Prasa Podróżników

K2 Winter Expedition 2015

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #12257 przez BeataF
Komunikaty komunikatami a Ja się dzisiaj tego dowiedziałam u źródła!!!
Że Chińczycy jednak ich nie puszczą :(
Wracając z Klubowego Sylwestra spotkałam Adama Bieleckiego w autobusie :laugh: to Gościa zaczepiłam i pogadałam a co (na co dzień nie zaczepiam obcych facetów w MPK, żeby nie było) ;)
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #12222 przez Albin
Oficjalny komunikat


"Moi drodzy,
Nie mam dobrych wieści
Denis Urubko, lider Zimowej Wyprawy na K2, poinformował mnie dzisiaj rano, że władze prowincji Xinjiang nie wznowią cofniętego pozwolenia na próbę wejścia na K2. Chińskie władze uzasadniły swoją decyzję wysokim ryzykiem ataku terrorystycznego ujgurskich
ugrupowań islamistycznych na naszą ekspedycję. W północno-zachodnich Chinach krwawe ataki terrorystyczne i starcia pomiędzy wyznającymi islam Ujgurami a przedstawicielami etnicznej grupy chińskiej Han nasilają się nieprzerwanie od 2009 roku.
Z całego serca dziękuję wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa. Pieniądze otrzymane ze zbiórki na polakpotrafi.pl zostaną zwrócone darczyńcom co do złotówki na początku stycznia.
Łatwiej przegrywa się z górą niż z biurokracją...
Z wyrazami wdzięczności za Waszą życzliwość okazaną mi przy organizacji wyprawy.
Adam Bielecki
PS: Znacie mnie - ciąg dalszy na pewno nastąpi ; )"


A ja idę o konkretny zakład ze Chińska ekspedycja niebawem ogłosi zdobycie zimowego K2 ... Chińczycy mocno się rozwijaj, i w każdej dziedzinie chcą być widoczni. Mają szansę, ale czy czysto ?...

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #12221 przez Albin
Niestety, Portal Górski nie odnosi się do żadnej ze stron i nie odnosi się do konkretnego źródła.
Zarówno na profilu Adama Bieleckiego
www.facebook.com/pages/Adam-Bielecki/661190917242057
czy też Denisa Urubko
www.facebook.com/Urubko
nie ma ani słowa o powyższych problemach.
Poczekajmy na oficjalną wersję samych zainteresowanych.
Oby to były tylko przejściowe problemy. Chyba że rzeczywiście Chińczycy wstrzymują celowo, bo sami chcą na szybko zorganizować swoja wyprawę.

Denis nie miał aż takiego wsparcia fanów w zbieraniu kasy na wyprawę. Trochę zabrakło by projekt podobny jak nasz Polakpotrafi.pl przeszedł...
$11,205USD raised of $15,000 goal
www.indiegogo.com/projects/k2-internatio...r-2014-15#home/share

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #12220 przez BeataF
Mam nadzieję,że ta wyprawa się jednak odbędzie! Jak podaje www.portalgorski.pl/wyprawy/zimowa-wypra...imowej-wyprawy-na-k2

Niestety ale w pierwszy dzień świąt dotarły do nas bardzo złe wieści. Denis Urubko i Adam Bielecki nie będa mogli kontynuuować zimowej wyprawy na K2. Otrzymali kolejną odmowę od chińskiego rządu.

Bezpośrednią przyczyną odmowy jest terroryzm:

"Ostatnie akcje terrorystów w Xinjiang świadczą o tym, iż sytuacja nie jest obecnie bezpieczna dla obcokrajowców i zmuszają nas do zasugerowania Wam powrotu tutaj w późniejszym czasie, kiedy sytuacja będzie lepsza dla turystów i wspinaczy."

Denis próbował wytłumaczyć, iż mogą iść bezpośredniow góry, bez zostawania w miastach, ale i tak nie pomogło. Wyprawa została oficjalnie anulowana.
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12200 przez Albin
K2 NEWS NEWS NEWS
Denis Urubko udzielił obszernego wywiadu dla hiszpańskiego magazynu Desnivel.
Jak powiedział Denis, wyprawa możne rozpocząć się trzy tygodnie później niż planowano. Na pewno nie przed 9 stycznia.

Od 22 grudnia zaczynają być aktywne wyprawy zimowe . W tym roku, największe zainteresowanie będzie skupiało się na bazie pod Nanga Parbat i K2.
Pod Nanga Parbat idzie wszystko zgodnie z planem, a znajdują się tam trzy ekspedycje. Tomek Mackiewicz, aklimatyzuje się po stronie Rupal, czekając na Daniele Nardi i Elizabeth Revol.
Rosjanie Nickolay Totmjanin, Valery Shamalo, Serguey Kondrashkin y Victor Koval na dniach powinni pojawić się w Pakistanie.
Zespół Irański, Reza Bahadorani, Iraj Maani y Mahmoud Hashem, również planujący wspinaczkę od strony Diamir, pojawią się w połowie stycznia.

Na małe trudności natrafili uczestnicy wyprawy wyruszającej na K2. Zespół, Denis Urubko, Alex i Adam Bielecki Txikon, planował przybycie do Chin 21 grudnia, planujac zdobyć górę od strony północnej. Jednak pozwolenie zostało wstrzymane i można mieć nadzieję, że sprawę da się załatwić za około trzy tygodnie, czyli po Nowym Roku.

To są chwile napięcia dla wspinaczy, którzy zaangażowali się w projekt zimowego wejścia. Denis Urubko, napisał na Facebooku, że to konkurencja dwóch zespołów. Pierwszy się składa z trzech niedofinansowanych wspinaczy, a drugi to potężna Chińska biurokracja. Nagrodą dla pierwszego zespołu jest pierwsze zimowe wejście na K2. Teraz można zadać pytanie, kto wygra?

Na razie punkt jest po stronie chińskiej biurokracji, ale są podejmowane różne wysiłki które mogą przynieść efekty "Mamy jeszcze 74 dni, do przygotowania i przeprowadzenia wyprawy. To jest trudne brać udział w TAKIEJ konkurencji, ale trzeba wykorzystać każdą okazję" jak powiedział Denis.

Wspinacze zmienili swoje plany i zamiast lecieć do Chin w ten weekend, poleca 7 stycznia. Aby znaleźć się w Kaszgarze na dalekim zachodzie 9 stycznia. Potwierdził to również Alex Txikon. Nie tracąc czasu, rozpoczną podejście do obozu bazowego pod K2, gdzie planują znaleźć się 17 stycznia najpóźniej. Będą mieli niewiele ponad dwa miesiące na to, by spełnić swoje wielkie marzenie o szczycie.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #12177 przez raven
Udane spotkanie, Adam przybliżył nam tajniki wspinania w górach wysokich, opowiedział o swoich dokonaniach, a że jest osobą pogodną, otwartą to wieczór przebiegał w miłej atmosferze.
Życzymy mu powodzenia, oby zimowe K2 było łaskawe !

rAFAŁ

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.820 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com