Czyste Góry, Czyste Szlaki

Tatry 2014

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #11763 przez zkarola
Replied by zkarola on topic Odpowiedź:Tatry 2014
Kolejna sporządzona mapa śmieci, tym razem Tatrzański Park Narodowy w aplikacji ArcGis Online:
bit.ly/1qgfae6

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11595 przez Albin
Replied by Albin on topic Odpowiedź:Tatry 2014
Mail i fotki przesłane od jednego z "naszych" biorących udział w Pięciu Stawach:

"Bardzo dziękujemy za super akcję sprzątania Tatr. Razem z córką znaleźliśmy trochę śmieci - najpierw w drodze ze Szpiglasowej Przełęczy do Morskiego Oka, a potem jeszcze przeszliśmy się wokół Morskiego Oka.

Głównie niedopałki papierosów i chusteczki, ale zdarzyły się 2 butelki plastikowe, butelki po piwie, podpaska, tampon, ... i jeszcze inne mniej lub bardziej ciekawe znaleziska.

Przesyłam kilka zdjęć.

Poza tym muszę przyznać, że pomysł bardzo mi się spodobał i pomyślałem, że może udałoby się w przyszłym roku w tą akcję zaangażować bezdomnych / szeroko rozumianych ludzi wykluczonych, ale trzeźwych? Myślałem, np. aby zorganizować tygodniowy pobyt dla 6-10 bezdomnych (jeden bus) gdzieś w okolicach Zakopanego w okresie letnim, którzy by mieli za zadanie być na szlakach w odpowiednich strojach zachęcających do sprzątania i którzy by tak jak my sprzątali wybrane (najbardziej popularne) szlaki.

Tymczasem, życząc dobrej pogody na kolejne dni w górach pozdrawiam najmocniej,

Krzysiek J. z córką Bogunią,
. . .

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #11566 przez raven
Replied by raven on topic Odpowiedź:Tatry 2014
Takie przemyślenia, coś mało było tych śmieci na szlakach, bo inne grupy niiic nie piszą :unsure: :lol:

rAFAŁ

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11565 przez raven
Replied by raven on topic Odpowiedź:Tatry 2014
... a to wcześniej wspomniany wóz, leżał i nie wiemy czy porzucony a może czekał na koła :laugh:

rAFAŁ
Załączniki:
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: raven od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11561 przez BeataF
Replied by BeataF on topic Odpowiedź:Tatry 2014
A to moja niedzielna "wyprawa" :) W planach był Grześ ale wyszło troszkę inaczej.

Zamiast kruka był gołąb :-)
Droga na Wołowiec

I widok z Wołowca bezcenny :P
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11560 przez BeataF
Replied by BeataF on topic Odpowiedź:Tatry 2014
Raven zapomiał dodać, że zebraliśmy dwa worki śmieci. Szału z ilością nie było za to był pełen przegląd opakowań po papierosach, puszek i butelek po coca-coli! Był jeszcze jeden wóz drewniany ale nie mieścił się do worka :laugh: Ciekawe tylko czy koordynator wiedział, że na tym szlaku nie będzie dużo śmieci czy to był przypadek
:P
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.574 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com