Majowa noc pod gołym niebem – jak się przygotować?

Majowa noc pod gołym niebem – jak się przygotować?

 

   Wypad na kemping to rozwiązanie dla osób chcących obcować z naturą w sposób mniej wymagający fizycznie – dla nich doskonale sprawdzą się pola kempingowe w pobliżu zbiorników wodnych, umożliwiające zażywanie kąpieli oraz opalanie na plaży. Majówka zbliża się wielkimi krokami, warto więc zacząć zastanawiać się, w jaki sposób spędzić ją w tym roku i jak przygotować się do wyjazdu.

 

categoryheader 233472 1 3

 

 

Majówka zbliża się wielkimi krokami, warto więc zacząć zastanawiać się, w jaki sposób spędzić ją w tym roku i jak przygotować się do wyjazdu. 

 

Jak można spędzić majówkę? 

Majówkę można spędzić na różne sposoby. Wiele osób decyduje się na krótkie wypady turystyczne za granicę, korzystając z ofert tanich przewoźników lotniczych. Inni wybierają długi weekend w kraju, poznając piękno polskich miast. Popularnym sposobem na spędzenie majówki są również wędrówki po lasach lub górach, polegające na całodziennym chodzeniu od punktu startowego do ustalonej wcześniej mety.

Część osób preferujących ten sposób spędzania weekendu majowego, łączy piesze wyprawy z noclegami na kempingu, co umożliwia pokonywanie dłuższych tras i zobaczenie większej ilości miejsc. Wypad na kemping to także rozwiązanie dla osób chcących obcować z naturą w sposób mniej wymagający fizycznie – dla nich doskonale sprawdzą się pola kempingowe w pobliżu zbiorników wodnych, umożliwiające zażywanie kąpieli oraz opalanie na plaży. 

 

Wyposażenie niezbędne podczas wypadu majówkowego 

Wyposażenie niezbędne podczas wypadu majówkowego będzie różne w zależności od zaplanowanej formy spędzenia czasu oraz przewidzianych atrakcji. Zestaw sprzętu i akcesoriów potrzebnych do komfortowego i bezpiecznego odbycia wędrówki na łonie natury jest niewątpliwie mniej rozbudowany od zestawu, który warto zabrać ze sobą na kamping. Wiele elementów będzie się jednak z pewnością powtarzać. 

 

Wyposażenie niezbędne podczas wędrówki

 

Podczas dalekich wędrówek niezbędny jest niewątpliwie wygodny i pakowny plecak turystyczny, pozwalający przenoszenie ubrań, żywności oraz pozostałych akcesoriów. Przydatne okazać się mogą także kijki turystyczne oraz pojemniki umożliwiające transport wody lub innych napojów. 

 

Plecaki turystyczne 

Plecak turystyczny to niewątpliwie must-have każdego miłośnika dalekich pieszych wędrówek. Ważne jest, by wybrany model był odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dostępne są plecaki damskie i męskie o różnej pojemności i w różnych kolorach. W zależności od modelu zmienia się ilość kieszeni, rodzaj zapięcia, a także sposób mocowania na plecach. Większość plecaków turystycznych wykonana została z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów odpornych na zabrudzenia. Część modeli wyposażona jest w oddychający pas tylny zapobiegający poceniu pleców, niektóre posiadają dodatkowo możliwość zamontowania panelu chroniącego plecy w razie upadku. 

 

Kijki turystyczne 

Popularność kijków turystycznych w ostatnich latach wyraźnie wzrosła. Są używane zarówno w trakcie dalekich wypraw w góry, jak i podczas spacerów po leśnych i polnych szlakach. Kijki pomagają odciążyć kręgosłup i stawy w trakcie chodzenia, zminimalizować ryzyko urazów, poprawić równowagę oraz zmniejszyć zmęczenie. Zdaniem miłośników chodzenia z kijkami, pozwalają one również utrzymać pod kontrolą rytm bicia serca. Wszystko to sprawia, że są doskonałym wyborem dla osób starszych oraz ludzi ze słabą kondycją fizyczną. 

 

Bidony, termosy i kubki termiczne 

Bidony, termosy oraz kubki termiczne stanowią wyposażenie niezwykle przydatne w trakcie dalekich pieszych wędrówek i kempingu. Utrzymują temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów, co pozwala odpowiednio rozgrzać się lub orzeźwić w zależności od potrzeb. Dostępne są modele z podwójnymi ściankami ze stali nierdzewnej oraz modele ze szklaną wkładką. W zależności od potrzeb można wybrać bidon, termos lub kubek termiczny o różnej pojemności. 

W trakcie pieszej wędrówki istotne jest również zaopatrzenie się w żywność turystyczną pozwalającą otrzymać niezbędny zastrzyk kalorii w trakcie marszu. 

 

Wyposażenie niezbędne na kempingu 

Wyposażeniem niezbędnym na kempingu są przede wszystkim namiot, śpiwory oraz karimaty, pozwalające na spędzenie nocy poza domem. 

Namioty 

Namiot pozwala spędzić noc na kempingu, oferując ochronę przed wiatrem, deszczem i chłodem. Nowoczesne modele są lekkie, wytrzymałe i łatwe w montażu, dzięki czemu mogą być noszone przy plecaku i rozbijane w pojedynkę. Dostępne są namioty typu igloo, tipi, tunelowe, dmuchane oraz wiele innych. 

 

zempire delta force v2 tent 1

 

Śpiwory 

Wysokiej jakości, odpowiednio dobrany śpiwór pozwala zapewnić pełnię komfortu w trakcie noclegu pod namiotem. Współczesne śpiwory oferują doskonałą ochronę przed zimnem, są przy tym niewielkie i lekkie, dzięki czemu mogą być łatwo przytroczone do plecaka i przenoszone z miejsca na miejsce. 

Karimaty

Dodatkową wygodę osobom śpiącym pod namiotem zapewnia karimata. Chroni ona również przed chłodem płynącym od ziemi. Nowoczesne karimaty są lekkie, co ułatwia ich transport. 

Na kempingu przydatne są także kuchenki turystyczne umożliwiające przygotowanie posiłku oraz środki czystości pozwalające na dbałość o higienę w każdej sytuacji. 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com