Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Luksusowe wakacje czy survival? Wybierz opcję idealną dla siebie!

 

   Każdego roku wielu ludzi staje przed tym samym wyborem - gdzie i w jakiej formie spędzić urlop? Jedni wybierają polskie morze, inni egzotyczne, luksusowe wakacje na Malediwach, a jeszcze inni survival - szkołę przetrwania. Sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza!

 

  1. Luksusowe wakacje nie tylko z biurem podróży
  2. Urlop w Polsce
  3. Survival - podróże szyte na miarę możliwości

 

Luksusowe wakacje czy survival 1

 

   Idealna forma wypoczynku to ta, która pozwala oderwać się od codzienności, zapomnieć o pracy i obowiązkach, a skupić na przyjemnościach życia. Przed wyborem tegorocznych wakacji, zamiast decydować się na opcje popularne lub najtańsze, warto wziąć pod uwagę własne potrzeby, zainteresowania i ulubioną formę relaksu.

 

Luksusowe wakacje nie tylko z biurem podróży

   Wyjazd na zagraniczną wycieczkę, organizowaną przez biuro podróży, to jedna z najczęściej wybieranych form wakacyjnego wypoczynku. Biuro podróży, jako organizator wyjazdu, dba o wszystkie szczegóły logistyczne. Klienci nie muszą więc martwić się o samodzielną rezerwację biletów lotniczych i pokojów hotelowych, czy kwestie związane z wyżywieniem i transportem z lotniska do hotelu. W pakiecie otrzymują też ubezpieczenie turystyczne oraz dodatkowe udogodnienia, np. dla rodzin z dziećmi lub zwierząt domowych. Ilość możliwości i kierunków podróży jest ogromna, dlatego coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy rodzinnych wakacji, jak i seniorzy lub pary, które chcą unikać miejsc przeznaczonych dla dzieci. Za usługi biura podróży trzeba jednak zapłacić, dlatego jeśli tegoroczne, luksusowe wakacje chcemy spędzić na odległym kontynencie, trzeba przygotować kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Alternatywą dla standardowych biur podróży są biura turystyki luksusowej. Firmy te organizują podróże szyte na miarę, zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta. Mogą to być prawdziwie luksusowe wakacje, spędzone na prywatnej wyspie, egzotyczne wyprawy jedynie dla pań lub podróże sportowe na narty albo najlepsze na świecie pola golfowe. Wybierając się na takie wakacje wystarczy spakować walizkę i zadbać o dobry humor, resztą zajmie się biuro turystyki luksusowej. To doskonała opcja również dla nowożeńców - podróż poślubna na drugim końcu świata w ekskluzywnym hotelu nad oceanem z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Urlop w Polsce

   Pomimo stosunkowo wysokich cen, wiele osób wciąż decyduje się na spędzanie urlopu w jednym z krajowych kurortów turystycznych. W okresie wakacyjnym największą popularnością cieszą się wyjazdy nad Bałtyk, na Mazury lub nad malownicze jeziora. Organizacja takiego wyjazdu jest znacznie łatwiejsza niż przygotowanie wycieczki zagranicznej, dlatego zwykle urlopowicze wszystko robią sami. Przed wyjazdem, szczególnie w tzw. sezonie wysokim, należy zadbać o rezerwację w hotelu lub innym obiekcie noclegowym i zorganizowanie transportu. Warto też wcześniej sprawdzić, jakie miejsca i zabytki warto zwiedzić, a jeśli w podróż wyjeżdżają również dzieci, czy na miejscu są jakieś atrakcje przeznaczone dla najmłodszych. W porównaniu do wakacji w ciepłych krajach, pogoda w Polsce nigdy nie jest pewna, dlatego dobrze jest także odnaleźć alternatywne aktywności, które można podjąć podczas brzydkiej i deszczowej pogody.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiego powrotu do domu w przypadku problemów oraz pełna opieka zdrowotna, zapewniona bez dodatkowego ubezpieczenia. To ważne szczególnie dla osób, które przewlekle chorują lub podróżują z dziećmi. Organizacja wyjazdu bez udziału biura podróży lub innego pośrednika, będzie tańsza, dlatego na tę opcję decydują się często osoby, których budżet wakacyjny jest ograniczony.

 

Survival - podróże szyte na miarę możliwości

Istnieje kilka rodzajów survivalu, ale najpopularniejsze są dwa z nich:

  • survival militarny, który jest połączeniem wypoczynku ze szkoleniem wojskowym lub ma formę typowo wojskową. Na tym survivalu uczestnicy nabywają umiejętności, dzięki którym będą w stanie zachować sprawność fizyczną i umysłową w celu wykonania określonego zadania. W programie wyjazdu znajdują się więc zajęcia z komunikacji niewerbalnej, zasad formowania i poruszania się w szykach bojowych czy sztuka kamuflażu.
  • survival zielony - to forma bliskiego obcowania z przyrodą, podczas której uczestnicy zdobywają umiejętności przetrwania z dala od cywilizacji. Zajmują się więc organizacją obozowiska, zdobywaniem pożywienia i wody, a także nauką sposobów walki z chłodem oraz udzielania pierwszej pomocy i transportu rannych.

 

 

 

 

Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA

fotografia warsztaty testy

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 215 gości oraz 0 użytkowników.