Kredyty gotówkowe - czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Kredyty gotówkowe - czy to rozwiązanie dla Ciebie?

 

Dookoła kredytów narosło dużo mitów i negatywnych stereotypów. Czy są uzasadnione? Jak najtrafniej wybrać kredyt odpowiadający twoim potrzebom? Czy możesz to załatwić przez internet? Czy kredyt gotówkowy może zostać udzielony przez internet? Wyczerpującą odpowiedź na każde z tych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

  1. 1. Czym dokładnie jest kredyt gotówkowy?
  2. 2. Kredyt a pożyczka
  3. 3. Dla kogo jest kredyt gotówkowy?
  4. 4. Jak wybrać najbardziej opłacalną opcję kredytu?
  5. 5. Kredyt gotówkowy przez internet?
  6. 6. Kredyt konsolidacyjny a kredyt konsumencki

Kredyty gotówkowe czy to rozwiązanie dla Ciebie

 

Czym dokładnie jest kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe to zobowiązania finansowe zaciągane w banku na dowolny cel konsumencki. Fakt, że łatwo zrealizować swoje potrzeby można dzięki kredytowi gotówkowemu potwierdzają decyzje polskich kredytobiorców - takie kredyty wciąż cieszą się największą popularnością w Polsce. W przeciwieństwie do innych produktów tego typu, kredyty gotówkowe charakteryzują się zwykle niskimi wymaganiami względem pożyczkobiorcy i prostymi procedurami bankowymi. 

 

Kredyt a pożyczka

Kredyty mogą zostać udzielone wyłącznie przez bank. Natomiast pożyczki może udzielić bank, firma oferująca usługi finansowe, osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Kredyt jest także zawsze spłacany w ratach, a pożyczka może posiadać w umowie zapis o jednorazowej spłacie we wskazanym terminie.

 

Dla kogo jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może zazwyczaj wziąć każda pełnoletnia osoba, która legitymuje się ważnym dowodem tożsamości i posiada pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych w swoim imieniu. Dodatkowe kryteria zależą od banku i wybranej oferty kredytowej: często wymagane jest zatrudnienie na umowie o pracę lub inne stałe źródło przychodów, brak wpisów w rejestrach dłużników oraz miesięczne dochody w odpowiedniej wysokości. Zwykle niezbędne jest także posiadanie konta bankowego (niekoniecznie w banku udzielającym kredytu), ponieważ wbrew swojej nazwie, kredyty gotówkowe są bardzo rzadko wypłacane w gotówce - najczęściej klient otrzymuje pieniądze w formie przelewu na rachunek.

 

Jak wybrać najbardziej opłacalną opcję kredytu?

Na rynku polskim istnieje przytłaczająca dla laika ilość źródeł kredytu. Na szczęście w internecie funkcjonują rzetelne porównywarki ofert kredytowych, które pozwolą ci ocenić, jaka oferta będzie najlepiej odpowiadać twoim potrzebom. Pamiętaj, żeby przed podjęciem ostatecznej decyzji obliczyć dokładne koszta kredytu. Chociaż może wydawać się to skomplikowane, na szczęście w rzeczywistości nie stanowi to żadnego problemu - internetowy kalkulator kredytowy powinien wystarczyć, żeby skutecznie ocenić warunki umowy. Warto też pamiętać o dokładnym czytaniu umów przed podpisaniem oraz zasięgnięciu porady doradcy finansowego, jeżeli jakieś zapisy nie będą do końca klarowne.

 

Kredyt gotówkowy przez internet?

Wbrew nazwie, kredyty gotówkowe nie muszą być udzielane w gotówce. Mimo że wciąż zdarzają się banki wymagające złożenia fizycznego podpisu, to zdecydowana większość ma odpowiednie procedury dla klientów internetowych, tak żebyś bez wychodzenia z domu mógł załatwić wszystkie formalności.

 

Kredyt konsolidacyjny, a kredyt konsumencki

Kredyty konsolidacyjne są dużym ułatwieniem dla osób, które posiadają więcej niż jedno zobowiązanie finansowe do spłaty. Na szczęście konsolidacja kredytów gotówkowych nie jest zwykle problemem, a znaczna ilość banków jest przygotowana do takich operacji. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że masz możliwość konsolidacji swojego zadłużenia, koniecznie sprawdź regulamin i ofertę pożyczkodawcy.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com