Festiwal Podróżników 3 Żywioły

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #543 przez luna
Luk4s – przynajmniej jest wskazówka co do źródła ;)

Ice - miało być „nie dają się napełniać medialna papką” tak?
I słusznie. Jest dużo możliwości. Każdy – jeśli chce – to znajdzie wartościowe miejsce dla swojego procenta.
Wracając do tematu głównego tej żywiołowej dyskusji, uważam festiwal za udany :).

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #541 przez luc4s
luna napisał:

Luc4s – dzięki za info. Masz może coś na dysku i możesz mi to podesłać?


Niestety trzeba się przejść do biblioteki.... albo na wykłady Profesora :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #540 przez
Tak czy owak bardzo fajnie jest, że na takie imprezy jak 3 żywioły ludzie walą drzwiami i oknami. Widać, że jest dużo osób, które myślą i dają się napełniać medialną paką.
Co do 1% - niestety - wszechobecna biurokracja zmusza fundacje do wydawania pieniędzy na obsługę, z drugiej strony, nikt nie oszczędza na "kosztach pośrednich" Dlatego też przekazuję swój 1% dla STJ KW. Czemu? Bo jakoś nie przekonuje mnie pomoc dla anonimowego "murzynka Bambo", zaś dla STJ KW pieniądze pójdą w całości na działalność. Czy to ma jakiś pożytek? Po pierwsze chyba miło poczytać, że dwa największe trawersy Europy to dzieło krakowskich grotołazów. Po drugie - jeżeli choć jedna osoba zajmie się czymś fajnym (np jaskiniami) zamiast ćpać czy wibijać szyby w samochodach, to taki wydatek nie był zmarnowany!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #536 przez luna
Luc4s – dzięki za info. Masz może coś na dysku i możesz mi to podesłać?

Słowo każdy jest mocne. Wierzę, że nie każda fundacja marnotrawi i defrauduje powierzone finanse, ale wykorzystuje je na koszty utrzymania typu opłaty biurowe, transportowe, płatności za media itp. Istnieją też subkonta poszczególnych podopiecznych. Można też zwyczajnie kupić koc dla psiaków ze schroniska albo kupić komuś chleb. Tak, żyć lokalne, ale myśleć globalnie to dobra idea.

Jestem przekonana, że lwia część społeczeństwa nie jest sterowalna. Może trochę bierna i milcząca. Ci głośni i napastliwi są widoczni, co nie znaczy, że jest ich dużo.
Jestem daleka w myśleniu od „spiskowej teorii dziejów” i mieszania do wszystkiego polityki, którą się nie zajmuję i nie interesuję. Mam złe doświadczenia i w tym obszarze moja ignorancja sięga szczytów.

Na szczęście mamy wolność wyboru.

Panel dyskusyjny nam się zrobił miły;)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #532 przez
Nie robię kampanii antyprocentowej, tylko zauważyłem, że w każdej fundacji lwią część pochłania obsługa a nikły procent idzie na meritum. Ja osobiście wpłacam na Sekcję Taternictwa Jaskiniowego KW Kraków, bo mam przynajmniej pełną jasność co się z moją wpłatą dzieje.
Nie ulega też wątpliwości, że żyjemy karmieni medialną papką, daleką od prawdy a tzw "inżynierowie dusz" dbają o to abyśmy mieli poczucie spełnionego szlachetnego uczynku, zaś mocodawcy owych inżynierów mieli dopływ naszej gotówki. Jednego wszechwiedzącego eksperta o głodujących i chorujących w Afryce oraz o zmianach nie ma i nigdy nie będzie. Tak, że ja wolę oddać swój % na coś mi bliskie niż na jakieś abstrakcyjne studnie na pustyni.
Nóż natomiast się w kieszeni otwiera, kiedy po taki procent wyciąga swoje brudne paluchy zmutowany ormianiec, którego "idee fixe" jest sianie wrogości między Polakami i Ukraińcami.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #530 przez luc4s
Jeżeli ktoś chce poczytać fachowej literatury o zmianach klimatu, to polecam prace prof. dr hab. Wiesława Ziaji, jest to człowiek, który od 30 lat bada zmiany w zasięgu lodowców na Spitsbergenie i jest autorytetem na skalę światową w tej dziedzinie. Dzięki wykładom z nim inaczej zacząłem na to wszystko patrzeć.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.461 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com