Szybko, wygodnie, bezpiecznie. Kupujemy ubezpieczenie turystyczne online

Szybko, wygodnie, bezpiecznie. Kupujemy ubezpieczenie turystyczne online

 

   Dziś coraz większą liczbę spraw załatwiamy przez internet – płacimy rachunki, robimy zakupy, zamawiamy jedzenie, korzystamy z przeróżnych usług i rezerwujemy wakacje. Czy ubezpieczenie na wymarzony wyjazd również można zakupić w sieci? Tak! Bez problemu, nie ruszając się z domu, wybierzemy odpowiednią polisę i dokonamy płatności. Wyjaśniamy dlaczego warto to zrobić oraz jak kupić ubezpieczenie turystyczne online.

 

ubezpieczenie podróży

 

 

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne online?

 

Wybieranie polisy przez internet jest pod pewnymi względami o wiele lepsze, niż zakup jej w stacjonarnym biurze ubezpieczyciela podróży. I nie chodzi tu wyłącznie o wygodę, choć ta jest niepodważalną zaletą – nie trzeba np. tracić czasu na dojazdy. Warto jednak zauważyć, że dzięki poszukiwaniom ubezpieczenia online można dostosować zakres ochrony do indywidualnych potrzeb.

Bez problemu porównuje się poszczególne oferty, wybierając tą, która najbardziej odpowiada specyfice danego wyjazdu. Tydzień leżakowania pod palmami? Wystarczy podstawowy pakiet. Kilka dni spędzonych na narciarskich stokach? Warto dobrać do ubezpieczenia rozszerzenie SKI&SPORT. Łatwo decyduje się również o tym, jaka suma ubezpieczenia będzie dla nas odpowiednia – zwykle poszczególne oferty są prezentowane w czytelnej tabeli. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by porównywać ze sobą propozycje różnych ubezpieczycieli podróży. W stacjonarnych placówkach często nie jest to możliwe lub zajmuje o wiele więcej czasu.

Inną zaletą kupowania ubezpieczenia turystycznego online jest szansa na zaoszczędzenie pieniędzy. Firmy, sprzedające polisy, często organizują różnego rodzaju promocje dla klientów z internetu. Już za samo założenie konta u określonego ubezpieczyciela podróży można czasami dostać zniżkę. Innym sposobem na znalezienie oszczędności, jest wykorzystanie porównywarek polis online – tam szybko znajdziemy ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie.

Na koniec warto podkreślić, że podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego online można w spokoju zapoznać się z wszystkimi warunkami danej oferty i umowy. Dzięki temu ma się 100% pewność co do np. sposobu rozliczania szkód.

 

 

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne online?

 

Sama procedura zakupu jest bardzo prosta. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „ubezpieczenie turystyczne online” (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) i natychmiast wyświetlą się oferty najpopularniejszych firm, a także porównywarek tego typu produktów. Po wybraniu zadowalającej polisy wystarczy założyć konto u danego ubezpieczyciela (często można dokonać zakupu również bez rejestracji, ale jest ona zalecana – może wiązać się z kilkoma udogodnieniami) oraz opłacić wybrany pakiet. Wszystkie dokumenty będą dostępne do pobrania bezpośrednio ze strony lub trafią na podany adres e-mail. Gotowe!

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com