Krynicki Cichy Kącik

Krynicki Cichy Kącik

 
Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie
Elżbieta Tomczyk-Miczka

Książka „ Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie” to tylko pozornie historia 80-letniej karczmy na obrzeżach uzdrowiska Krynica Zdrój. Ten zacny jubileusz to powód, by w tle pokazać dzieje kurortu, jego początki i rozwój, słynnych Kryniczan i znamienitych gości. Specyfika tego skrawka Sądecczyzny z folklorem Łemków, poczet wspaniałych ludzi: lekarzy, społeczników i artystów tej klasy co utożsamiani z Krynicą malarz Nikifor Krynicki i śpiewak Jan Kiepura – to tematy, które ukraszają wydawnictwo merytorycznie i artystycznie.

Przez wiele lat przez ściany „Cichego Kącika” przewinęły się rzesze gości, w tym elity kulturalne, polityczne i biznesowe. Książka w przyjazny sposób wprowadza nas w kulisy prowadzenia restauracji, jej metamorfozy, wspomnienia o kultowych dancingach z czasów PRL, a na koniec poznajemy klucz do sukcesu, którego tajemnicę zdradza właściciel, pan Dariusz Mikulski, czterokrotny zdobywca tytułu najlepszej karczmy w Polsce w konkursie Poland 100 Best Restaurants.

Wydawnictwo zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, wydawcą jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie „Aleja Podróżników” z Krakowa.
 
Oprawa twarda
Format A4
112 stron
Papier Magno Gloss 130 gr,


 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com