Jak korzystać z internetu mobilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jak korzystać z internetu mobilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  Jak szybko i łatwo zapewnić sobie dostęp do sieci podczas wakacji w Emiratach? Jak zdobyć komórkową kartę SIM dla turystów w ZEA?

  Bez względu na to, czy chcesz udostępniać zdjęcia z Dubaju w czasie podróży, korzystać z aplikacji do wzywania taksówek, czy też poruszać się po mieście z wykorzystaniem map online, dostęp do sieci jest priorytetem podczas wakacji czy każdej innej formy podróży do ZEA.

 

 

Chociaż w większości hoteli w Dubaju oraz w wielu publicznych miejscach i atrakcjach turystycznych dostępna jest bezpłatna sieć Wi-Fi, warto zaopatrzyć się w kartę SIM do telefonu komórkowego, aby korzystać z nieprzerwanego dostępu do Internetu. Opłaty za roaming mogą być wysokie, dlatego do wykonywania i odbierania połączeń z rodziną i przyjaciółmi, a także do rezerwacji w restauracjach i biurach podróży lepiej skorzystać z lokalnej karty SIM.

 

 

Gdzie można kupić kartę SIM w Dubaju?

Zdobycie karty SIM w Dubaju jest łatwe i szybkie. Turyści w wieku powyżej 18 lat mogą po przylocie otrzymać bezpłatną turystyczną kartę SIM operatora du na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju. Osoby posiadające wizę tranzytową, wizę turystyczną, wizę w dniu przyjazdu oraz obywatele krajów Zatoki Perskiej mogą skorzystać z tej oferty i otrzymać 1GB darmowych danych komórkowych ważnych przez 24 godziny.

Podróżni mogą następnie doładować kartę w kiosku operatora du znajdującym się w  strefie przylotów lotniska lub w strefie bezcłowej Dubai Duty Free. Na lotnisku dostępne są również stanowiska pozostałych miejscowych operatorów – Etisalat i Virgin – z ofertą przedpłaconych kart SIM przeznaczonych specjalnie dla turystów i podróżujących w interesach, z szeregiem opcji, ofert i rabatów na pakiety połączeń głosowych, danych i wiadomości SMS.

Kartę SIM można również otrzymać w głównych centrach handlowych miasta, takich jak Dubai Mall i Mall of the Emirates. 

 

 

Jak długo ważne są karty SIM dla turystów?

Karty SIM dla turystów mają różne okresy ważności. Na przykład karty firmy du są ważne przez 90 dni, Etisalat oferuje opcję 28-dniową lub 10-dniową, a plany Virgin Mobile są dostępne na 7, 10 lub 15 dni. Wszystkie plany telefoniczne można łatwo odnowić i kupić jako pakiety głosowe i transmisji danych, plany na zasadzie pay-as-you-go lub karty przedpłacone. Podczas wykonywania połączeń należy pamiętać, że numery telefoniczne w ZEA składają się z 10 cyfr, a kod kraju to +971. Aby połączyć się z Twoim numerem komórkowym w ZEA z zagranicy, dzwoniący musi wybrać cyfry 00971, a następnie Twój numer.

Należy pamiętać, że do rejestracji karty SIM wymagane jest ukończenie 18 lat, paszport lub dowód osobisty oraz ważna wiza turystyczna ZEA.

 

A teraz praktycznie:

Po przylocie, w trakcie kontroli paszportowej po wbiciu pieczątki otrzymałem paszport do ręki a w nim karta sim z 1 GB na transfer danych. Po wsadzeniu karty w telefonie, wpisałem numer i już. Mogłem swobodnie korzystać z internetu na całym terenie ZEA gdziekolwiek był zasięg.

W międzyczasie otrzymywałem sms-y:

Your remaining data allowance is 100 MB of AED 99 Bundle. Don’t worry, we have great offers with loads of data and minutes waiting for you. Recharge now via the du App, www.du.ae/QR or find our recharge cards at outlets. Visit www.du.ae/tourist for more.
 
 
Your Tourist Bundle AED 99 is active. You have 6 GB and 30 Flexi mins to call local or international and unlimited voice & video internet calls through BOTIM & CME apps valid for 28 days. To manage your line, use the du App www.du.ae/myapp. Visit www.du.ae/tourist for more.
 
 
Welcome to the UAE. Your du number is 971525823288. You have free 1 GB data valid for 24 hours. Download the du App from www.du.ae/myapp to find great offers, recharge credit and manage your SIM.  To recharge online visit www.du.ae/qr.  For tourist discounts at retail, dining and attractions, download the ALSAADA app. Visit www.du.ae/tourist to learn more.
 
Pobrałem więc aplikację i w kilku prostych krokach doładowałem konto. Wiedząc że przez kilka dni będę w górach gdzie konieczny będzie dostęp do mapy oraz że będę wrzucał sporo materiałów, wybrałem opcję za 99 AED (w przeliczeniu wyszło 122 zł a płacąc Revolutem nie było żadnych dodatkowych opłat). W ten sposób otrzymałem 6 GB transferu na 28 dni oraz możliwość 30 minut rozmów. Miałem także swój lokalny numer w razie potrzeby kontaktu.
 
 
 

 

 

 

Za kwotę 299 AED mamy nieograniczony dostęp do internetu i rozmów przez 10 dni, co w przypadku wizyty służbowej może być korzystne. Można także spróbować wykupić jeden pakiet i udostępnić transfer pozostałym członkom rodziny czy znajomych poprzez WiFi.

 

 

 

 

Jak korzystać z internetu mobilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com