Jeden bilet, 33 kraje w ramach biletu Interrail

Jeden bilet, 33 kraje w ramach biletu Interrail

Jeden bilet otwiera możliwość nielimitowanych podróży po 33 krajach.

  Czym jest Interrail? Bilet otwiera możliwość nielimitowanych podróży po takich krajach jak: Austria, Belgia, Luksemburg, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna, Bułgaria, Monako, Chorwacja, Portugalia, Czarnogóra, Rumunia, Czechy, Serbia, Dania, Słowacja, Finlandia, Słowenia, Francja, Szwecja, Grecja, Szwajcaria, Hiszpania, Turcja, Holandia, Węgry, Niemcy, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania, Irlandia, Litwa, Estonia, Łotwa. 

 


Marzysz o podróży życia? Chcesz odkryć wielokulturowe bogactwo Europy i poznać mieszkańców innych państw? Wybierz bilet Interrail i ruszaj w drogę po 33 europejskich krajach.

Sam zdecyduj, kiedy i gdzie chcesz pojechać. Interrail daje Ci szansę dotarcia nie tylko do dużych miast, ale również w mniej oczywiste miejsca. Przekraczanie granic nigdy nie było tak komfortowe!

 


Teraz w ramach biletu Interrail możesz skorzystać z szybkich pociągów Eurostar, łączących Wielką Brytanię z Europą kontynentalną. Jeśli chcesz skorzystać z biletu One Country Pass powinien on obejmować wszystkie kraje, przez które przebiega trasa Eurostar. 

 

Bilet Interrail
Wybierz ofertę Interrail, liczbę i kategorię podróżnych oraz klasę podroży. Bilety Interrail dostępne są w formie mobilnej. Po dokonaniu zakupu na adres mailowy wysłany zostanie kod biletu mobilnego wraz z instrukcją jego aktywacji w aplikacji Rail Planner App. Kod dostępny będzie również na Twoim koncie w eIC.

 

 

Zdecyduj czy chcesz zwiedzić jeden kraj, czy wolisz podróżować bez ograniczeń

Interrail Global Pass (33 kraje)

Interrail One Country Pass (jeden kraj)

 

 

Oferta regularna oraz Oferta promocyjna 
-15% na Interrail Global Pass oraz wybrane One Country Pass! Sprawdź szczegóły na intercity.pl/interrail
Rodzaj biletu
Interrail Global Pass  oraz Interrail One Country Pass 

2. Klasa 
Okres ważności

Najczęściej wybierany

7 dni z 1 miesiąca
Cena: 1668,78 zł
-15%
Cena: 1419,12 zł

4 dni z 1 miesiąca
Cena: 1239,54 zł
-15%
Cena: 1055,58 zł

5 dni z 1 miesiąca
Cena: 1392,84 zł

10 dni z 2 miesięcy
Cena: 1957,86 zł

15 dni
Cena: 2084,88 zł

15 dni z 2 miesięcy
Cena: 2422,14 zł

22 dni
Cena: 2566,68 zł

1 miesiąc
Cena: 3048,48 zł

2 miesiące
Cena: 3617,88 zł

3 miesiące
Cena: 4187,28 zł

https://bilet.intercity.pl/bilet_interrail?lang=PL

 

Wszystkie informacje, które mogą Ci się przydać podczas podróży z biletem Interrail znajdziesz także w darmowej aplikacji mobilnej Rail Planner.

Dzięki niej nawet bez dostępu do internetu sprawdzisz rozkład jazdy pociągów i dokładnie zaplanujesz swoją podróż. Za pomocą Rail Planner możesz kupić bilety na podróż włoskimi kolejami, jak również liniami obsługiwanymi przez Thalys oraz Eurostar. System podpowie Ci, gdzie potrzebna będzie rezerwacja miejsca w pociągu. Aplikacja posiada też mapy największych europejskich miast oraz ciekawostki na temat państw, które możesz zwiedzić z biletem Interrail.


Pobierz Rail Planner na swoje urządzenie.

 

 

Rezerwuj miejsce w pociągu i odkrywaj Europę!

Większość pociągów nie wymaga rezerwacji miejsca.

Aplikacja mobilna i rozkład jazdy pociągów na stronie interrail.eu podpowiedzą Ci, czy rezerwacja w przypadku Twojego pociągu jest niezbędna. Możliwość zwrotu lub wymiany rezerwacji może być ograniczona.

Dlaczego na niektórych relacjach konieczna jest rezerwacja i musimy za nią płacić?

Konieczność rezerwacji wynika z chęci zapewnienia przez przewoźników bezpieczeństwa i wygody podróży wszystkim pasażerom. Opłata przeznaczona na rezerwację zazwyczaj zapewnia możliwość podróżowania szybszym pociągiem, z szerokimi siedzeniami, dodatkową przestrzenią na nogi i darmowym WiFi. W niektórych przypadkach osoby podróżujące z biletem Interrail w ramach rezerwacji mogą bezpłatnie skorzystać również z posiłków, napojów oraz prasy. Zarezerwuj miejsce, aby mieć spokój i pewność, że dotrzesz do celu w komfortowych warunkach. Warto mieć to na uwadze szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy obłożenie składów jest większe niż zwykle. Zawsze zamiast pociągu z rezerwacją możesz wybrać inny, np. jadący przez mniejsze miejscowości, które mogą być równie ciekawe i nie mniej malownicze niż główne szlaki.

 

 

Kiedy będę potrzebował rezerwacji miejsca, podróżując z biletem Interrail?

  • Jeśli wybierasz podróż pociągiem międzynarodowym zazwyczaj rezerwacja będzie Ci potrzebna, a jej cena to średnio 15 € (od 3 € do 132 €).
  • Podczas wyprawy pociągiem nocnym, z miejscami do spania rezerwacja jest obowiązkowa. Zapłacisz za nią średnio 20 € (od 15 € do 155 €). Rezerwując bilet na pociąg nocny oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na nocleg w hotelu czy pensjonacie. Twoja podróż w wagonie z miejscami do spanie upłynie szybko i bezpiecznie.
  • Z dopłatą wiążę się również podróż pociągami o dużych prędkościach. W niektórych krajach liczba miejsc możliwych do rezerwacji w tego typu pociągach może być ograniczona, a cena kształtowana jest dynamicznie, dlatego dobrze jest pomyśleć o rezerwacji wcześniej.

Jak dokonać rezerwacji?

  • W kasach PKP Intercity zakupu biletu Interrail można dokonać na 11 miesięcy przed pierwszym dniem ważności biletu, a rezerwacji miejsca do siedzenia dokonać można maksymalnie na 60 dni przed planowaną podróżą w przypadku połączeń międzynarodowych i 30 dni w przypadku połączeń krajowych.
  • Przez stronę www.interrail.eu z zachowaniem terminu od 3 miesięcy do 7 dni roboczych przed planowanym przejazdem.

 

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/przepisy-i-taryfy/przepisy-miedzynarodowe/oferta-interrail/rezerwacje-miejsc-kompendium-wiedzy.html

 

Podróżnicze inspiracje - Pomysły na podróż życia

 

 

 

info prasowe: PKP Intercity S.A.

foto Albin Marciniak

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com