Kinga Baranowska - relacje z wyprawy na K2

  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #1558 przez
Ciężko cokolwiek napisać...

Schodźcie ostrożnie i wróćcie cało do domu.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #1557 przez Albin
06.08.2010 Obóz IV wysunięty

Ciezko mi sie to pisze..
Dzis zginal Frederick. Spadl z butelki.Byla z nim razem Gerlinde,pisze o tym na swojej stronie. My jestesmy przybici ta informacja,mimo ze czesc z nas zamierzala jutro wyjsc do szczytu,zrezygnowalismy i wszyscy schodzimy do bazy. Jest bardzo krucho w scianie i schodzimy bardzo ostroznie. Ponadto jestesmy bardzo przybici,wszyscy bardzo lubilismy Fredericka..

www.kingabaranowska.com/expeditions/expeditions.html

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #1550 przez Albin
06.08.2010 Obóz IV wysunięty

Jestem ciagle w obozie IV na 8 tys.Wstalismy o polnocy ale pogoda byla fatalna: zero widocznosci,sypalo sniegiem i wialo.Na szczyt zdecydowali sie pojsc Gerlinde,Frederick oraz Tre (Tre zawrocil po paru godz), reszta jest w obozie IV (ja,Fabrizio,Darek,Tamara,Tre,Jura,Tomek).

www.kingabaranowska.com/expeditions/expeditions.html

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #1539 przez Albin
05.08.2010 Obóz IV wysunięty

Dziś o 14.00 (17.00 czasu pakistańskiego) Kinga i Fabrizio dotarli do obozu wysuniętego - IV na wysokości 8000m. Pogoda jest świetna. Jeszcze dziś po północy rusza atak szczytowy. trzymajcie kciuki!

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #1538 przez Albin
04.08.2010 Obóz III

Dotarlismy bezpiecznie do trojki, mimo spadajacych zewszad kamieni.Trzeba bylo bardzo uwazac.Niestety kamienie spadaja z gory rowniez na nasz oboz trzeci,podziurawily kilka namiotow.Jutro startujemy o 5 rano do obozu czwartego,to bardzo dluga droga,zamierzamy tez przeniesc czworke wyzej,na ramie K2,na wys. 8 tys metrow. Myslcie prosze..


03.08.2010 Obóz II

Dotarlismy dzis szczesliwie do dwojki.Szlo nam sie 100 razy lepiej niz ostatnio bo nie bylo wiatru i sniegu po pas, za to bylo potwornie goraco i spadaly kamienie,trzeba bylo bardzo uwazac.Jutro zamierzamy isc do trojki,wstajemy bardzo wczesnie by isc bezpieczniej.Relacje glosowe mozna tez odsluchiwac na stronie Fabrizio: www.fieldtouring.com

www.kingabaranowska.com/expeditions/expeditions.html

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #1490 przez Albin
29.07.2010 Obóz IV - baza

Nie udało nam się tym razem wejść na szczyt. Założyliśmy obóz IV pod ramieniem na wysokości ok 7800m, ale z tej racji, że trzeba było na tym odcinku wykonać mnóstwo pracy, przyszliśmy tam bardzo późno. Następny dzień był niestety bardzo wietrzny i zdecydowaliśmy się zejść do bazy. Nie mniej jednak to wyjście było cenne gdyż pozwoliło nam założyć obóz IV, założyć drogę praktycznie do ramienia a także zyskać niezbędną aklimatyzację. Dla mnie jest to o tyle ważne, bo nie chcę tu używać tlenu z butli. Podczas ostatniego wyjścia działaliśmy w kilka osób: Gerlinde Kaltenbruner z mężem Ralfem, Frederick Ericsson z partnerem Tre, Fabrizio Zangrili oraz ja. Dotarli później jeszcze Darek Załuski i Tamara Stys. Teraz wszyscy odpoczywają w bazie i czekają na jakąś lepszą pogodę.

www.kingabaranowska.com/expeditions/expeditions.html

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia13 lata 9 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.604 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com