Kondratowy Wierch

Kondratowy Wierch

1801 m n.p.m.

Wierzchołek w grzbiecie górskim w Tatrach Zachodnich zbiegającym od grani głównej z Goryczkowej Czuby do Doliny Bystrej. Grzbiet ten oddziela od siebie dwie doliny będące jej odgałęzieniami: Dolinę Goryczkową i Dolinę Suchą Kondracką.
Grzbiet ma długość ok. 2200 m i jego grań stopniowo i niemal prostolinijnie opada w kierunku północnym. Wyróżnia się na nim niewiele tylko wznoszący się ponad grań punkt kulminacyjny Kondratowego Wierchu o wysokości 1801 m n.p.m. W większości grzbiet jest porośnięty górnoreglowym lasem świerkowym i kosówką, jedynie górne partie pod Goryczkową Czubą są trawiasto-kamieniste. W zboczach wschodnich kamienisty żleb. Z górnej części jego zboczy schodzą w zimie lawiny.
Kondratowy Wierch jest dobrze widoczny z polany na Kalatówkach. Jego zalesione północne stoki przesłaniają wyższą od niego Goryczkową Czubę. Nie prowadzą przez niego szlaki turystyczne. Jedynie jego dolnym, południowym podnóżem prowadzą dwie nartostrady.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com