Kierunek Bałkany

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6859 przez Marek Bator
Słyszałam, że Albania jest świetna i nadal bardzo tania, bo nie ma tam jeszcze rozwiniętej turystyki. A stety/niestety mój prywatny poradnik inwestycyjny w postaci zapobiegliwego męża mówi, że na zbyt luksusowe wakacje w tym roku nie możemy sobie pozwolić. Albania wydaje się idealna – malownicza, jeszcze trochę dzika i w miare tania kraina.
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6708 przez BALKANDRIVER
Pociesz się, że ja też kilka lat temu. Po pobycie dwumiesięcznym na Bałkanach, gdzie za kierownicą bawię się tamtejszymi realiami, bo uwielbiam ich styl jazdy i jazda pod prąd, wyprzedzanie na 3go, rondo w lewo i tym podobne, są na porządku dziennym, zasada "lewego migacza", to norma - złapali mnie w Rdzawce, też w środku nocy - na lekkim przekroczeniu prędkości. Pech, jechałem sam, w CB żadnych ostrzeżeń, wykrywacz dał mi info, ze... mnie namierzyli.
Lajtowa rozmowa, dlaczego?, Bo Pana było już długo słychać, zanim się Pan pojawił! Jechałem na terenowych oponach, sporo hałasujących, więc się obudzili. Niemniej jednak na zakończenie powiedziałem im, że mnie kasują za samą jazdę! Za to, że mam nieszczęście powrócić do Bolandy! Bo od kilkunastu lat nie zapłaciłem na Bałkanach ani centa, choć niejednokrotnie byłem zatrzymywany po jakichś "brykaniach" i zawsze dogadywałem się z Policją. Ale trzeba przyznać, że i u nas jest super, w porównaniu z Łunijnymi przedstawicielami prawa (myślę o , tfu, Austrii, Czechach, Słowacja , zależy , na kogo się trafi, ).
Generalnie choćby w tym aspekcie widać, gdzie jeszcze istnieje wolność i duch narodowy, a gdzie już eurokołchoz przeprał mózgi funkcjonariuszom i gdzie oni szukają portfela pod tytułem - TURYSTA.

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6686 przez ruks
Replied by ruks on topic Odpowiedź:Kierunek Bałkany
Ha ha, to podobnie jak ja ;) Całą trasę (ponad 4000 km) przez kraje gdzie generalnie uważa się że jest dużo kontroli policyjnych przejechałem bez problemowo z prędkościami zwykle wyższymi niż dozwolone a mandat dostałem na ul. Nowohuckiej raptem kilka km przed domem i to o 2-giej w nocy przy niemal zerowym ruchu :P

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6663 przez zkarola
I takim sposobem dotarliśmy do Krakowa, dostając mandat na Słowacji na koniec ;( jak trochę ochłonę, wyśpię się, po tygodniu umyję się w słodkiej prysznicowej wodzie i zrzucę zdjęcia to opiszę co tam się działo :) Ale od razu powiem Czarnogóra grzechu warta !

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6654 przez Albin
Replied by Albin on topic Odpowiedź:Kierunek Bałkany
piątek:

" Tu nad morzem słońce pali po prostu. A w górach w kurtkach chodziliśmy. Dzisiaj zwiedzamy twierdze i starówki miast a jutro już Chorwacja, Dubrownik i potem Zagrzeb."

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6647 przez Albin
Replied by Albin on topic Odpowiedź:Kierunek Bałkany
info z czwartku:

"Pozdrawiamy smażąc się w upalnym słońcu.
Zwiedzamy ruiny, miasta i zatoki. Pogoda upalna. Spaliśmy już na plaży, przy winnicy i w innych miejscach na dziko. Jesteśmy na wybrzeżu i moczymy się w ciepłym Adriatyku.
Droga powrotna będzie wiodła przez Zagrzeb."

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.479 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com