Krakowski Festiwal Górski

Krakowski Festiwal Górski

 KFG 2019 – Kraków 5-8 grudnia 2019 r.
 
Jak co roku celem himalaistów i górskich pasjonatów jest miasto Kraków. Ze wszystkich stron kraju i świata ściągają łojanci i podróżnicy. To właśnie tutaj spotkać można największych himalaistów świata, których na co dzień możemy oglądać w mediach. Wspólne zdjęcie z Krzysztofem Wielickim czy Moniką Witkowską ? Nic prostszego. Wiele legendarnych postaci nie tylko podpisuje swoje książki, ale także przechadza się alejkami kiermaszu, na którym można przy okazji upolować coś dla siebie z bardzo dużymi rabatami. KFG to jedna z dwóch największych imprez górskich w Polsce (Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdój odbywa się we wrześniu). Na początku grudnia, tradycyjnie już od wielu lat , środowisko wspinaczkowe i wszelkiej górskiej aktywności, ma doskonałą okazję by spotkać się wspólnie przed zimowymi wyprawami a najdalsze zakątki świata.

To także świetny moment, aby podsumować rok wspinaczkowy. Sezon w skałach, a także w górach najwyższych jest już zamknięty, a zimowy w górach Europy jeszcze na dobre się nie rozpoczął. Dlatego do Krakowa przyjeżdżają wspinacze, alpiniści, himalaiści, biegacze górscy, skitourowcy (a także inne postaci z górskiego świata), by opowiedzieć o swoich przygodach.
Kto odwiedzi KFG w tym roku ?
Na scenie festiwalowej pojawi się wspinaczkowa czołówka, himalaiści, alpiniści, wspinacze sportowi i wielkościanowi. Do Krakowa przyjadą między innymi:
- Thomas Huber
- Andy Kirkpatrick
- Marek Raganowicz
- Anna Stöhr
- Jakob Schubert
- Said Belhaj
- Dmitrij Gołowczenko i Siergiej Niłow
- Jim Herrington(fotograf)
Kraków Mountain and Climbing Awards
Podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego już po raz drugi przyznane zostaną nagrody za wybitne osiągnięcia w alpinizmie i wspinaczce sportowej. W tym roku pojawi się również nagroda honorująca wyjątkowe dokonania górskie, których charakter wykracza poza aspekt wyłącznie sportowy.

Międzynarodowy Konkurs Filmowy i Konkurs Filmu Polskiego Tradycyjnie jednym z ważniejszych punktów KFG będą konkursy filmowe. Na festiwalowym ekranie wyświetlone zostaną filmy startujące w dwóch głównych kategoriach, Konkursie Międzynarodowym i Polskim. Mamy nadzieję, że wśród filmów znajdą się także polskie i światowe premiery!
Eksplorujesz? Eksperymentujesz? Szusujesz? Wędrujesz? Łoisz? Przyjdź: KFG 2019 – Kraków 5-8 grudnia 2019 r.

więcej na stronie KFG

 

BILETY na EKOBILET

ekobilet.pl/krakowski-festiwal-gorski

 

 17kfg plakat

 

kfg FOTO aLBIN mARCINIAK
fot- Albin Marciniak
 
http://www.klubpodroznikow.com/images/stories/relacje/kfg2010/8644DSC_3484.jpg
 
 kfg 2018 krakow mountain awards2 fot Adam Kokot KFG
 
 
http://www.klubpodroznikow.com/images/stories/relacje/kfg2010/8651DSC_3566.jpg
 
 
wspomnienia filmowe z 2009 r
  

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com