Gadżety, które urozmaicą podróż z dzieckiem

Gadżety, które urozmaicą podróż z dzieckiem

Gadżety, które urozmaicą podróż z dzieckiem

 

  Podróż z dzieckiem w każdym wieku to nie lada wyzwanie. I czasem nie ma znaczenia czy jest to dystans kilkunastokilometrowy czy kilkusetkilometrowy. Czasem maluch po prostu nie współpracuje, ale na szczęście z problemem można się sprytnie uporać. Ciekawi jesteście w jaki sposób? Z jakich “pomocy” można i warto korzystać podczas podróży?

 

 

gadzety ktore urozmaica podroz z dzieckiem

 

 

Podróż z dzieckiem, czyli jak pokonać nudę?

Częstym problemem, który pojawia się podczas podróży z dzieckiem jest… nuda. Maluch przyzwyczajony do swobody i aktywności zostaje przypięty do fotelika, co u niektórych dzieci może powodować pewien bunt. Ale wiadomo, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Z drugiej strony nawet najbardziej pasjonujące widoki za oknem zapewne nie zajmą dziecka na długi czas. Nawet najbardziej wprawiony rodzic z czasem może zgubić wenę co tym razem pokazać marudzącemu dziecku, aby jeszcze na chwilę zająć jego uwagę. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście drzemka, ale nie zawsze mamy tyle szczęścia.

Z pomocą przychodzą producenci różnych gadżetów, proponując różnego typu zabawki czy inne akcesoria, dzięki którym podróż upłynie naszemu dziecku znacznie milej. Sposoby na nudę mogą być różne, w zależności od wieku dziecka. Warto jednak pamiętać, że decydując się np. na zakup tableta dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt, dzięki któremu dziecko pozostanie bezpieczne podczas ewentualnego wypadku. Jak jeszcze można pokonać nudę?

 

Czytnik ebooków - doskonałe rozwiązanie dla nieco starszych

Jeśli nasze dziecko potrafi już i co najważniejsze - lubi czytać, to podczas podróży przydać się może czytnik e-booków. To alternatywa dla klasycznych książek. Jaką ma przewagę nad tradycją? Przede wszystkim zajmuje mniej miejsca, a do tego zyskujemy możliwość pozyskania dodatkowych pozycji, gdy maluch przeczyta już posiadane tytuły. Jeśli jeszcze nie kupiliście e-booka, to ten poradnik może pomóc Wam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Aspektów, jakie trzeba wziąć pod uwagę jest całkiem sporo, ale wśród najważniejszych wymienić należy typ wyświetlacza, rozmiar ekranu, ale też formaty plików, jakie obsługiwane są przez urządzenie. Zaletą posiadania czytnika jest dostęp do książek bez wychodzenia z domu, oznacza to, że nawet podczas podróży, bez względu na to, gdzie akurat się znajdujemy, możemy zadbać o to, by nasze dziecko miało co czytać. Jak to możliwe? Obecnie funkcjonuje wiele serwisów, za pośrednictwem których nabyć można książki w formacie mobi, epub, a nawet pdf. Zdarza się, że niektóre tytuły pozyskać można również za darmo.

 

Dla tych, którzy wolą muzykę

A co z tymi, którzy za literaturą delikatnie mówiąc nie przepadają? A w każdym razie - nie w klasycznej postaci czytanej? Tu świetnie sprawdzić się mogą audiobooki lub po prostu ulubiona muzyka. Ale jak pogodzić słuchanie różnych wariantów muzyki w jednym aucie? Tu doskonale wręcz sprawdzą się wygodne i funkcjonalne słuchawki. Douszne i nauszne, z kablem czy bezprzewodowe - wariantów jest dużo, ale zanim kupimy trzeba zastanowić się nad potrzebami. Gdy wybieramy się w podróż lepiej jest postawić na sprawdzone propozycje, które po prostu będą skuteczne i efektywne. Co to oznacza? Dziecko będzie cieszyć się dobrym dźwiękiem pomimo panującego wokół hałasu (silnik auta czy stukot pociągu). W podróży najlepiej sprawdzą się warianty wyposażone w redukcję szumów.

Jeśli wybieracie się na wakacje, to dobrym pomysłem jest zakup funkcjonalnego smartwatcha. Chcesz wiedzieć, jaki model będzie najlepszy? Kliknij i sprawdź!

 

Gdzie kupić wyjątkowe gadżety, które urozmaicą podróż naszemu dziecku?

Sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, w których kupić można elektroniczne gadżety jest naprawdę sporo. Jeśli planujemy podróż z wyprzedzeniem to można rozglądać się za umilaczami podróży znacznie wcześniej. Sporo osób odkłada też zakup na okres największych obniżek cen, jak podczas Black Friday czy czasu świątecznego. Czasem można w ten sposób sporo zaoszczędzić, albo kupić sprzęt z wyższej półki, na bardzo korzystnych warunkach.

To czy zdecydujemy się na zakup online, czy stacjonarnie jest w zasadzie kwestią drugoplanową, warto jednak inwestować w nowe urządzenia, aby mieć pewność, że będą one dobrej jakości i posłużą dziecku przez dłuższy czas.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com