Lotniska w Polsce i na świecie

SANKT PETERSBURG bez biura podróży

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #15097 przez Albin
Uaktualniamy temat i pytanie,
czy ktoś w ostatnim czasie był tam i wybrał dojazd na własną rękę ?
Jakieś wskazówki i podpowiedzi ?

Z istotnych informacji godnych uwagi:
Podróżując promem St Peter Line i przebywając w Petersburgu nie dłużej niż 72 godz. nie jest potrzebna wiza.
Ceny w biurach zaczynają się od 3000 pln plus dopłata 160-200 euro za program zwiedzania.
obiadokolacje we własnym zakresie, więc cena w biurach wychodzi ok 5000 pln.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8386 przez ewka
co i jak :)

Autobus do Petersburga linii Simpleexpres kosztował 209 zł, do Petersuburga jeździ też ecolines – ale jak ja kupowałam to bilety na niego były droższe i o innych godzinach, z tego co pamiętam było kilka opcji godzin przesiadek więc w zależności od tego ile czasu chcielibyście spędzić w Wilnie/Rydze można sobie to fajnie dograć, dworce w obu miastach są bardzo blisko centrum nie ma problemu z przechowalniami bagażu i dotarciem do centrum na nogach :laugh:
- w Petersuburgu nie wiem jak jest z cenami noclegów – bo nocleg mieliśmy z couchsurfingu ;)
- wejścia do cerkwi z reguły około 250 rubli – studenci część mają za darmo, ale często tylko przy pokazaniu ISICa; ermitaż chyba 400, carskie sioło 320
- ceny: w sklepach troszkę wyższe od cen polskich – standardowo jeśli chce się wydać dużo nie ma problemu, ale jeśli mniej to też się da; jest sporo knajpek, takich sieciówek rosyjskich gdzie obiad można zjeść za kilkanaście złotych (nam polecano ‘Stołowaja z namalowana kopiejka’; jest też Temerok i kroszka-kartoszka i inne); metro - 25 rubli za bilet
- koniecznie trzeba wybrać się nocą nad rzekę i zobaczyć ponoszenie mostów – w Internecie jest podane o której godzinie, który jest podnoszony – niestety czasem zostają opuszczone, ale widok na miasto i tak piękny :)
- zwiedzenie całego ermitarza jest niemożliwe w jeden dzień i warto być trochę przed otwarciem bo kolejki do kas są długie
- komunikacja po mieście: metro , tramwaje i autobusy - czasem trochę ciężko się zorientować w trasach – ale panie sprzedające bilety w środku zawsze chętnie pomagają
- wizy z braku czasu załatwiałam przez biuro podróży – na pewno koszty są obecnie sporo większe niż jeszcze rok temu, a jeśli chodzi o wymóg meldunku na terenie Rosji to byłam tam dwa razy i nie sprawdzali mi go jescze, ale jakiś na wszelki wypadek zawsze miałam

Prosto z Petersburga pojechałam prosto do Moskwy – jeżdżą fajne połączenia nocą (np. około 22:30-05:30) klasyczny platzkartny i odpada jeden nocleg

jeśli mielibyście jakieś pytania do piszcie :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8382 przez AgataW
Cześć
Jeśli ktoś może podać taką informację - czy w okolicach St. Petersburga, albo w samym mieście, jest kemping, albo coś co go w dużym przybliżeniu przypomina. Mile widziany jakikolwiek namiar :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8374 przez Albin
Ewka, a czy możesz podać więcej informacji ? opisać co, gdzie jak i za ile? Takie wskazówki będą bardzo cenne dla wszystkich chętnych a my będziemy Tobie bardzo wdzięczni :-)

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #8372 przez ewka
ja polecam też dojazd do Petersburga autobusem np. z przesiadkami z Warszawy przez Wilno i Rygę, w każdym z tych miast miałam kila godzin na zwiedzanie - wystarczy, żeby choć trochę pochodzić po centrum :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8283 przez dorot.a414
Hejka, my ruszamy do Petersburga 25.05- 31.05 będzie to początek Białych Nocy, ceny noclegów jeszcze nie wyśrubowane, wynajęliśmy mieszkanie na Kaznskaya dla 4 os. koszt 95 e/ doba, lot 1000pl, szacunkowy koszt biletów do muzeum ok 100 Euro, :) :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.556 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com