Siedem Granatów

Siedem Granatów

1915 m n.p.m.

Nazwa nadana końcowemu odcinkowi Żabiej Grani , na północ od Żabiej Czuby , od której oddziela ją Żabi Przechód Białczański. W tym miejscu grań stopniowo obniża się, pozwalając na połączenie dolin Rybiego Potoku i Białej Wody oraz wód Rybiego Potoku i Białej Wody w rzeczkę Białkę.
W północnej części grzbietu Siedmiu Granatów, na wysokości ok. 1600 m n.p.m., znajduje się wlot do niewielkiej (ok. 12 m długości) jaskini zwanej Dziura w Żabiem .
W części południowej, w pobliżu Żabiej Czuby, do Doliny Rybiego Potoku schodzą dwa położone w bliskim sąsiedztwie żleby o wspólnej nazwie Dwoisty Żleb . W grzbiecie nie ma wyraźnie wyodrębnionych szczytów i przełęczy, najwyższa jego kulminacja osiąga wysokość ok. 1915 m n.p.m. Grzbietem Siedmiu Granatów przebiega granica polsko-słowacka.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com