z Orly, ale również z lotniska CDG.

Jest to dobra informacja zwłaszcza dla pasażerów lecących z przesiadką w stolicy Francji (w tym podróżnych z Polski), którzy udając się do wspomnianych destynacji teraz nie muszą zmieniać lotniska w Paryżu. W sezonie lato 2021 liczba lotów Air France do Gujany Francuskiej, Reunion, Martyniki i Gwadelupy, które są Francuskimi Departamentami Zamorskimi wzrośnie do 56 tygodniowo, z czego 24 połączenia będą realizowane z lotniska de Gaulle’a.

 

Gujana Francusa i Karaiby 4

 

Oferta lotów w sezonie lato 2021


14 bezpośrednich lotów tygodniowo z Paryża na wyspę Reunion (Saint-Denis de La Réunion), z czego:
- 7 lotów tygodniowo z lotniska Paryż-Orly oraz
- 7 lotów tygodniowo z lotniska Paryż - Charles de Gaulle - od 6 kwietnia 2021

10 bezpośrednich lotów tygodniowo z Paryża do Gujany Francuskiej (Cayenne), z czego:
- 7 lotów tygodniowo z lotniska Paryż-Orly oraz
- 3 loty tygodniowo (środa, piątek, niedziela) z lotniska Paryż - Charles de Gaulle


– od 2 kwietnia 2021
18 bezpośrednich lotów tygodniowo z Paryża na Gwadelupę (Pointe a Pitre), z czego:
-11 lotów tygodniowo z lotniska Paryż-Orly oraz
- 7 lotów tygodniowo z lotniska Paryż - Charles de Gaulle


14 bezpośrednich lotów tygodniowo z Paryża na Martynikę (Fort de France), z czego:
- 7 lotów tygodniowo z lotniska Paryż-Orly oraz
- 7 lotów tygodniowo z lotniska Paryż - Charles de Gaulle

 

 Gujana Francusa i Karaiby 3

 

Loty będą wykonywane samolotami typu Boeing 777-200 i Boeing 777-300, wyposażonymi w kabiny Biznes, Premium Economy i Ekonomiczną.
Bilety są już dostępna w punktach sprzedaży Air France, w tym na airfrance.pl. Zgodnie z aktualnie obowiązującą polityką handlową przewoźnika, wszystkie bilety Air France na podróże do 30 września 2021, podlegają bezpłatnym zmianom, niezależnie od wybranej taryfy.
Pasażerowie są proszeni o dokładne sprawdzenie aktualnych przepisów wyjazdowych przed każdą podróżą, zwłaszcza w kontekście obowiązujących testów na obecność COVID-19. Informacje są dostępne na dedykowanej stronie airfrance.traveldoc.aero. Obecnie przed podróżą Air France do Francuskich Departamentów Zamorskich wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu.

 

Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i własnych pracowników są w centrum uwagi linii, szczególnie w czasach pandemii, dlatego Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki podróży z niezbędnymi środkami ochrony zdrowia. Przewoźnik wzmocnił procedury sprzątania samolotów. Kabiny są bardzo dokładnie czyszczone przed każdym lotem przy użyciu odpowiednich, silnych środków. Przed lotem do niektórych destynacji obowiązuje pomiar temperatury ciała, a maski są wymagane podczas wszystkich lotów, niezależnie od kierunku. Więcej informacji na temat podróży w czasach pandemii jest dostępnych na airfrance.pl.

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com