Chodnik ponad drzewami z widokiem na Tatry

Chodnik ponad drzewami z widokiem na Tatry

Chodnik ponad drzewami z widokiem na Tatry Bielskie.

 
Na Słowacji dostępna jest wyjątkowa atrakcja turystyczna - chodnik w koronach drzew.
 
Konstrukcja zbudowana została na terenie słowackiego ośrodka narciarskiego Bachledka (Żdiar)
 
Zanim wyruszycie na szlaki, warto spojrzeć na całość z góry, a najlepiej z wieży widokowej na Spiskiej Magurze.
 
   600 metrowej długości ścieżka osadzona na specjalnych filarach, wije się między drzewami na wysokości odchodzącej do 24 metrów.  Kolejny odcinek 630 metrowej trasy wije się 32-metrową spiralną wieżą widokową. Daje to w sumie 1234 m spaceru ponad drzewami. Konstrukcja wspierana jest przez 120 podpór. Szerokość ścieżki to 180 cm. Do budowy użyto 1000m3 drewna. Na trasie zbudowane zostały 3 punkty dydaktyczne oraz 3 punkty z atrakcjami.
 
 
 
 
 
Dzięki kolei kabinowej – Gondola Bachledka – kursującej z Bachledowej doliny na szczyt Magury, dostęp do atrakcji możliwy także dla osób niepełnosprawnych czy na wózkach. Przy wejściu wypożyczyć można także wózek inwalidzki. Ścieżka w Koronach Drzew otwarta jest przez cały rok, a od niedawna zyskała iluminację, co uatrakcyjnia wieczorne spacery.
W rejonie Bachledki wytyczone są szlaki piesze i rowerowe a z tych najciekawszych, dla miłośników rowerów polecane są cztery o różnej długości i różnym stopniu trudności. Chcąc przejechać wszystkie odcinki, mamy do dyspozycji 150 km wytyczonych szlaków rowerowych. Oczywiście można ruszyć na szlaki swoim rowerem górskim, a zabawa i wysiłek będą znacznie większe.
 
http://chodnikkorunamistromov.sk/o-chodniku/
 
Bachledova dolina 702
05955 Zdziar (Słowacja)
 
 
 
 
 
 
 
„Szlak w koronach drzew – BACHLEDKA” usytuowany jest na grzbiecie Spiskiej Magury, bezpośrednio w ośrodku BACHLEDKA Ski & Sun. Można do niego podjechać 3-osobową kolejką krzesełkową lub dotrzeć na piechotę (około 40 minut z dolnej stacji kolejki).  Cały drewniany szlak o łącznej długości 1 234 metrów poprowadzony jest spiralnie nad koronami drzew. Maksymalna wysokość szlaku wynosi 24 m i kończy się okrągłą wieżą widokową o wysokości 32 metrów. Z wieży roztacza się imponujący widok na panoramę Tatr Bielskich, Zamagórza, Pienin z Trzema Koronami oraz Zamkiem w Niedzicy. W dół można zjechać najdłuższą na Słowacji suchą zjeżdżalnią o długości 67 metrów. Jej otwarcie zaplanowane jest w połowie października. Cały “Szlak”  jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 4 miliny EUR.  Ceny biletów wstępu na „Szlak”: dorośli – 8 €, dzieci 6,50 €.  Dzieci do lat 3 maja wstęp gratis.  W ofercie dostępne będą również rodzinne bilety oraz bilety wstępu na „Szlak” połączone z wyjazdem kolejką linową lub skipassem.   Wstęp na „Szlak” z psem jest zabroniony. Psy będzie można bezpłatnie zostawić w specjalnych wolierach.
“Szlak w koronach drzew” będzie czynny przez cały rok. W ostatnie dni września udostępniony dla zwiedzających będzie w godz. 9:00-18:00, w październiku w godz. 9:00-16:30 a od grudnia w godz. 9:00-16:00.
 
 
 
 
 

Przy dolnej stacji kolejki gondolowej Bachledka Ski & Sun, Ždiar w Bachledowej dolinie, znajduje się Wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Do dyspozycji jest 25 rowerów dla dorosłych, 2 rowery dziecięce, kaski dla dorosłych i dla dzieci, foteliki rowerowe dla dzieci, blokady rowerowe. Co istotne, rowery przy odpowiednim korzystaniu ze wspomagania elektrycznego pozwalają na jazdę o zasięgu aż do 130 km.

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych otwarta jest od wiosny do jesieni. Ceny wypożyczenia jak na tej jakości sprzęt wydają się całkiem znośne i wynoszą 29 euro za cały dzień lub na kilka dni ze znaczną zniżką.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com