Rzeźnia na Rzeźniku!

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #14231 przez BeataF
Replied by BeataF on topic Rzeźnia na Rzeźniku!
I kolejny artykuł "pokazujący" o co może chodzić władzy... :) :laugh:

No tak, jakby tak Ci zli - kreska nad z mi się zepsuła ;) biegacze dali po 10zł na tacę na mszy przed biegiem to i Park i Minister i nawet kościół byliby zadowoleni! (o ile kościół by się z nimi podzielił) :silly:

Rzeznik Ultra 509 osób
Rzeznik na raty 155 osób
Rzeżnik 779 drużyn x 2 osoby 1558 osób
Rzezniczek 1039 zapisanych ale miał być limit 900!!!

Sumując to wszystko (Rzezniczka 900 osób) to wychodzi 31220 zł ;)
Tyle zarobić w tydzień to każdy by chciał... :laugh:



Czy biegacze powinni w niedzielę pójść na mszę świętą, zamiast wystartować w Biegu Rzeźnika? Wiem, że brzmi to jak kiepski żart, ale okazuje się, że rząd jest też przeciwko Polsce, która biega.

Może napiszesz polemikę? – spytał mnie w czwartek rano wydawca Newsweek.pl Marcin Marczak podsyłając link do kuriozalnego artykułu „Bieganie, jogging ezoteryczny i biegactwo” na stronie opoka.org.pl. Oczywiście, Marcin, że nie. Bo artykuł kuriozalnością przebija „Ministerstwo dziwnych kroków” Monty Pythona.

Bo co odpowiedzieć autorom, którzy podają wyliczenia, iż 21,3 proc. ankietowanych uznaje aktywność w niedzielę za główny powód opuszczania Mszy Świętej. To zresztą niewiele, ciekawe co za powód rezygnacji z mszy uznaje 78,7 proc.? Księżycowe brednie wygłaszane często z ambony?
Msza zamiast maratonu?

Ale biegnijmy za autorami dalej. Złem jest „jogging ezoteryczny”. Jak jestem w środowisku biegowym 21 lat, tak nigdy o czymś takim nie słyszałem. Ale autorzy idą dalej: „Wegetarianizm pojawia się w joggingu ezoterycznym, bo przedstawia odżywanie jako sposób na osiąganie wyników sportowych”.

Albo co zrobić z takim zdaniem: „Dominik Zdort biegactwo porównuje z kultem religijnym. Wskazał, że łączy się m. in. z kupnem elektroniki oraz akcesoriów za tysiące złotych”. Najwyżej obśmiać, że najwyraźniej oczywiste jest dla autorów, że kult religijny, to nic więcej niż akcesoria za tysiące złotych – ornaty, monstrancje, mirra i kadziło.

Co wreszcie począć z oskarżycielskim paluchem wytykającym organizatorom największych polskich maratonów, że organizują biegi w niedziele? „Błędy, jakie łączą się z biegactwem, to brak roli Mszy Świętej podczas maratonów w niedzielę. Nacisk na przyjemność z ruchu przeniesiony na tzw. życiówki - zdobywanie medali, bieg na czas”. Tylko sparafrazować – głównym punktem maratonu powinna być zatem msza, a bieg, medale pomiar czasu powinny być do niej dodatkiem.

stylzycia.newsweek.pl/ministerstwo-srodo...tykuly,385963,1.html

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #14229 przez Albin
Replied by Albin on topic Rzeźnia na Rzeźniku!
Teraz jajogłowi, czyli minister i Dyr BdPN powinni odwołać drogę krzyżową na Tarnicę. W tym przypadku zniszczenia są nieporównywalnie większe ! Obydwie imprezy są cykliczne raz w roku, a jakoś znacznie większej, degradującej środowisko i szlaki, nie odwołano ?...


