Rozwiązania, które pomogą Ci zwiększyć wygodę pod namiotem

Rozwiązania, które pomogą Ci zwiększyć wygodę pod namiotem

 

  Pakowanie się pod namiot, zwłaszcza jeżeli jeździsz jedynie sporadycznie, może być bardzo stresujące. W tej sytuacji wiele osób zaczyna chaotycznie wrzucać wszystko do plecaka, zastanawiając się "jak ja to wszystko uniosę" i "czy aby na pewno o niczym nie zapomniałem?". Aby pomóc Ci uprościć przygotowania do biwaku, zebraliśmy praktyczne rozwiązania, które zapewnią wygodę pod namiotem, nie zajmując dużo miejsca w bagażu.

 

namiot

 

Materace dmuchane

Każdy, kto choć raz był na biwaku, ma świadomość, że dobra izolacja od podłoża to absolutna podstawa. Nie ma nic przyjemnego w leżeniu w śpiworze na zimnej ziemi, w dodatku w ten sposób nietrudno się rozchorować. Jako rozwiązanie tego problemu zazwyczaj stosuje się różnego rodzaju karimaty i maty piankowe. Znacznie więcej komfortu da Ci jednak materac dmuchany.

Na miękkim materacu turystycznym możesz wyspać się jak we własnym łóżku. Jest bardzo wygodny, dopasowuje się do kształtów ciała, a jednocześnie dobrze izoluje od podłoża. Nie musisz się obawiać o to, w jaki sposób zabierzesz go na miejsce biwaku  – po wypuszczeniu powietrza materac łatwo złożysz i zmieścisz w plecaku.

 

Żywność liofilizowana

Pakując się na wyjazd, musisz pomyśleć również o przygotowaniu sobie odpowiedniego prowiantu. Pół biedy, jeżeli planujesz kemping w miejscowości turystycznej, gdzie zawsze bez problemu będziesz mógł skoczyć do pobliskiego sklepu, restauracji czy stołówki. W takim wypadku wystarczy zabrać ze sobą drobne przekąski. Jeżeli planujesz rozbić namiot z dala od takich udogodnień, zabierz ze sobą palnik gazowy lub kuchenkę turystyczną i niewielką butlę gazową oraz odpowiednie naczynia i sztućce turystyczne.

Oczywiście, gotowanie przy użyciu takiego sprzętu może nie być zbyt wygodne. Najprostszym sposobem na to, by pod namiotem cieszyć się niemal domowym obiadem może być żywność liofilizowana. To pełnowartościowe posiłki, które poddano procesom próżniowej dehydratacji – w bardzo niskich temperaturach została z nich usunięta woda, przy zachowaniu wszystkich składników odżywczych. Tego typu produkty są bardzo lekkie, wystarczy zalać gorącą wodą. Oczywiście zawsze warto pamiętać również o termosie lub kubku termicznym.

 

Oświetlenie kempingowe

Namioty dostępne w ofercie producentów posiadają różne rozmiary i układ przestrzeni. Bez względu jednak na to, jaki model wybierzesz, przebywanie w nim w nocy po ciemku może być mało przyjemne. Z tego powodu zawsze warto zadbać o odpowiednie oświetlenie kempingowe. Najprostszym rozwiązaniem może być latarka ręczna lub latarka czołowa. W ostatnich latach w sklepach coraz częściej pojawiają się także specjalne lampy do namiotu. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zabranie na wyjazd czołówki i lampki do namiotu. Lampkę powieś na stałe na półce, tak aby równomiernie oświetlała cały namiot. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, noś czołówkę, która pomoże oświetlić Ci przestrzeń dookoła.

 

Ręcznik szybkoschnący

Kolejną ważną kwestią jest higiena pod namiotem. Warto zabrać miniaturowe wersje kosmetyków (mogą być zwykłe kosmetyki przelane do małych opakowań), chusteczki nawilżające oraz ręcznik szybkoschnący. Teoretycznie możesz zapakować również zwykły ręcznik, jednak będzie to problematyczne: taki ręcznik długo schnie, zajmuje dużo miejsca w bagażu i pod wpływem wilgoci staje się ciężki. Ręcznik szybkoschnący ma kompaktowe rozmiary i bez problemu go wysuszysz, także przy niskich temperaturach.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo [email protected]