Aku prezentuje Elicę

Aku prezentuje Elicę - innowacyjną technologię dla komfortu poruszania się w terenie
 
W pierwszym kwartale 2017 roku Aku, uznany włoski producent obuwia wspinaczkowo - turystycznego, zaprezentował Elicę - innowacyjną technologię zastosowaną w kilku niedawno wprowadzonych do sprzedaży modelach butów. Na czym polega jej fenomen?
 
 
Na podstawie badań biomechaniki stopy podczas marszu, przeprowadzonych na zlecenie włoskiego Aku, podzielono ruch na dwie fazy - stąpnięcie oraz wybicie. Okazało się, iż obie generują przeciążenia skupione w specyficznych punktach - po zewnętrznej stronie pięty oraz od środka przy palcach. Obrazują to poniższe grafiki.
 
 
Wnioski z przeprowadzonych badań zaowocowały ideą buta, który posiada dodatkową warstwę amortyzacji w newralgicznych miejscach i dopasowuje się do anatomii ruchu, redukując siłę uderzenia i rozkładając ją na dużą powierzchnię, a nie - jak dotychczas - na pojedyncze punkty. Zmieniona została również konstrukcja bieżnika, który otrzymał dodatkowe strefy zwiększające przyczepność podczas obu faz ruchu. Badania przeprowadzone przez firmę Cerism, od lat specjalizującą się w laboratoryjnych testach sprzętu outdoorowego, potwierdziły teorię Aku - Elica jest systemem, który idealnie podąża za ruchem stopy, znacznie ją odciążając w czasie marszu, zwłaszcza w nierównym terenie. Korzyści są niezaprzeczalne - minimalizacja obtarć i nadwyrężeń czy zmniejszenie przeciążenia stawów to tylko najważniejsze z nich. Wszystko to prowadzi do utrzymania lepszej kondycji naszych nóg, a - co za tym idzie - również i całego ciała. Zwiększona została również żywotność bieżnika. Odtąd jest on bardziej równomiernie eksploatowany, dzięki temu możemy cieszyć się naszym obuwiem dłużej. System Elica znalazł zastosowanie w kilku modelach z linii Multiterrain, oferującej buty dedykowane aktywnościom górskim w umiarkowanie trudnym terenie. Większość serii to damsko - męskie modele z niską cholewką i sportowo - casualowym designem. Ze względu na uniwersalny charakter i zastosowanie systemu Elica cieszyły się one sporym zainteresowaniem właścicieli sklepów outdoorowych. Dotyczy to zarówno okresu wiosna – lato’ 2017, gdy Elica miała swoją premierę, jak i zbliżającego się wielkimi krokami sezonu jesień . zima 2017/ 2018.
Poniżej przykłady obuwia, w których zastosowana została Elica.
 
 
AKU La Val Low GTX
Jeden z najlepiej sprzedających się modeli w wiosenno - letniej ofercie AKU. Dedykowany aktywnościom w niewymagającym, górskim terenie, choć sprawdzi się również jako but miejski. Lekki, dobrze oddychający i wodoszczelny, co możliwe jest dzięki zastosowaniu technologii GORE-TEX® Performance Comfort. Konstrukcja podeszwy wewnętrznej opiera się na innowacyjnej technologii AKU Elica, zapewniającej optymalne rozłożenie obciążenia, a tym samym poprawne ułożenie stopy w bucie. Uwagę zwraca zewnętrzna podeszwa Michelin® Pulsar oraz elegancka cholewka wykonana z 1,8 mm nubuku.
 
AKU Climatica Suede GTX
Nowy, innowacyjny technologicznie model miejsko - outdoorowego buta od włoskiego Aku. Jego budowa to kwintesencja zalet technologii GORE-TEX® SURROUND®, dzięki której stopa nie ulegnie zapoceniu, nawet przy intensywnym ruchu, ponadto będzie należycie chroniona przed deszczem, wiatrem i zimnem. Cechuje go oryginalny i nowoczesny design, z kolorową, skórzaną cholewką Suede 1,8 mm oraz ząbkowaną śródpodeszwą Injected Eva. Przyczepność w warunkach nierównego podłoża zapewnia podeszwa Climatica Tenuta Grip.
 
 
AKU Alterra FG GTX
Model wyższego buta trekkingowego, przeznaczonego do wędrówek w wymagającym, górskim terenie. Cechuje go asymetryczna budowa oparta na zastosowaniu nowoczesnej, 3-częsciowej konstrukcji Elica Natural Stride System. Cholewka wykonana została ze skóry licowej, uzupełnionej o specjalną, elastyczną tkaninę. Wewnątrz podszewki znajduje się wodoodporna i zapewniająca odpowiedni komfort cieplny membrana Gore-Tex® Perfomance. Wspomaga ją dobrze dopasowująca się do kształtu stopy wkładka z serii Custom Fit. Podeszwa środkowa ma podwójną gęstości PU i bazuje na zastosowaniu pianki Die Cut Eva. Alterra wyposażony jest w twardą, antypoślizgową podeszwę zewnętrzną Vibram® Octopus.
 

O producencie
AKU - czołowy włoski producent wysokiej jakości butów wspinaczkowych i turystycznych. Historia firmy to wiele lat doświadczeń czerpanych z prestiżowej tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Mimo czerpania z tradycji i lokalnych inspiracji, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu, również w Polsce. Aktualnie firma posiada 2 duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 tysięcy par butów rocznie.
Więcej informacji na http://www.aku.it.

O dystrybutorze
RAVEN - powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej czy lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem 15 uznanych i stale rosnących sprzedażowo brandów, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów B2B, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Zarówno w przypadku Rocklanda, jak i Tevy czy Kamika, Raven jest wyłącznym dystrybutorem również na kilku rynkach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, na Słowacji czy na Węgrzech.
Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com