Himalaya Base camp

Himalaya Base camp 2017

Po raz pierwszy w Polsce pasjonaci sportów outdoorowych mają okazję poznać warunki panujące na górskich ekspedycjach i dowiedzieć się jak przeżyć w ekstremalnych okolicznościach.

Uczestnicy Himalaya Base Camp spędzą ekstremalny biwak w Pieninach, doświadczając tam rzeczywistości z prawdziwych górskich ekspedycji. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, aby jak najdokładniej oddać oryginalny charakter wysokogórskiej wyprawy.

Na uczestników czekają między innymi charakterystyczne namioty, wiszące na pionowej ścianie – platformy biwakowe. W obozie znajdzie się również ogromne zaplecze profesjonalnego sprzętu, który używany jest na himalajskich wyprawach!

Zdjęcie użytkownika Albin Marciniak.

Najbardziej wyjątkową częścią Himalaya Base Camp jest biwak w specjalnie przygotowanych platformach ścianowych typu portaledge. Ten specyficzny rodzaj namiotu używany jest przez profesjonalnych alpinistów, gdy na stromej ścianie nie znajdują miejsca na odpoczynek.

Platforma służy do biwakowania podczas długich dróg wspinaczkowych, gdzie jedyną opcją na ułożenie się do snu jest założenie wiszącego obozu. To ekstremalnie wspaniałe przeżycie! Dzięki wiedzy i doświadczeniu ekipy, jest również bezpieczne.

Himalaya Base Camp to również możliwość pozyskania nowych umiejętności i wymiany doświadczeń.

Profesjonalni przewodnicy i instruktorzy przeprowadzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy na ekstremalnych wysokościach, rozbijania awaryjnego biwaku w górach i przygotowania do biwaku w skale.

Na terenie obozu odbędzie się szereg aktywności pomagających ocenić swoje aktualne możliwości i poznać siłę wspólnego działania. Będą to np. survival, wspinaczka, zjazdy na linach, poręczowanie i asekuracja. Przed uczestnikami nie lada wyzwania fizyczne i sprawdzian charakteru.

Zdjęcie użytkownika Albin Marciniak.

Uczestnicy obozu spędzą czas ze znakomitymi himalaistami oraz wspinaczami górskimi. Ambasadorami eventu zostali czołowi Polscy wspinacze min. Janusz Gołąb – polski alpinista i himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum. W tym roku w ramach projektu PHZ, Janusz wyruszy na zimową wyprawę na K2 !

Każdy z ambasadorów Himalaya Base Camp będzie otwarty na rozmowę a podczas wieczornych prezentacji opowie o swoich ostatnich dokonaniach i kolejnych planach!

Nad bezpieczeństwem uczestników obozu będzie czuwać wykwalifikowana
kadra Przewodników IVBV, instruktorów oraz grupa GOPR. Przewodnicy IVBV należą do Międzynarodowej Federacji Związków Przewodnickich.

Licencja IVBV to najwyższe możliwe do zdobycia kwalifikacje techniczne. Wszyscy
przewodnicy przechodzą analogiczny program szkolenia, a odznaki IVBV honorowane są praktycznie na całym świecie – w Ameryce Południowej, Japonii, Kanadzie, Skandynawii i krajach alpejskich, w Polsce i Słowacji. Dzięki
pracy na najwyższych standardach gwarantujemy profesjonalne wsparcie, dbamy o bezpieczeństwo i zapewniamy sprawdzony sprzęt techniczny.

Zdjęcie użytkownika Albin Marciniak.

Na miejsce spotkania wybrana została Góra Wdżar, która znajduje się przy  północnej stronie drogi wojewódzkiej nr 969. To teren o niezwykłej  typografii, a obozowisko w starych kamieniołomach przywoła himalajską aurę wspinaczki na dach świata. Z Wdżaru roztacza się  przepiękny widok na Tatry oraz Jezioro Czorsztyńskie.

Na ścianach kamieniołomu Snozka rozbite zostaną wiszące biwaki.

Zdjęcie użytkownika Albin Marciniak.

Michał Król +48 535 164 146
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

facebook.com/himalayabasecamp

 
Obóz wiszący Himalaya Base camp

zdjęcia dla uczestników do pobrania

cz. 1 Download link https://we.tl/ACvn2ESHoU
druga paczka  https://we.tl/PuaS9RT2S2

 

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/21122339_1572825139458497_8426659636899855360_o.jpg?oh=48d8ae69321b2ecff794771204e991ba&oe=5A17EA77

Zdjęcie użytkownika Albin Marciniak.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com