Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

konkurs fotograficzny Tatry nagrody

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


KLM wylądował w Krakowie

Holenderska linia uruchomiła loty na trasie Kraków-Amsterdam. Mieszkańcy południowej Polski zyskali dostęp do bogatej siatki połączeń oferowanej przez KLM na całym świecie!18 maja 2015 r.  po południu w porcie lotniczym Kraków Airport wylądował pierwszy samolot rejsowy KLM. W sezonie letnim holenderska linia będzie obsługiwać trasę Kraków-Amsterdam 7 razy w tygodniu. Nowe połączenie umożliwi mieszkańcom Polski południowej dostęp do bogatej oferty połączeń KLM, która w tym roku obejmuje 139 miast na całym świecie, do których można odlecieć samolotem KLM z lotniska bazowego w Amsterdamie. Do tej pory KLM oferował loty z Polski do Amsterdamu, wyłącznie z Warszawy. Nowa trasa obsługiwana będzie przez linię regionalną KLM Cityhopper należącą do Grupy KLM.„Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego połącznia z uwagi na duże zainteresowanie lotami na tej trasie. Tylko w ubiegłym roku Kraków odwiedziło pond 77 tysięcy Holendrów. Kraków staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród holenderskich turystów. Nie było dla nas zaskoczeniem ubiegłoroczne zwycięstwo Krakowa w zestawieniu portalu turystycznego Zoover w kategorii najciekawsze miasto do odwiedzania w Europie. W tyle została Wenecja, Rzym czy Wiedeń.” – powiedziała Chloé Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.


W sezonie letnim 2015 samolot KLM będzie startował codziennie z Krakowa o godzinie 16:55, by na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wylądować o godzinie 18:55. Dzięki nowemu połączeniu podróżni z Polski będą mogli jeszcze tego samego dnia przesiąść się na lotnisku Schiphol między innymi na lot do Buenos Aires i Santiago de Chile (20:50), Szanghaju (21:20), czy Abu Zabi (21:45). Loty powrotne na nowej trasie będą odbywały się o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:25 i przylot do Krakowa o 16:20. Ponadto mieszkańcy Polski, poza bezpośrednim lotem Kraków-Amsterdam, nadal będą mogli korzystać z połączenia Warszawa-Amsterdam.Promocyjne ceny biletów na trasie Kraków-Amsterdam w obie strony rozpoczynają się od około 560 PLN. Podane ceny w obie strony zawierają wszystkie opłaty i podatki oprócz opłat transakcyjnych (które przy zakupie na www.klm.pl wynoszą 0 PLN). Z okazji otwarcia nowego połączenia członkowie programu Flying Blue otrzymają możliwość zbierania podwójnych Mil na trasie Kraków-Amsterdam.Rozległa siatka połączeń na całym świecie

KLM z linią Air France tworzy jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym, z potężną siatką połączeń obejmującą 212 kierunków w blisko 100 krajach. Flota KLM licząca 161 samolotów dociera do najbardziej odległych zakątków świata, w tym wielu unikatowych destynacji takich jak: Panama, Kilimandżaro, chińskie Hangzhou czy wyspy Bali, Curacao, St. Maarten i Bonaire, jak i do licznych miast w Europie (szczególnie bogata oferta na Wyspach Brytyjskich czy w Skandynawii). Każdego roku oferta się powiększa się o nowe turystyczne trasy. Tylko w 2015 roku oprócz Krakowa w siatce połączeń KLM wśród nowości znalazły się również Bogota, Cali, Belfast, Edmonton oraz Montpellier. Wszystkie przesiadki na loty międzykontynentalne odbywają się w porcie bazowym KLM Amsterdam Schiphol, który jest bardzo lubiany przez podróżnych i co roku nagradzany jako jedno z najlepszych lotnisk na świecie.Kraków-Amsterdam to połączenie, o które zabiegaliśmy od wielu lat. Pozyskanie tak dużego przewoźnika jak KLM uważam za duży sukces naszego lotniska. Szeroka siatka połączeń KLM daje naszym pasażerom ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata, a codzienne loty są świetną ofertą dla biznesu. Z naszych analiz wynika, że nowy kierunek ma duży potencjał. Pojawienie się w Krakowie linii KLM to także wzmocnienie na naszym lotnisku obecności sojuszu SkyTeam.”powiedział Jan Pamuła, Prezes Kraków Airport.


