Lecimy na Korfu!

Lecimy na Korfu!

  
   Najbardziej zielona z greckich wysp zachwyca unikalnymi krajobrazami, wspaniałymi plażami i zabytkami architektury. Położona między obcasem „włoskiego buta”, a górzystym wybrzeżem Albanii i Grecji, przyciąga wszystkich spragnionych śródziemnomorskiego błękitu i zieleni cyprysów.
 
 
Lecimy na Korfu
 

 

    Najłatwiej dostać się tam samolotem. Bezpośrednie połączenia z Polski są m.in. z Modlina oraz z Poznania, natomiast loty przesiadkowe przez jedno z europejskich lotnisk. Koszt lotu zależy od czasu rezerwacji. Jeżeli zarezerwujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy znaleźć korzystne oferty cenowe. Przelot trwa ok. 2 godziny. Oczywiście w przypadku przesiadek może trafić się odwołany lot. AirHelp pomoże nam odzyskać odszkodowanie w przypadku skasowanego połączenia. Głowa do góry!

Nocleg

   Niezależnie od tego, jaką linię wybierzemy i czy będziemy lecieć z przesiadkami, czy bez, wylądujemy w mieście Korfu (Kerkyra). Podobnie jak na innych greckich wyspach, znajdziemy tu bogatą bazę noclegową, od airbnb, przez pensjonaty i hoteliki, po wielkie hotele. W przypadku wcześniejszej rezerwacji ceny nie należą do wygórowanych, a najtańsze pokoje dwuosobowe to ok. 30 euro za noc w sezonie. Fani noclegów pod namiotem mogą wybrać jeden z kampingów. Ma to sens w razie podróży samochodem.

Ceny

   Wejścia do muzeów kosztują od 2 do 7 euro za osobę. Najtańsze jedzenie to oczywiście souvlaki, które kupimy za ok. 2 euro. Tyle samo kosztuje filiżanka kawy. Greckie wyspy odznaczają się znakomitą kuchnią, warto więc wybrać się do jednej z lepszych restauracji. Zapłacimy tam ok. 20-30 euro za sycący obiad. W sklepie butelka wina kosztuje ok. 3 euro, a butelka piwa i chleb po 1 euro. Ceny na Korfu nie należą do wygórowanych i z pewnością pozwolą na odrobinę kulinarnego szaleństwa. W przypadku podróżowania po wyspie są tanie autobusy. Chętnym polecamy wypożyczenie auta, zwykle za kilkadziesiąt euro tygodniowo.

Kerkyra

   Największe miasto na wyspie zachwyca wspaniałą architekturą. To owoc wielowiekowych wpływów włoskich. Kręte i wąskie uliczki, przy których stoją kolorowe, niskie domy pokryte glinianymi dachówkami robią bardzo przytulne wrażenie. Nad miastem góruje stara wenecka forteca, z której rozciąga się wyjątkowy widok. Doskonale widać także przeciwległe wybrzeże. Polecamy wizytę w Muzeum Bizantyjskim oraz spacer uliczkami Starego Miasta, wpisanego na listę UNESCO.

Angelokastro i Pantokrator

   Dwa wspaniałe zabytki, położone na szczytach gór. Angelokastro to kamienne ruiny po średniowiecznej, bizantyjskiej fortecy. Stoją na szczycie 300 metrowej góry, a dotarcie tam jest pewnym wyzwaniem. Wysiłek się opłaca, bo po wejściu na wzniesienie będziemy mogli obserwować dużą część wyspy oraz błękitne wody Morza Śródziemnego. Klasztor Chrystusa Pantokratora stoi na samym szczycie najwyższej góry Korfu, która wznosi się na 900 metrach. Wspinaczka jest wynagradzana wyjątkowymi widokami.

Canal d’Amour

   Niesamowity efekt twórczych sił natury. Wąski przesmyk wypełniony turkusową wodą wyłania się spośród warstw piaskowych skał. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Korfu, doskonale znane z folderów turystycznych. Położone w okolicy kurortu Sidari na północy wyspy, kusi zwłaszcza młode pary. Warto zobaczyć „Kanał Miłości” na żywo, ale piękne widoki oferują także pobliskie brzegi. Północna część Korfu to także zapierający dech w piersiach widok ze skał na przylądku Drastis. To najdalej wysunięta część wyspy na północ, obdarzona w dodatku piękną, piaszczystą plażą. Przepiękna panorama sprawi, że będziecie marzyć o powrocie na Korfu!

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo [email protected]

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: [email protected]