Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
11 lat Klubu Podróżników Śródziemie
 
ranking podziemi TOP.baner
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Skoki spadochronowe – zobacz Polskę z wyjątkowej perspektywy!
 
Lubisz niezwykłe rozrywki? Chcesz przetestować swoją odwagę? W takim przypadku doskonałym wyborem mogą być skoki spadochronowe! Nie musimy jednak wcale uczestniczyć w specjalnych szkoleniach, aby zanurkować w niebo. Wystarczy, że wybierzemy dla siebie skoki w tandemie!
 
 
Do skakania ze spadochronem w tandemie wcale nie potrzebujemy dużo. Wystarczy, że wykonamy rezerwację przez internet na skok tego rodzaju, a potem przyjedziemy w wyznaczonym dniu i godzinie do ośrodka, który zajmuje się organizacją takich przedsięwzięć. To właśnie łatwa dostępność skoków spadochronowych w tandemie spowodowała, że obecnie są one tak popularne.
 
Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?
Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę, a dokładnie biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer. Pilot to instruktor, który ma na swoim koncie wiele podobnych skoków. To właśnie on odpowiada za techniczną obsługę spadochronu. Z kolei pasażerem może stać się niemalże każda osoba, która spełni odpowiednie wymagania i będzie na tyle odważna, aby zrobić krok w przestworza.
Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. Podczas skoku stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe, które są w stanie utrzymać dwie osoby jednocześnie. Dla maksymalnego bezpieczeństwa stosuje się także spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe.
 
Poczuj swobodne spadanie na swojej skórze
Zdecydowanie najbardziej ekscytującym momentem podczas skoku spadochronowego jest tak zwane swobodne spadanie. To termin odnoszący się do spadania bez otwartego spadochronu, czyli następuje on od razu po wyskoku z lecącego samolotu. Wówczas jako pasażer tandemu możemy poczuć te emocje, które towarzyszą profesjonalnym skoczkom spadochronowym – bez potrzeby brania udziału w szkoleniach czy badaniach lekarskich.
Czas swobodnego spadania zależy od tego, z jakiej wysokości zostanie wykonany skok spadochronowy. Najczęściej skoki tandemowe wykonuje się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, co przekłada się na 30 lub 60 sekund swobodnego spadania. Potem pilot otwiera spadochron i przez kilka minut opadamy już w kierunku poniższego lądowiska. Lądowanie jest miękkie i nie powoduje ryzyka urazów.
 
Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?
W skokach spadochronowych w tandemie może wziąć udział niemalże każdy, kto ma na to ochotę. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma potrzeby brania udziału w szkoleniach czy w badaniach lekarskich. Nie ma też ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci i młodzieży konieczne jest przedstawienie pozwolenia od rodzica czy opiekuna.
Nie oznacza to jednak, że skoki spadochronowe w tandemie nie mają w ogóle żadnych przeciwwskazań. Dotyczą one przede wszystkim takich schorzeń jak epilepsja, niestabilność kręgosłupa, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa, wrodzona łamliwość kości. Także skakać nie mogą osoby mające powyżej 100 kilogramów ze względu na ograniczenia sprzętowe.
Do skoku spadochronowego w tandemie zaprasza Skydive – Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego, który ma siedzibę na lotnisku Kruszyn we Włocławku. Także organizuje skoki tandemowe w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim i w Gliwicach. Z cennikiem skoków spadochronowych można zapoznać się na tej stronie.
 

 

 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 416 gości oraz 0 użytkowników.