Bagaż podręczny vs bagaż rejestrowany. Regulacje linii lotniczej Ryanair.

Bagaż podręczny vs bagaż rejestrowany. Regulacje linii lotniczej Ryanair.

Bagaż podręczny vs bagaż rejestrowany. Regulacje linii lotniczej Ryanair.

 

   Bagaż podróżny łatwo zapakować do samochodu. A co z liniami lotniczymi? Przecież od pewnego czasu latamy prawie wszędzie, także w obrębie naszego kraju! Czasami wystarczy bagaż podręczny, gdy lecimy na jeden lub kilka dni, ale gdy wybieramy się w podróż na tydzień, potrzebujemy zabrać więcej bagażu. Jaki bagaż wybrać w Ryanair? 

 

Jak zapakować bagaż podręczny, aby spełnić wymagania Ryanair?

Bagaż podręczny to często nasz jedyny wybór na krótkie wojaże, ale zdarza się, że wybieramy tę opcję bagażu lecąc nawet na kilka dni! Jak powinien wyglądać bagaż podręczny? Co możemy w nim zabrać? Bagaż w liniach lotniczych Ryanair może występować w kilku wariantach: jako bagaż podręczny, dwie sztuki bagażu na pokładzie, bagaż rejestrowany 10 kg i bagaż rejestrowany 20 kg.

Gdy znajdziesz swój wymarzony lot na https://www.tanie-loty.com.pl/linie-lotnicze/ryanair warto zacząć się pakować! Jeżeli zamierzasz wziąć tylko bagaż podręczny, sprawdzaj aktualne wytyczne, co do jego gabarytów, gdyż te lubią się w Ryanair zmieniać.

Aktualnie bagaż podręczny może występować jako:

  • Plecak (40 cm x 25 cm x 20 cm)
  • Neseser (40 cm x 25 cm x 20 cm)
  • Torebka (40 cm x 25 cm x 20 cm)

Płyny (kosmetyki, leki, etc.) pakujemy do przezroczystych pojemników do maksymalnej objętości 100 ml. Jeżeli mamy ich więcej, kilka takich butelek pakujemy do przezroczystej, zamykanej torebki - płyny w sumie nie mogą przekroczyć objętości 1 litra. Leki również pakujemy do bagażu podręcznego.

 

Czy warto rejestrować bagaż w Ryanair?

Jeżeli wybieramy się dalej lub na dłużej, warto wybrać bagaż rejestrowany. Możemy wybrać spośród dwóch opcji: bagaż rejestrowany do 10 kg i bagaż rejestrowany do 20 kg. To już pokaźne walizki, które są mniej rygorystycznie sprawdzane, ale pamiętajmy, że są prześwietlane!

Decydując się na bagaż rejestrowany, możemy schować w nim kosmetyki, natomiast leki nadal powinny znajdować się w bagażu podręcznym. Każdy pasażer linii Ryanair może wykupić 3 sztuki bagażu rejestrowanego, jest to istotne na przykład przy przeprowadzce do innego kraju, ale także do dłuższych lotów Ryanair.

 

Jakie koszty wiążą się z przewozem bagażu w Ryanair?

Sam bagaż podręczny jest wkalkulowany w opłaty za bilety lotnicze ryanair, zatem nie musimy ponosić żadnych innych, dodatkowych kosztów, gdy decydujemy się na tę opcję bagażu.

Dwie sztuki bagażu na pokładzie w tych liniach lotniczych, to jest torebka/plecak oraz walizka do 10 kg zaczynają się od ceny 6 euro i obejmują także pierwszeństwo wejścia na pokład.

Wybór tanich linii lotniczych, jak ryanair, to dość niski koszt bagażu rejestrowanego. Bagaż ten do 10 kg kosztuje od 12,99 euro, natomiast opcja bagażu rejestrowanego do 20 kg to koszt od 20,99 euro/ GBP do 59,99 euro/GBP, w zależności od trasy i terminu podróży.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com