Festiwal Karpia 2019

 Festiwal Karpia 2019

IV weekend DK, 19 – 22 września

19 września /czwartek/
Karp z wypiekami – warsztaty piekarnicze dla dzieci
MIEJSCE: Piekarnia-Kawiarnia Familijna w Twardogórze, ul. 1 Maja 18
Czy miałeś okazję samodzielnie wyrobić, dekorować i wypiec własne pieczywo? Ciekawi Cię, jak ten proces wygląda? Piekarnia Familijna zaprasza na warsztaty dla dzieci i rodziców, na których każdy uczestnik stworzy własnego karpia z ciasta chlebowego, a następnie wypiecze go w piecu na kamiennej płycie. Pamiątkową „rybkę” każdy uczestnik otrzyma w prezencie.
KOSZT: BEZPŁATNY
INFORMACJA: tel. 721 844 440

 

Milicz i Dolina Baryczy Stawy Milickie

 

20 września /piątek/
Kolacja rybna – Ryba do syta
MIEJSCE: Kawiarnia Parkowa, Milicz
Wyborna uczta, podczas której serwowane będą dania z ryb ze Stawów Milickich. Królować będą oczywiście dania z karpia, ale będzie można skosztować także jesiotra czy suma. Dwa stoły tematyczne: Ze stawu i Z lasu – jego atutem będą dania z dziczyzny. Wieczór urozmaicą: zabawa taneczna, loteria, konkursy, a także wystawa i sprzedaż ozdób z suszu roślinnego Państwa Lesiaków.
KOSZT: 130/os.
INFORMACJA: tel. 695 821 926

 

20 września /piątek/
Kolacja rybna U BARTKA

MIEJSCE: Zajazd U Bartka, Trzebicko Dolne 5
Kolacja rybna w Smażalni U BARTKA to prawdziwe kulinarne święto, na którym nie może zabraknąć smakoszy ryb słodkowodnych. W wieczornym menu serwowane będą rybne smakołyki na ciepło i na zimno, które są specjalnością i pasją właścicieli Smażalni. W trakcie wieczoru przy muzyce na żywo odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.
KOSZT: 100 zł/os.
INFORMACJA: tel. 504 192 870

 

21 września /sobota/
Dzień Otwarty Centrum Bioróżnorodności nad milickim Zalewem
MIEJSCE: Centrum Bioróżnorodności nad milickim Zalewem, ul. Kolejowa 10
Poznaj fachowo zaprezentowane walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Szczególnie atrakcyjna jest wystawa preparatów zwierząt – można obejrzeć z bliska i pogłaskać: bielika, wydrę, kormorana, perkoza, bobra, dzięcioły, norkę amerykańską oraz kolekcję jaja ptasich. Wystawę uzupełnią ciekawe prezentacje multimedialne. Jest ona szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi oraz uczniów.
KOSZT: BEZPŁATNE
INFORMACJA: tel. 509 760 980

 

21 września /sobota/
Wycieczka rowerowa krajoznawczo-edukacyjna
MIEJSCE: Centrum Bioróżnorodności nad milickim Zalewem
Wyrusz trasą rowerową szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej z Milicza w kierunku Grabownicy , aby poznać w terenie walory przyrodnicze i kulturowe Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Przejazd rowerem po ścieżce przyrodniczej w rezerwacie przyrody Stawy Milickie oraz wejście na wieżę widokową na Stawie Grabownica. Uczestnicy muszą posiadać własny, sprawny sprzęt rowerowy. Ubezpieczenie we własnym zakresie.
KOSZT: BEZPŁATNY
INFORMACJA: tel. 509 760 981

 

21 września /sobota/
Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą
MIEJSCE: Stawy Przygodzickie
Wyrusz z nami bryczką na ornitologiczną przygodę w okolicach stawów przygodzickich. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Przewodnikiem będzie ornitolog Paweł Dolata z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.
KOSZT: dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł, dorośli 50 zł/os.
INFORMACJA: tel. 512 392 243