Tradycyjny KLM
KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która od początku swojego istnienia funkcjonuje pod tą samą nazwą. Już za 4 lata holenderski przewoźnik będzie obchodził swoje 100. urodziny! Nie wszyscy pamiętają, że pierwsze przeloty na trasie Warszawa-Amsterdam realizowano już w 1956 roku.Wybierając KLM warto zwrócić uwagę na największe atuty podróży tzw. „tradycyjną linią”. Podstawową zaletą jest oczywiście rozległa siatka połączeń, zwłaszcza międzykontynentalnych, dogodne rozkłady lotów, a także wysoka jakość obsługi. W przeciwieństwie do tanich przewoźników, KLM oferuje w czasie lotu bezpłatne napoje i przekąski, a każdy z pasażerów w Klasie Ekonomicznej może ze sobą zabrać w cenie biletu duży bagaż podręczny (do 12 kg) a na rejsach międzykontynentalnych KLM również bezpłatnie 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 23 kg. Ponadto podróżni KLM, mają możliwość zbierania Mil w programie lojalnościowym linii (Flying Blue), które potem wymienia się na przeloty i udogodnienia podczas kolejnych lotów.
Codzienny rejs z Krakowa do Amsterdamu będzie obsługiwał nowoczesny samolot typu Embraer E190 z 100 miejscami na pokładzie. Od drugiej połowy 2018 roku flota linii KLM Cityhopper będzie składała się wyłącznie z samolotów Embraer 175 i Embraer 190. W sezonie lato 2015, trasę Kraków-Amsterdam w soboty będzie obsługiwał samolot Fokker 70 z 80 miejscami na pokładzie.
Warto podkreślić, że linia KLM Cityhopper zdobyła tytuł Regionalnej Linii Lotniczej 2015 roku. Finaliści konkursu zostali wybrani głosami czytelników Air Transport News, a międzynarodowy panel ekspertów z sektora transportowego wybrał zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Z usług linii KLM Cityhopper korzysta obecnie 7 milionów pasażerów rocznie.
Więcej informacji na temat rozkładu połączeń i promocji cenowych dostępnych jest na stronie www.klm.pl, pod numerem telefonu +48 (22) 55 66 444 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.


KLM Royal Dutch Airlines (holenderskie Królewskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM dysponuje flotą 161 samolotów i zatrudnia 32 tys. pracowników. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 51 milionów pasażerów. KLM oferuje loty do 139 miast na świecie (w tym 72 tras na terenie Europy i 67 kierunki międzykontynentalne). Tylko w 2015 roku, siatka połączeń holenderskiego przewoźnika powiększyła się o kolejnych 6 miast docelowych. Linia KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. W 2004 roku linie lotnicze KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Obydwie linie dysponują potężną siatką połączeń, która liczy obecnie 212 kierunków w blisko 100 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 24,5 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach.

Więcej informacji o KLM dostępnych jest na stronie: www.klm.pl. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na: www.klm.pl oraz pod numerem telefonu: +48 (22)  55 66 444.Kraków Airport jest liderem wśród regionalnych portów lotniczych w Polsce, konsekwentnie rozwijającym ofertę połączeń. W tym roku spodziewany jest rekordowy wynik ponad 4 mln obsłużonych pasażerów. W ciągu ostatnich 10 lat ruch pasażerski w Kraków Airport rósł o ok. 18% rocznie, co daje możliwość osiągnięcia wyniku 7 milionów obsłużonych pasażerów w r. 2030.
W sezonie letnim 2015 lotnisko oferuje 60 połączeń regularnych do 18 krajów i współpracuje z 16 liniami lotniczymi. Oprócz połączeń point-to-point krakowskie lotnisko oferuje szerokie możliwości lotów tranzytowych.
W porcie dynamicznie realizowane są inwestycje. W ostatnich trzech latach oddano do użytku łącznik pomiędzy drogą startów i lądowań a płytą postojową, nowoczesny parking wielopoziomowy oraz Hotel Hilton Garden Inn, w drugiej połowie 2015 zostanie oddany nowy terminal, przystanek kolejki, do końca roku wyremontowane zostaną drogi kołowania i powstaną nowe miejsca postojowe. Po rozbudowie terminal będzie czterokrotnie większy niż obecnie.
Wartość inwestycji to prawie miliard złotych, część tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków europejskich – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jest to największy projekt inwestycyjny wśród polskich lotnisk.
W przyszłym roku Kraków Airport będzie gospodarzem największej europejskiej branżowej konferencji Routes Europe 2016.W Krakowie wylądował pierwszy samolot rejsowy KLM
podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.