Baltic Sail 2011Baltic Sail
Gdańsk 2011
7-10 LIPCA

 

 
Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez niemiecki port Rostok w 1991 roku. Celem i założeniem jego pomysłodawców było i jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu.

Obecnie do Baltic Sail należą: Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście. W tym roku, już po raz 15 w portach zrzeszonych w Baltic Sail odbędą się żeglarskie święta przybliżające ich mieszkańcom i turystom tradycje marinistyczne regionu Morza Bałtyckiego.

Od tego czasu zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska. Gościem honorowym i komandorem zeszłorocznego zlotu był Mistrz Olimpijski Mateusz Kusznierewicz, który podczas zlotu otrzymał tytuł Ambasadora Morskich Spraw Gdańska. Znakomity polski żeglarz przyjął zaproszenie władz miasta do objęcia funkcji komandora także w tym roku.

Załogi jachtów przybędą do gdańskiej mariny w dniach 7 - 10 lipca. Zlot otwarty jest dla wszystkich jednostek pływających, a więc także dla starych kutrów i motorówek. Celem imprezy jest integracja środowisk żeglarskich i propagowanie marynistycznego dziedzictwa Gdańska. Zlot jest dla żeglarzy okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, zdobycia kolejnych doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Baltic Sail to także wyjątkowa promocja Gdańska, zatem miasto starannie przygotowuje się do tego wydarzenia. Zlot zaplanowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Środowisko żeglarskie ma okazję zaprezentować się mieszkańcom i turystom, a ci mają szansę przeżyć niezwykłą morską przygodę. Wszystkie jachty zostaną udostępnione tym, którzy będą chcieli zapoznać się z ich historią i zwyczajami panującymi na morzu. Przed nimi także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej na jednym z żaglowców biorących udział w zlocie.

Gdańsk, który posiada wielowiekową tradycję morską, jest doskonałym miejscem dla tego typu imprez. Wszystkie jachty zacumują w marinie w samym centrum miasta, przy ul. Szafarnia. Władze portowe zapewniają, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. Łodzie doskonale wkomponują się w architektoniczny obraz Starego Gdańska.

Baltic Sail 2011 [www.BalticSail.info]

Imprezy w ramach Baltic Sail 2011:

Baltic Sail Gdańsk 7-10 lipca 2011
Sail Festival Klaipeda 31 lipca - 1 sierpnia 2011 [www.balticsail.lt]
Sail Świnoujście 5-7 sierpnia 2011 [http://www.sail-swinoujscie.pl]
Sail Karlskorona 10-13 sierpnia 2011 [www.karlskrona.se/sail]
Hanse Sail Rostock 11-14 sierpnia 2011 [www.hansesail.com]
Sail Sassnitz 19-21 sierpnia 2011  [www.sail-sassnitz.de]
Rejsy żaglowcami są płatne, ale kosztować będą niewiele: od 30 do 45 zł za osobę.
Bilety można kupić na stronie www.balticsail.pl7 lipca w ramach imprezy Baltic Sail do Gdańska przypłyną najpiękniejsze żaglowce z całego świata, w tym słynny Bounty, który grał w filmie "Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka". Blisko 20 żaglowców będzie można nie tyko zobaczyć od środka, ale też wypłynąć na nich w rejs po Zatoce Gdańskiej. To jednak nie wszystkie atrakcje tegorocznego święta żeglarstwa.

http://img.trojmiasto.pl/zdj/c/9/24/800x0/244674-Na-Baltic-Sail-pojawi-sie-m-in-zaglowiec-Bounty-ktory-w-filmie-Piraci-z__c_0_27_2272_1257.jpg

[www.BalticSail.info]


Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com