Lotniska w Polsce i na świecie

SANKT PETERSBURG bez biura podróży

Więcej
11 lata 6 dni temu #8226 przez zezik
Cześć,

Ja byłem rok temu w zimie własnym samochodem. My organizujemy wszystko sami więc mogę podzielić się kilkoma wskazówkami.

Wiza: nie wiem czy już macie czy nie. Ja załatwiałem sobie sam. Nie jest to dużo pracy a zawsze oszczędza się parę groszy. Można oczywiście załatwić wszystko w biurach pośrednictwa ale co to za frajda. Pierwszym kosztem na jaki trzeba się nastawić są zaproszenia. Tu niestety trzeba skorzystać z biura parającego się taka usługą. Druga sprawa to wiza. Ja wydrukowałem wniosek i wypełniłem w domu, później się okazało, że rozmiar się lekko nie zgadzał i trzeba było wszystko przepisać w konsulacie. Dlatego nie ma sensu się nastawiać na wypełnianie online i druk. Otrzymanie wizy to już żaden problem. Kwestia uiszczenia opłaty w biurze obok konsulatu (w Krakowie oczywiście).

Dojazd: my jechaliśmy przez Litwę, Łotę i Estonię. W Estoni jest najmniej bolesny wjazd do Rosji dlatego warto jechać jak najdalej na północ. Tu uwaga w Łotwie było dużo wolnostojących fotoradarów (miejscowi mrugają). W Estoni by przekroczyć granicę trzeba się najpierw zarejestrować i odczekać swoje na specjalnym parkingu. Bez tego nie ma przekraczania granicy.

Granica: granica w Estoni była bezkolizyjna. Tradycyjny przegląd samochodu. Nasza smoczyca nie wyglądała na taką którą robi się przemyt więc na pytanie gdzie jedziemy padła odpowiedź: Murmańsk na granicy pojawił się dziwny entuzjazm i bez większych problemów przepchali nas dalej. Na granicy trzeba wypełnić deklarację celną oraz dokument wymagany do meldunku. . Jeżeli ktoś ma problem z rosyjskim to można wziąć wersję angielską.

Drogi przed Petersburgiem nie należą do najwygodniejszych, dlatego nie ma co się odzwyczajać od dziur jakie mamy u nas po zimie.

Tankowanie w Rosji to czysta przyjemność. Wlanie 160L do naszej smoczycy nie nadszarpnęło naszego budżetu:

I tutaj kolejna uwaga: w Rosji najpierw wkładamy pistolet do wlewu, płacimy później lejemy.

Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało :)
zezik.net/category/polwysep-kolski/ (tu można znaleźć gdzie dokładnie przekraczaliśmy granicę i jak się rejestrować w Estoni)

Zające w drodze: zajacewdrodze.pl

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8197 przez zkarola
Pięknie. Jestem chętna na wyjazd tam we własnym zakresie. Może coś zorganizujemy :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu - 2 lata 11 miesiąc temu #8194 przez Albin
SANKT PETERSBURG to cel kilku osób i tu prośba do osób które mają już za sobą taki wyjazd ze zwiedzaniem.

Biura oferują 6-8 dniowe wycieczki objazdowe za ok 25oo pln i wiadomo że jest to cena ze sporą nadwyżką dla pośredników no i z biurem to żadne zwiedzanie.

a co w planie ? m.in:
przejazd przez Litwę i Łotwę, przejazd przez Rosję, zwiedzanie Pskowa.
- zwiedzanie Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I - jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo - parkowych na świecie .
- zwiedzanie Parku Dolnego - -Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami
- zwiedzanie Carskiego Sioła - unikatowego zespołu pałacowo - parkowego, zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową
- można zrobić rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga
- zwiedzanie - Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno - historycznych muzeów Ermitrażem, krążownik Aurora - symbol rewolucji październikowej, Plac Św. Izaaka, Sobór Św. Izaaka - unikalny pomnik architektury, Kopuła Katedry - jedna z największych na całym świecie z pięknym widokiem na miasto
- Newski Prospekt, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem Św. Piotra i Pawła (miejscem spoczynku rosyjskich carów), Sobór Św. Mikołaja
- cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I - Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina

to tylko część atrakcji bo jeszcze cała masa do zwiedzania po drodze a w czerwcu w SANKT PETERSBURGU są tzw. białe noce czyli zwiedzanie do północy w świetle słonecznym.

trasa przez Rosję, Łotwę i Litwę ale można zahaczyć także o Estonię.

Czekamy na Wasze podpowiedzi ew. zmontujmy paczkę na busa (można wypożyczyć)


Inny wariant 5 dniowego zwiedzania z przelotem z Polski
koszt 1680 zł + 355 EUR
www.lachmanski.pl/index.php/oferta-europ...HRyrYCFbMbtAodP1MA0A

. .

.

.

.

.

.





Sankt Petersburg to drugie co do wielkości miasto w Rosji. Przez Rosjan miasto bywa nazywane »północną stolicą«, »kulturalną stolicą kraju«, »Wenecją Północy« i »Palmirą Północy«.

Sankt Petersburg (ros. Санкт-Петербург) położony jest w delcie Newy nad Zatoką Fińską będącą częścią Morza Bałtyckiego. W pobliżu Petersburga znajduje się też największe jezioro Europy - Ładoga. Współrzędne miasta to 59º 57’ N oraz 30º 19’ E. Z racji na dalekie północne położenie, występuje tu w lecie zjawisko białych nocy. Najdłuższy dzień trwa w tym czasie blisko 19 godzin, a Słońce tylko na krótko chowa się za horyzontem.
Sankt Petersburg liczy 4,9 mln mieszkańców.
Szacuje się, że w Petersburgu może mieszkać od kilku do nawet 30 tysięcy Polaków.
Petersburg to największy bałtycki i drugi co do wielkości rosyjski (po Noworosyjsku) port morski Rosji, a także ważny port rzeczny.
4-liniowe metro liczące ponad 100 km długości. Petersburg posiada też dwa lotniska: Pułkowo I (port wewnętrzny) i Pułkowo II (międzynarodowy).
W mieście znajduje się ponad 3000 zabytków.
Trzy główne stare arterie miasta to Prospekt Newski, Wozniesienski oraz ulica Grochowa, które rozchodzą się promieniście od pałacu Admiralicji. Petersburg położony jest na 42 wyspach, nad 40 kanałami.
W samym centrum miasta znajduje się ponad 300 mostów, natomiast w całym Petersburgu jest ich około 800, w tym 218 dla pieszych. Najdłuższy most, Bolszoj Obuchowskij most (Newa) liczy 2824 m, a najszerszy, Sinij most (Mojka) - 99,5 m szerokości.

Za datę założenia Sankt Petersburga uznaje się 27 maja 1703 roku. Pierwszym budynkiem miasta była Twierdza Pietropawłowska. W 1712 r. Petersburg był desygnowany na stolicę Rosji.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia2 lata 11 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.507 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com