Bratysława na weekend

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #11862 przez zkarola
Może moja fotorelacja z Bratysławy będzie przydatna :)
klubpodroznikow.com/relacje/europa/1670-bratyslawa



A weekend 8-11.11.2014 będę w Wiedniu, więc może się spotkamy :)
Załączniki:
Ostatnia5 lata 10 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11791 przez Albin
Każdy inny termin poza tym właśnie weekendem ... Wówczas będę na Targach Turystycznych w Poznaniu. Bratysława to ciekawe i niestety pomijane miasto przez większość zwiedzających. "Rzut beretem" od Wiednia a w samym mieście tak wiele do zwiedzania.
Jeżeli chcecie zjeść konkretnie, to polecam Mamut Pub, dawniej "U Mamuta". Porcje takie że ciężko zjeść we dwoje jedną porcję.
Co do noclegów to nie mam sprawdzonych. Wyskakiwałem do Bratysławy mieszkając w niedalekim Pelhrimovie.
Zwiedzania macie na kilka dni, wiec na weekend polecam zamki i okolice rynku:
Zamek Bratysławski z XIV–XV wieku, potem wielokrotnie przebudowywany, usytuowany na granitowym wzgórzu, 80 metrów nad lustrem Dunaju. Twierdza o 4 wieżach w narożnikach murów obronnych;
ruiny Zamku Devín, położonego w dzielnicy Devín, wznosi się na wysokich skałach u ujścia Morawy do Dunaju, nad granicą słowacko-austriacką
gotycka katedra św. Marcina (Dóm svätého Martina); była przez 300 lat miejscem koronacji królów węgierskich
klasycystyczny pałac prymasowski z 1781 roku;
barokowy letni pałac arcybiskupi;
Pałac Grassalkovicha – obecnie siedziba prezydenta Słowacji

Ogólnie warto wybrać się do Bratysławy.
Oficjalna strona miasta:
www.bratislava.sk/
Wirtualna wycieczka 360"
z zaznaczonymi hostelami i hotelami
bratislava-city.pano3d.eu/

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11790 przez iwona_krakow
Mam z kolegą wstepny plan wyjazdu na weekend (prawdopodobnie 24-26.10) do Bratysławy samochodem. mamy więc dwa miejsca. Wyjazd byłby w piatek popoludniu, powró niedziela. SZukamy chętnych oraz wszelkich wskazówek dotyczacych podrozy do tego miasta (co wrato zwiedzic, gdzie spać itd.)
.

Fundacja im. Anny Pasek
www.annapasek.org
Załączniki:
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.520 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com