„Szusss, czyli jak przetrwałem samego siebie” - Peter „Peru” Chrzanowski

„Szusss, czyli jak przetrwałem samego siebie” - Peter „Peru” Chrzanowski

„Szusss, czyli jak przetrwałem samego siebie” - Peter „Peru” Chrzanowski

 

Klub Podróżników Śródziemie
Klub Forty Kleparz, ul. Kamienna 2/4, Kraków

25.10.2022 godzina 19:00

wstęp bezpłatny

 

Peter „Peru” Chrzanowski wyemigrował z Polski do Kanady jako chłopiec. W latach 60. i 70. dokonał wielu pierwszych zjazdów na nartach z niedostępnych szczytów Ameryki Północnej i Południowej. Był jednym z pierwszych propagatorów narciarstwa w wersji extreme, oraz jednym pierwszych użytkowników paralotni.
W swojej prezentacji w zabawny sposób przybliża unikalny światek ski bamów, czyli miłośników nart, którzy dla pasji uprawiania narciarstwa poświęcili niemal wszystko. Pozwala poznać bliżej najważniejsze postacie narciarskiej sceny w Ameryce i Europie, a także kulisy organizacji mistrzostw świata w narciarstwie ekstremalnym rozgrywanych na alaskańskich stokach i innych wydarzeń. Miłośnicy paralotniarstwa również znajdą w tym pokazie coś dla siebie – opisy wielu ośrodków w Ameryce Łacińskiej, ich unikalną charakterystykę i zalety oraz… liczne wypadki, katastrofy i często nie do końca legalne metody realizacji planów.
Chrzanowski to człowiek, który żyje ogarnięty realizacją swoich licznych pasji i który gotów jest poświęcić dla nich niemal wszystko. Na pewno zdrowie i życie osobiste.
W podróżach autorowi pokazu zawsze towarzyszyła kamera, dzięki czemu powstało kilkanaście filmów dokumentujących działalność narciarską i podróżniczą w tamtych latach. Fragmenty kilku z nich zawarte są w prezentacji.
Spotkanie powiązane jest z promocją biografii autora pod tytułem: „Szusss, czyli jak przetrwałem samego siebie”, opublikowaną przez Wydawnictwo Annapurna.

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com