Kolejkowo, Cudowny Dolny Śląsk w Miniaturze, Wrocław

Kolejkowo, Cudowny Dolny Śląsk w Miniaturze, Wrocław

Kolejkowo, Cudowny Dolny Śląsk w Miniaturze, Wrocław

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 1

   Spacerując ulicami Wrocławia, a nawet wjeżdżając do stolicy Dolnego Śląska, z daleka widać sylwetkę Sky Tower czyli najwyższego budynku w tej części Polski. To właśnie tutaj, na pierwszym piętrze urządzony jest świat w miniaturze. Na ponad 900 metrach kwadratowych pokazane są główne atrakcje i obiekty Wrocławia, Karkonoszy, życia na wsi czy rzeźby na zboczach Góry Prezydentów.

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 13

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 22

 

15 pociągów do których przyczepionych jest 60 wagonów poruszają się po 510 metrowej długości torach. 242  budynki w tym miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska,  215 samochodów, 3437 figurek ludzi i zwierząt, mosty, tunele, akweny oraz zjawisko dnia i nocy. Te liczby robią wrażenie a oglądając to wszystko na miejscu nawet dorośli stają się dziećmi.

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 2

 

Sky Tower I piętro
ul. Powstańców Ślaskich 95 Wrocław

https://kolejkowo.pl/wroclaw

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 10

 

Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce. Jedyne i niepowtarzalne miejsce, które zachwyci nie tylko pasjonatów kolei. To magiczna podróż do cudownego świata, w którym dzień trwa 9, noc 4 minuty, a w swoich domach wiodą (nie zawsze) spokojne życie malutcy Kolejkowiczanie. Stukot przejeżdżających pociągów, migające światła latarnii, zgiełk miasta, nocne życie, sielanka wsi, wakacje nad wodą. Codzienne życie w pełnej szczegółowości i to z każdej perspektywy! W miniaturowym świecie szczęście, radość i zabawa przeplatają się z chwilami refleksji i zadumy.  Po dostatkiem tu codziennych niespodzianek - roboty drogowe, stłuczka, zajęte miejsce parkingowe, uciekający złodziej, schadzka zakochanych czy zatłoczony przystanek tramwajowy.

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 4

 

Kolejkowo to miniaturowe odwzorowanie prawdziwego życia. Kamienice z wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce i Dworzec Świebodzki, a nawet mała ławeczka w restauracji przy ulicy Bogusławskiego to zaledwie część naszych realistycznych miniatur. Budynki odzwierciedlają swój prawdziwy wygląd, a na maleńkich twarzach Kolejkowiczan dostrzeżesz każdy grymas i uśmiech.

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 6

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 7

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 15

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 17

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 14

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 20

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 3

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 5

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 8

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 11

 

 

Kolejkowo Cudowny Dolny Slask w Miniaturze Wroclaw 16

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com