Kurs pierwszej pomocy w Krakowie - Każdy może zostać ratownikiem.

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie - Każdy może zostać ratownikiem.

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie - Każdy może zostać ratownikiem.

  …To był jeden z tych dni, który był przez nas długo wyczekiwany. Urlop, piękny upalny dzień, rodzina i wypoczynek. Czego chcieć więcej. Pozostało jakieś trzy godziny, żeby dotrzeć na miejsce i rozprostować kości, choć wiedziałem, że czas dojazdu się wydłuży. Pogoda piękna na wypoczynek, a nie jazdę. To był ten dzień, w którym nie tylko na pustyniach można by było zobaczyć fatamorganę…miałem wrażenie, jakby moim oczom w oddali ukazywały się kałuże, czasem nawet rozlewiska. Im szybciej się do nich zbliżaliśmy, one się od nas oddalały…Upał dawał się we znaki. Jedynie jakiś czarny punkt stawał się większy…przybliżał w naszą stronę…nie znikał…zmasakrowany przód samochodu…ktoś za kierownicą…W jednej chwili poczułem jak krew odchodzi ode mnie. Sparaliżował mnie strach, wszystko wirowało a nogi uginały się, wtapiając w asfalt… Nigdy bym się nie spodziewał, że coś naruszy spokój tego, miałoby się wydawać, sielankowego dnia. No, ale wypadki mają to do siebie, że nikt ich nie planuje. Co robić? 

 

 

Nigdy nie jest za późno – kurs pierwszej pomocy w Krakowie.

Z sytuacjami zagrożenia życia możemy spotkać się niemal wszędzie, a poszkodowanym może być również bliska nam osoba. Dlatego też, wiedza z zakresu pierwszej pomocy to priorytet, którą powinien posiąść każdy z nas.

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie to praktyczne przygotowanie do realnych sytuacji ,,kryzysowych’’. Ma na celu nauczyć uczestników umiejętności udzielania pomocy, ratowania życia oraz umiejętności, które okażą się nieocenione, w momencie gdy każda sekunda jest na ,,wagę złota’’. Szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie oferuje zajęcia praktyczne z użyciem specjalistycznych urządzeń, gdzie uczestnicy kursu mogą ćwiczyć w ,,realnych sytuacjach’’, symulujących wypadki czy inne zdarzenia, co pozwala na lepsze przyswojenie umiejętności.

 

 

Po kursie pierwszej pomocy w Krakowie uczestnicy mogą zweryfikować nabyte umiejętności (prawidłowo wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ewakuować poszkodowanych z pojazdów, zadbać o bezpieczeństwo własne i świadków zdarzenia) a także zmierzyć się z własnymi emocjami podczas realistycznej pozoracji symulującej wypadek komunikacyjny.

 

 

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie bez lęku – poznaj strategię ,,wroga’’.

Wypadek, zatrzymanie krążenia jest zdarzeniem, którego nie da się przewidzieć. Można jednak starać się poznać strategię ,,wroga’’, tak by być jak najlepiej przygotowanym na jego atak. Wykwalifikowana kadra Medyk Szkolenia przekaże na kursie pierwszej pomocy w Krakowie jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia nie tyle bez lęku, co pomimo niego, bo każda pomoc jest lepsza, niż brak pomocy. Regularnie powtarzane kursy pierwszej pomocy dodają nam pewności siebie, uczą szybkiego reagowania oraz postępowania w sytuacji stresowej, sprawiając że działamy automatycznie, wiedząc co robić, bez lęku.

 

 

Kadra to ratownicy medyczni z jajem.

Podczas szkolenia uczestnicy będą przekazywane różne techniki udzielania pierwszej pomocy, m.in.:

-RKO - Na fantomach z technologią QCPR która jest w stanie ocenić kursanta na podstawie aplikacja

-Defibrylatory AED

-Trenażery ciśnieniowe do krwotoków (krew jest pompowana pod ciśnieniem do rany) aby nauczyć się skutecznego tamowania krwotoków.

-kamizelka do zakrztuszeń- aby nauczyć się jak pomóc zakrztuszonemu dziecku

-i wiele innych :)

Wybór odpowiedniego kursu pierwszej pomocy w Krakowie może być kluczowy do zdobycia niezbędnych umiejętności. Każdy znajdzie coś dla siebie – od krótkich, podstawowych po bardziej zaawansowane, specjalistyczne. Kurs pierwszej pomocy w Krakowie kierowany jest do: osób indywidualnych, firm, szkół oraz innych instytucji, do wszystkich – niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu (kierowców, nauczycieli) - zarówno dzieci, jak i dorosłych, przyszłych rodziców oraz osób, które nie miały styczności z nauką pierwszej pomocy, a także tych, które chcą wiedzę poszerzyć.

 

 

Kurs pierwszej pomocy w Krakowie - ważny, ponieważ?

To najbardziej wartościowa i nieoceniona lekcja, dzięki której będziesz wiedział jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego do momentu przyjazdu służb medycznych. Wiedza, że jesteśmy w stanie prawidłowo zareagować w sytuacjach, które wymagają natychmiastowej reakcji, daje poczucie pewności, spokoju, oswaja lęki.

Nie masz czasu wybierz szkolenia online

W najprostszych słowach - pierwsza pomoc to zdrowie i życie poszkodowanego. Tak więc, zapisz się na kurs pierwszej pomocy w Krakowie.

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com