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia7 lata 11 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #14228 przez raven
Replied by raven on topic Rzeźnia na Rzeźniku!
...ciekaw jestem gdzie poprowadzą trase biegu, jeśli będzie musiała omijać Park Narodowy :dry: .
W Rzeźniczku biegnie nasza klubowiczka więc zachęcam do przyjazdu w Bieszczady i kibicowania :cheer: ...my na trawce leżac a ona marne 27 km w terenie :silly: , poniżej wyrys trasy...


i parę szczegółów:

TRASA V RZEŹNICZKA

Bieg zaczyna się startem honorowym w Cisnej w sobotę, 28 maja 2016r o godz. 7:45. Ze startu wszyscy uczestnicy truchtają kilkadziesiąt metrów do stacji kolejki Cisna. Z Cisnej kolejką jedziemy do Solinki, skąd jest start ostry (około godz. 9:00). Trasa biegu prowadzi szutrową drogą (2km) i drogą polną (ok. 500m) do pasma granicznego i dalej niebieskim szlakiem granicznym aż na szczyt Okrąglik (warto zwrócić uwagę, że na tej trasie szlak częściowo trawersuje południowe zbocze pasma granicznego, czego efektem jest kilkukrotna przeprawa przez naprawdę głębokie jary górskich potoków). Na Okrągliku skręcamy na czerwony szlak na północ i czerwonym zbiegamy do Cisnej. Trasa Biegu liczy około 27km. i jest dosyć trudna, chociaż przepiękna i malownicza.

Jest tylko jeden punkt kontrolno-regeneracyjny – na Przełęczy nad Roztokami (14,5km).

rAFAŁ
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #14227 przez BeataF
Już za dwa dni startuje Bieszczadzki Festiwal Biegowy a tu Bieszczadzki Park Narodowy wywinął taki numer organizatorom biegu!!! :ohmy: BPN się czepia o rozdeptane szlaki (nie wiem czym się różni biegacz od turysty idącego i dlaczego to biegacz rozdeptuje szlak), śmieci i tłok na szlakach no sorry ale takie są realia każdego biegu. ŻENADA

Dobrze, że przynajmniej trasa Rzeźniczka pozostała niezmieniona!

www.biegrzeznika.pl/bez-kategorii/zmiany-tras/

Rzeźnicy i Rzeźniczki, miłośnicy Biegu Rzeźnika, przyjaciele

Z przykrością informuję, że po latach partnerskich układów z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym w tym roku nie otrzymaliśmy zgody na organizację Biegu Rzeźnika w takim kształcie jak dotychczas. Dzisiaj po południu otrzymaliśmy informację, że minister Andrzej Szweda-Lewandowski podtrzymał decyzję wice-dyrektora BdPN, pana Tomasza Winnickiego. Wygrały argumenty, że turyści, którzy w tych dniach wyruszą na wędrówki górskie, oczekując spokoju i kontaktu z dziką przyrodą, będą zmuszeni wymijać się na wąskich ścieżkach z przebiegającymi lub przechodzącymi co chwilę zawodnikami co jest dla wielu nie do zaakceptowania. Poza tym (…) biegacze generalnie mniejszą uwagę zwracają na nawierzchnię szlaku i jego otoczenie (…) a opłata za bilety nie jest w stanie zrekompensować zniszczeń, jakich dokonują biegacze [w Parku]. Zamiast biegać, Park zachęca turystów do spokojnych wędrówek po wyznaczonych ścieżkach , zwiedzania poznawczego i edukacyjnego służącego obserwacji przyrody i kontemplacji naturalnych krajobrazów.

Na szczęście Bieszczady to coś więcej niż Bieszczadzki Park Narodowy. Jutro opublikujemy zmienione trasy tegorocznych biegów (Rzeźnika Ultra, Rzeźnika na Raty i Rzeźnika/Rzeźnika HC. Rzeźniczek pozostaje bez zmian) . Na pewno będą one równie atrakcyjne jak te, do których się przyzwyczailiśmy. Zadbamy także o to, żeby charakteryzował je podobny stopień trudności. Tyle. Myślałem, żeby nagrać ten komunikat w formie filmu, ale za bardzo mi się głos łamie gdy o tym mówię.

Dziękujemy za pomoc wszystkim tym, którzy wstawili się za nami w Parku i u Ministra Środowiska. Z naszej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żebyście wyjechali z Bieszczad zmęczeni ale i zadowoleni z biegów, w których weźmiecie udział.

Z poważaniem

Mirosław Bieniecki

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.629 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com