 

21 września /sobota/
Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem
MIEJSCE: Milicz, dworzec PKP, ul. Wojska Polskiego
Wycieczka objazdowa, podczas której poznasz historię, zabytki i przyrodę dawnego państwa milickiego, którym przez wieki władał ród Maltzanów. Trasa obejmuje zamek myśliwski, Hubertówkę, dziś słynący z kuchni myśliwskiej i karpia, oraz winnicę, gdzie możliwa jest degustacja wina. W programie ciekawe zabytki i pamiątki po Maltzanach w Miliczu, drewniany kościół w Trzebicku, obserwacja przyrody w rezerwacie Stawy Milickie. W c cenie usługa przewodnicka, transport, degustacja soków Z chaty Łaniaków, ubezpieczenie.
KOSZT: 60 zł, dzieci do lat 15 – 40 zł/os.
INFORMACJA: tel. 605 619 956

 

21 września /sobota/
Kolacja rybna – Ryba do syta
MIEJSCE: Restauracja Karpiówka, Odolanów
Serdecznie zapraszamy na wykwintną kolację rybną połączoną z recitalem gitarowym na żywo w antrakcie kolejnych odsłon kulinarnych . Serwowane będą dania rybne według autorskich przepisów szefa kuchni Anny Marynowskiej. Dobra kuchnia w połączeniu z subtelną muzyką dostarczy ci niezapomnianych wrażeń kulinarno-estetycznych.
KOSZT: 120 zł/os.
INFORMACJA: tel. 515 277 094

 

22 września /niedziela/
Bajkowa Dolina Baryczy z Karpiem
MIEJSCE: Krośnicka Kolej Wąskotorowa
Gra terenowa na podstawie baśni Włodzimierza Ranoszka z książki „Bajkowa Dolina Baryczy”, łącząca elementy zabawy oraz edukacji ekologicznej i regionalnej. Postacie Skrzata, Wiedźmy Bary, Króla Olch, Myszylicza, Młynarza, Księżnej, Zielarki i Jasia Walończyka odgrywane są przez ucharakteryzowanych aktorów w bajkowych strojach. Tym idziemy śladem Króla Karpia, by odnaleźć mapę zaginionego bajkowego królestwa.
KOSZT: dorośli – 30 zł, dzieci do lat 15 – 15 zł, dla dzieci do lat 3 – bezpłatne
INFORMACJA: tel. 605 619 956

 

22 września /niedziela/
Bryczki na tropie Baryczy - zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie
MIEJSCE: Folwark Jeździecki Jurand, Przygodziczki
Wyrusz na poszukiwania źródeł rzeki Barycz, podążając wzdłuż jej górnego biegu i pierwszych dopływów. Poznasz bogactwo przyrodnicze kompleksu stawowego Stawy Przygodzickie. Uczestników czeka wiele atrakcji i koszyki piknikowe z rybnymi niespodziankami, przygotowane z lokalnych produktów.
KOSZT: dzieci do lat 3 bezpłatnie, dzieci w wieku 4–13 lat – 30 zł, dorośli – 50 zł
INFORMACJA: tel. 512 392 243

 

22 września /niedziela/
Spacer z ornitologiem
MIEJSCE: Stawno
Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. Ornitolog udostępnia lunetę. Możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.

INFORMACJA: tel. 691 917 887

Wydarzenia na które są wolne miejsca w weekend 19-22 września:
-Wycieczka rowerowa krajoznawczo-edukacyjna /21.09
-Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolata /21.09
-Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem /21.09
-Bajkowa Dolina Baryczy z Karpiem /22.09
-Bryczki na tropie Baryczy – zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie /22.09
-Spacer z ornitologiem /22.09

WS. zapisów należy dzwonić na nr. telefonu podane przy każdym wydarzeniu.

 

Program całego festiwalu Dni Karpia 2019

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com