Wintercamp - zimowy biwak szkoleniowy w Polsce

Największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce i jeden z największych w Europie.
 
 
Wintercamp to najlepszy sposób na zdobycie wiedzy dla każdego kto lubi góry, a jego wędrówki nie ograniczają się do przejścia w zimie Doliną Kościeliską czy drogą do Morskiego Oka.


Wintercamp to jedno z flagowych wydarzeń o charakterze szkoleniowym organizowane przez Polish Outdoor Group.

Uczestnicy Biwaku spędzą dwie noce poza schroniskiem śpiąc w namiotach lub w zbudowanych podczas zajęć jamach śnieżnych. W trakcie szkoleń uczestnicy zdobędą m.in. podstawową wiedzę, która pomoże im się lepiej przygotować na własne wyprawy w góry, dowiedzą się jak odpowiednio dobrać sprzęt oraz odzież na warunki zimowe. Ratownicy GOPR przeprowadzą podstawowe kursy lawinowe, a instruktorzy PZA przeprowadzą szkolenia z awaryjnego biwakowania i poruszania się w zimowych warunkach górskich. Wszystko po to, aby każda osoba biorąca udział w Wintercamp mogła w przyszłości uniknąć niebezpiecznych sytuacji w górach.

Dzięki technicznemu wsparciu firm outdoorowych – członków POG, uczestnicy będą mieli także wyjątkową możliwość poznania w praktyce i to w warunkach zimowych, najnowszych rozwiązań i technologii outdoorowych.

 

 

 

Trwają zapisy na Zimowy Biwak Szkoleniowy WinterCamp


Szkolenia w zakresie zagrożenia lawinowego oraz umiejętności budowy awaryjnego biwaku i bezpiecznego obozowiska prowadzone są przez profesjonalistów: ratowników GOPR i członków Polskiego Związku Alpinizmu. Bloki szkoleń obejmują także kursy skitourowe, medyczne czy też testowanie nowoczesnego sprzętu outdoorwego. Będzie to także okazja, aby postawić pierwsze kroki we wspinaczce lodowej na specjalnie przygotowanej sztucznej ścianie. Ale to tylko część z gwarantowanych atrakcji. Wyjątkowa atmosfera, wymiana doświadczeń, grupa ludzi o wspólnej pasji, spotkania z prawdziwymi autorytetami podróżniczymi, konkursy, zawody i dobra zabawa to znaki rozpoznawcze Wintercampu.

 

wintercamp

 

Program – WinterCamp 2.0

 

TERMIN: Aż 4 dni wspaniałych zimowych aktywności 27 – 30 stycznia 2022 r.
MIEJSCE: Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m.
TERMIN ZAPISÓW: Zapisy ruszają 1 października 2021. Zapisy prowadzone są w sposób ciągły do osiągnięcia limitu miejsc, organizator nie przewiduje tzw. “losowania miejsc”
WARUNKI UCZESTNICTWA: Na WinterCamp 2.0  przyjmujemy osoby dorosłe oraz osoby od 14 roku życia z dorosłymi opiekunami.
PLANOWANA LICZBA UCZESTNIKÓW: 100 osób – sugerujemy możliwie szybko dokonywać zapisów!


Zapraszamy! 

Zespół WinterCamp 2.0

 

 
Adam Bielecki na jednym z biwaków
 
 

 


Z uwagi na to, że Wintercamp odbywa się w samym środku Parku Narodowego, w srogich, zimowych warunkach atmosferycznych, organizator zachęca do zapoznania się z programem i regulaminem oraz prosi o realną ocenę własnego przygotowania i możliwości przed zgłoszeniem udziału. Ze względów bezpieczeństwa oraz w trosce o jakość prowadzonych warsztatów i szkoleń, chcący się zarejestrować muszą brać pod uwagę także ograniczoną liczbę miejsc. Wszelkich odpowiedzi na pytania dotyczące przygotowania, ekwipunku, noclegu, szkoleń i innych organizacyjnych informacji, szukajcie na www.wintercamp.pl


Bez względu na warunki atmosferyczne organizatorzy zapewniają gorącą atmosferę i niezapomniane przeżycia każdemu, kto zdecyduje się wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Do zobaczenia w lutym na szczycie Turbacza!

 

Schronisko pod TURBACZEM - GORCE

Turbacz – Gorce 1310 m n.p.m.
 
 
 
 
Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 2
 

 

 

 
 
 Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 4
 

 

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.wintercamp.pl

 

 
Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 6
 
 
 
Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 8
 
 
 
Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 9
 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 10
 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 13
 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 18
 

 

 
 
Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 19
 
 
 

 Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 22

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 24

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 27

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 32

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 33

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 34

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 37

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 38

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 39

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 41

 

 

Wintercamp obóz zimowy na Turbaczu 42

 

 

https://lh6.googleusercontent.com/-kPxXltidaiA/VsGUqQPrg5I/AAAAAAABVxc/OsXr4Q5k68c/w1024-h768-no/Wintercamp%2BTurbacz%2Bob%25C3%25B3z%2Bzimowy%2Bszkolenie%2Blawinowe%2Bzima%2Bw%2Bg%25C3%25B3rach%2BAdam%2BBielecki%2BAlbin%2BMarciniak%2B%2B%252877%2529.JPG

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com