Loty widokowe samolotem nad Warmią i Mazurami

Loty widokowe samolotem nad Warmią i Mazurami

Loty widokowe samolotem nad Warmią i Mazurami

  Olsztyn można zwiedzać spacerując, jeżdżąc rowerem, płynąc kajakiem czy żaglówką a można także samolotem. Tak, z powietrza kilkanaście jezior jakie otaczają Olsztyn wygląda bardzo ciekawie i pozwala lepiej poznać okolicę. Z ziemi nie widać tego wszystkiego, co widać z nisko lecącego samolotu, a że jest to niewielki dwuosobowy Aeroprakt A22, lot jest spokojny i bardzo przyjemny.

 

 

Choć lotnisko Olsztyn-Mazury znane jest wszystkim, znajduje się w znacznej odległości od samego Olsztyna, natomiast loty widokowe odbywają się z lotniska Olsztyn - Dajtki. Lotnisko należące do Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego leży tuż przy jeziorach,  więc już po starcie mamy piękną panoramę na wodę i lasy jakie otaczają Olsztyn. Lot samolotem połączony z możliwością fotografowania to wspaniała okazja do spojrzenia na świat z innej perspektywy no i oczywiście do wyjątkowych zdjęć. 

 

 

Ja na swój lot na lotnisko Olsztyn - Dajtki dojechałem rowerem, bo z przystani przy przy plaży miejskiej gdzie znajduje się wypożyczalnia rowerów, prowadzi wygodna ścieżka rowerowa. Ta ścieżka pozwala na objechanie jezior, co daje ponad 20 kilometrową przejażdżkę. To doskonale widać właśnie z pokładu samolotu.

 

 

Jest także możliwość lotu z lotniska "Lądowisko Gryźliny" znajdujące się bliżej Olsztynka, a tam dojechać można pociągiem Polregio. Stacja kolejowa Gryźliny znajduje się tuż obok lotniska. 

Ceny lotów widokowych zaczynają się już od 300 zł a uzależnione są od długości lotu. Sam lot nie musi się ograniczać do  Olsztyna i najbliższej okolicy, bo z kabiny samolotu można także podziwiać Mazury.

 

 

https://aquafly.eu

Rabaty na loty a także na inne aktywności w Olsztynie, znaleźć można na https://visit.olsztyn.eu/

 

 

 

 

 

opracowanie & foto: Albin Marciniak

https://www.facebook.com/marciniak.albin

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com