Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

 Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Jak się chronić przed komarami

 

Jednym z najmniej przyjemnych elementów spędzania czasu w plenerze są ugryzienia komarów. Żeby się przed nimi chronić, warto oczywiście stosować rozmaite repelenty w formie kremów, żeli, aerozoli, plastrów a nawet świec. Co jednak zrobić, gdy do ukąszenia przez komara dojdzie i pojawią się nieprzyjemne objawy, jak świąd, pieczenie i opuchlizna? Wówczas trzeba sięgnąć po sprawdzone preparaty, które szybko poradzą sobie z nieprzyjemnymi konsekwencjami spotkania z owadem. Poniżej prezentujemy listę 10 produktów, które przynoszą prawdziwą ulgę.

 

Jak się chronić przed komarami 2

 

1. Bite Away

Gdy potrzebujemy szybkiej ulgi po ugryzieniu komara, a nie chcemy sięgać po środki farmakologiczne, mamy do dyspozycji bardzo skuteczne rozwiązanie. Można użyć certyfikowanego urządzenia medycznego Bite Away. Działa ono w oparciu o terapię skoncentrowanym ciepłem. Jego końcówka, którą przykłada się na krótką chwilę do miejsca występowania ugryzienia komara, nagrzewa się do około 51 stopni. Nie stanowi to zagrożenia dla skóry, a przy tym pozwala natychmiastowo aktywować procesy lecznicze. Bite Away może być swobodnie używany przez osoby w każdym wieku. Nie ma też przeciwwskazań do zastosowania go przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

Jak się chronić przed komarami 3

2. Zimne okłady

Może zimne okłady nie mają właściwości stricte leczniczych, jednak szybko przynoszą ukojenie przy mocnym swędzeniu i bólu. Ich kolejną zaletą jest fakt, że łatwo je przygotować również w plenerze – wystarczy nieco wody oraz chusteczka higieniczna.

3. Okłady z ogórka lub kapusty

Miłośnicy naturalnych rozwiązań chętnie wykorzystują produkty pochodzące wprost ze świata przyrody. Do najbardziej tradycyjnych sposobów na ukąszenia komara zalicza się okłady z plasterków ogórka lub liści kapusty. Zmniejszają opuchliznę oraz przynoszą ulgę.

4. Aloes

Wśród roślin występują także okazy o szczególnych właściwościach. Taki właśnie jest aloes, a dokładniej miąższ z liści tego sukulenta. W jego składzie znajduje się ponad 150 składników aktywnych, z których wiele ma działanie antybakteryjne, antywirusowe oraz przeciwzapalne. Aloes przyspiesza proces leczenia skóry. Można go stosować w formie gotowej, sklepowej maści lub samodzielnie przygotować okład z liści rośliny rosnącej w domu.

5. Propolis spray

Listę naturalnych środków warto zamknąć preparatem Propolis Spray, w którego składzie znajduje się mieszanina żywicy i pszczelego kitu, który nazywa się często naturalnym antybiotykiem. Środek ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu idealnie nadaje się do miejscowego leczenia ranek po ukąszeniach owadów.

6. Fenistil

Fenistil żel to preparat należący do grupy leków antyhistaminowych. Używa się go miejscowo na skórze. Łagodzi ból i swędzenie wywołane przez ukąszenia owadów lub oparzenia słoneczne. Środek ten może być bezpiecznie używany przez dorosłych i dzieci.

7. Balsam Mugga

Balsam Mugga ma działanie łagodzące dolegliwości wywołane przez ugryzienia komarów, a także oparzenia. Delikatny zapach środka wynika z zastosowania w nim mentolu, który może powodować podrażnienia. Z tego względu można go stosować na skórę u dzieci powyżej 2. roku życia.

8. Maxicorton

Maść Maxicorton skutecznie łagodzi objawy takie, jak świąd i pieczenie. Składnikiem czynnym w jej przypadku jest hydrokortyzon, stosowany do leczenia stanów zapalnych skóry, alergii oraz reakcji po ukąszeniach owadów. Środek nie powinien być stosowany dłużej niż 12 dni. Odradza się także używanie go u młodszych dzieci.

9. Antisept spray

Spray Antisept stosuje się na skórę po wystąpieniu nieprzyjemnych objawów wywołanych przez wszelkie podrażnienia, ukąszenia owadów albo oparzenia słoneczne. Szybko przynosi ulgę oraz przyspiesza proces regeneracji skóry.

10. Foxill żel

Na koniec pozostawiliśmy kolejny, popularny żel. Preparat Foxill działa miejscowo, zmniejszając reakcje alergiczne wywołane przez ugryzienia komarów lub oparzenia słoneczne. Wspiera leczenie, chłodzi oraz działa przeciwświądowo, sprawiając, że wypoczynek w plenerze staje się zdecydowanie przyjemniejszy.

Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 357 gości oraz 0 użytkowników.