Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Studia w Poczdamie - Dlaczego warto tam pojechać? Gdzie mieszkać?

    Poczdam to jedno z piękniejszych miast w Niemczech. Do tego posiada długoletnią tradycję studiowania i pewny rynek pracy. Jeśli pojedziesz tam na wymianę, zyskasz nie tylko dodatkowe punkty w CV oraz perspektywę lepszej pracy, ale również masę niezapomnianych wspomnień.

 

 Studia w Poczdamie

 

Studia za granicą – dlaczego Ci się to opłaca?

  Studiowanie za granicą to idealny wstęp do pozyskania dobrze płatnej pracy. Dlaczego? W obecnych czasach niezwykle cenne dla pracodawców są takie kompetencje jak umiejętność dopasowania się do zmieniającej się rzeczywistości i łatwe odnajdywanie się w nowych sytuacjach. A tego wszystkiego uczą studia w obcym kraju. Kiedy przyjeżdżasz jako polski student do niemieckiego miasta, musisz szybko poznać i dopasować się do pewnych odmienności kultury. Do tego wykazujesz się umiejętnością zdobywania nowych kontaktów, jak również sprawnością załatwiania spraw urzędowych w obcym kraju. Kiedy pomyślnie zaliczysz rok lub dwa takich studiów, pracodawca ma świadomość, że jesteś człowiekiem, który się nie poddaje i umie się odnaleźć w każdym środowisku – a to bezcenne umiejętności, które są furtką do wielu, dobrze płatnych stanowisk nie tylko w polskich ale i zagranicznych firmach.

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby studiować na niemieckiej uczelni?

   Aby rozpocząć studia na Uniwersytecie Poczdamskim należy przedstawić świadectwo maturalne przetłumaczone na j. niemiecki. Do tego konieczne jest przedłożenie certyfikatu potwierdzającego znajomość j. niemieckiego lub angielskiego (w zależności od wymagań uczelni). W przypadku j. niemieckiego będą to certyfikaty- TestDaF lub DSH. W przypadku j. angielskiego – TOEFL, IELTS. Do przesyłanych na uczelnię dokumentów należy dołączyć zdjęcie paszportowe. W momencie uzyskania pozytywnej odpowiedzi, konieczne jest załatwienie sobie miejsca pobytu.

 

Akademiki – Poczdam, czyli gdzie warto mieszkać?

   Jednym z warunków studiowania za granicą jest wskazanie miejsca zamieszkania. Dobrze więc już przed wyjazdem dokładnie wiedzieć, gdzie będzie się zameldowanym i posiadać odpowiednie dokumenty potwierdzające, że będzie się mieszkało w domu studenckim lub prywatnym mieszkaniu (najpóźniejszy termin przedłożenia władzom lokalnym miejsca pobytu – to tydzień po przyjeździe do danego miejsca). Pierwsza z opcji – czyli mieszkanie w zwykłym akademiku, jest najtańsza. Umożliwia poznanie dużej liczby osób, często pochodzących z różnych kultur, co pozwala nie tylko zwiększyć kontakty międzynarodowe ale i poszerzyć horyzonty myślowe. Minusem tego typu mieszkania jest to, że może nie być ono do końca odpowiednim miejscem do nauki. Każdego dnia ktoś inny ma bowiem chęć na rozpoczęcie imprezy, więc o ciszę i atmosferę skupienia raczej trudno. Dlatego ci, którym zależy na stypendium naukowym i chcą zyskać jak najlepsze oceny na sesji, wybierają prywatne mieszkanie. Jednak nie każdego na nie stać. Jeśli znajduje się ono blisko uczelni, jego cena jest relatywnie wysoka. Z kolei oddalone od centrum życia akademickiego lokale, mogą utrudniać punktualnie dotarcie na zajęcia.

   Pośrednim rozwiązaniem, jeśli chodzi o kwestie cenowe, są akademiki BaseCamp. Pozwalają one zakosztować życie studenckie, a jednocześnie zapewniają wygodę mieszkania. Na przykład dla osób, które ceną sobie możliwość samodzielnego gotowania, stworzono apartament z własną kuchnią. Z kolei dla studentów, którzy cenią sobie dbanie o dobrą sprawność fizyczną, udostępniono otwartą przez cały dzień siłownię. Akademik Poczdam oferuje też możliwość wypożyczenia roweru i to nie tylko na romantyczną wycieczkę po mieście. Ta opcja jest wybawieniem dla wszystkich spóźnialskich, umożliwia bowiem szybkie i bezproblemowe dotarcie na uczelnię. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat oferty akademików BaseCamp, zajrzyj na stronę: http://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/.

 

Dlaczego akurat Poczdam?

   Poczdam, podobnie jak inne miasta w Niemczech, szczyci się wysokim poziomem nauczania (o czym świadczy ranking niemieckich uczelni na liście szanghajskiej). Na Uniwersytecie Poczdamskim studiuje około 20 tysięcy studentów, z czego 3000 to obcokrajowcy. Przyjeżdżają oni do Poczdamu w poszukiwaniu najwyższych standardów nauki, jak i możliwości korzystania z 30 instytutów badawczych, które znajdują się na terenie miasta. To, co przyciąga młodych, to również wspaniałe otoczenie i atmosfera tego miejsca. Studiowanie to przecież nie tylko nauka, ale również wspólne wyjścia ze znajomymi czy romantyczne randki. Warto wiedzieć, że w Poczdamie jest gdzie na nie pójść i gdzie się zabawić. Odetchnąć od nauki można np. w otoczeniu przepięknej przyrody parku, a dokładnie ogrodów cesarskich przynależnych do pałacu Sanssouci. Można też z drugą połówką wybrać się na zwiedzanie architektonicznych perełek miasta, których w Poczdamie nie brakuje. Część z nich wpisana jest na światową listę UNESCO, warto zobaczyć je na żywo i wyrobić własną opinię na ich temat.

Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA

fotografia warsztaty testy

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 329 gości oraz 0 użytkowników.