Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego jest tak istotne ?

 
Ubezpieczenie turystyczne
 
 
Wyjazd turystyczny to nie tylko odpoczynek, zwiedzanie i przyjemności, ale również ryzyko wypadków i ogólnie zdarzeń, które mogą wymagać pomocy lekarskiej i nie tylko. Wybierając się na taki urlop, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o ubezpieczeniu, które może nas uchronić przed finansową odpowiedzialnością za zdarzenia, do których może dojść podczas wyjazdu.
 

EKUZ to nie wszystko

 Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli karta EKUZ, zapewnia nam refundację niektórych zabiegów medycznych w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Należy jednak pamiętać, że zakres ochrony, jaką ona nam gwarantuje, jest ograniczony i odmienny w zależności od tego, w jakim kraju znajduje się turysta. Ubezpieczenia turystyczne nie są związane z wysokim wydatkiem, a jednak zapewniają przez okres wyjazdu ochronę ubezpieczeniową uzależnioną od tego, na jaki jej zakres się zdecydujemy. Na wstępie warto pamiętać o tym, że w przypadku ubezpieczeń turystycznych również obowiązuje karencja, której czas należy sprawdzić przed podpisaniem umowy. Możliwe, że ochrona rozpocznie się po kilku godzinach, po kilku dniach albo obowiązywać będzie w wyznaczonym czasie.

Ubezpieczenie turystyczne – przed czym zabezpiecza?

 Zakup ubezpieczenia turystycznego nie jest obowiązkowy wyłącznie w przypadku osób, które podróżują na własną rękę. Wprawdzie biuro podróży oferuje ubezpieczenie w cenie urlopu, ale jednak jego zakres jest mocno ograniczony i wskazane tam kwoty mogą w wielu krajach nie wystarczyć do pokrycia podstawowych kosztów! Ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę w przypadku:

  • Kosztów związanych z transportem medycznym do kraju – co rusz w mediach pojawiają się informacje o kolejnej poszkodowanej osobie, dla której rodzina uruchomiła zbiórkę środków na sfinansowanie kosztów transportu medycznego. W 2018 roku transport medyczny z Kirgistanu ponad 30-letniej Polki kosztował 126 tysięcy złotych. Podobną kwotę należało zebrać dla 52-letniej Anny, która leżała w szpitalu w Kairze. Gdyby ci turyści pamiętali o ubezpieczeniu turystycznym, to takie problemy by się nie pojawiły.
  • Wakacyjne OC – w czasie wakacji można również spowodować wypadek osobie trzeciej – np. jadąc rowerem. Jeśli nie mamy polisy, to sami ponosimy odpowiedzialność, ale jeśli ją kupiliśmy, to ubezpieczyciel pokryje koszty.
  • Pomoc medyczna – jest finansowana z ubezpieczenia. O tym, jak jest to ważne, przekonywało się wielu polskich turystów, a doskonałym przykładem może być Polak, który wypoczywał na Majorce. Rachunek za wykonane 2 operacje, opiekę medyczną i transport medyczny opiewał na 680 tysięcy złotych! U turysty wykryto tętniaka mózgu. W tym przypadku urlopowicz miał jednak ubezpieczenie, które uchroniło go przed ogromnymi kosztami.
  • Pomoc dla rodziny – w ramach polisy turystycznej można otrzymać również auto zastępcze, nocleg dla siebie i pasażerów. Po prostu większość ubezpieczeń turystycznych ma w swoim zakresie assistance. Polisa umożliwia również odwiezienie rodziny do domu czy do miejsca noclegowego przez innego kierowcę.
  • Ratunek w górach – wypadki w górach zdarzają się szczególnie często. W Polsce bezpłatną pomoc w takich przypadkach świadczy GOPR. Tymczasem jeśli turysta nie ma ubezpieczenia, to np. w Czechach czy na Słowacji za godzinę pracy helikoptera ratowniczego trzeba będzie zapłacić około 5 tysięcy złotych!
  • Pomoc prawna i językowa (tłumacza) – może się okazać niezbędna w przypadku rozmów z lekarzami czy policją. Nawet jeśli turysta zna język angielski, to wcale nie oznacza, że w trudnych chwilach poradzi sobie w rozmowie ze specjalistami, gdzie konieczne będzie używanie specjalistycznego słownictwa.

Ubezpieczenie turystyczne to obowiązek!

 Zakup polisy turystycznej to rozsądne rozwiązanie bez względu na to, do jakiego kraju wyjeżdżamy na wakacje. Należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu zakresu polisy. Np. Allianz ma ubezpieczenia turystyczne na wyjazd roczny, na podróż biznesową czy wyjazd sportowy. Ważne jest przeanalizowanie, jakie wykluczenia odpowiedzialności zakłada ubezpieczyciel. Sprawdź ofertę Allianz na stronie https://www.allianzonline.pl/

 

 

artykul sponsorowany l

 

 

 

Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA

fotografia warsztaty testy

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.