Jak zarabiaćna swoich zdjęciach ? to proste

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #11809 przez WyznaczTrase
Polecam flickera. Tam możesz dodać zdjęcia i je udostępniać użytkownikom za pieniądze. Ja dodaje też fotki na zdjecia-polski.pl . Tam co prawda nie dostajesz żadnej kasy, ale ktoś może zainteresować się Twoją galerią

zdjecia polski

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6881 przez Albin
Co nie zmienia faktu że jakakolwiek by to nie była umowa sprzedaży praw do "utworu" to twórca na zawsze pozostanie jego autorem i nikt inny nie może się pod tym podpisać jako autor.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
11 lata 5 miesiąc temu #6878 przez
Zgodnie z polskim prawem niezbywalne są wyłącznie autorskie prawa osobiste (niezależnie od ich właściciela). Autorskie prawa majątkowe mogą być przeniesione na inny podmiot, chociaż są pewne wyłączenia.
Polecam lekturę ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6875 przez Albin
Praw autorskich nie tracisz nigdy bez względu jaką umowę podpiszesz.
W różnych serwisach są różne warunki i wymagania co do wyłączności zamieszczania zdjęć. Decydując się na wyłączność na danym serwisie masz wyższe stawki za sprzedaż. Np na Fotolii wybierasz sam na jaką formę się decydujesz.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6874 przez Fred1990
Aż mnie zaciekawiliście.. Serio idzie na tym coś dorobić? A skanu dowodu osobistego bym sie tak nie bał, jeżeli tylko jest to sprawdzony serwis. Sam wysyłałem skan dowodu osobistego i fakture FVat do serwisu, na którym również dorabiam kieszonkowe:
bannersbroker.com/Fred1990
Ale to troche inna bajka. Pytanie, czy regulamin tych stron nie zabrania umieszczania jednego zdjęcia na paru tego typu serwisach? I czy umieszczając je tam tracę swoje prawa autorskie?
Pozdrawiam :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6568 przez ManfredMamut
Spoko :)
Pytaj a jeśli tylko będę wiedział to chętnie pomogę.
Jedna rada. Więcej słów kluczowych :)
Np. w domku w śniegu Na 50 możliwych masz zaledwie 7. Mi bardzo pomaga darmowy program ProStockMaster. Wpisujesz jedno słowo a wyskakują pokrewne i związane z tym słowem. Tam możesz wpisać słowa i tytuł IPTC a później wysyłając na stocki od razu się pojawiają (oczywiście można to robić w windowsie) :)
Ja mimo że się skupiam tylko na shutterstocku od razu wysyłam zdjęcia na wszystkie stocki za pomocą FTP, może kiedyś znajdę czas żeby to opisać i przydzielić kategorię.

pozdro

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.584 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com