Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Skoki spadochronowe – zobacz Polskę z wyjątkowej perspektywy!
 
Lubisz niezwykłe rozrywki? Chcesz przetestować swoją odwagę? W takim przypadku doskonałym wyborem mogą być skoki spadochronowe! Nie musimy jednak wcale uczestniczyć w specjalnych szkoleniach, aby zanurkować w niebo. Wystarczy, że wybierzemy dla siebie skoki w tandemie!
 
 
Do skakania ze spadochronem w tandemie wcale nie potrzebujemy dużo. Wystarczy, że wykonamy rezerwację przez internet na skok tego rodzaju, a potem przyjedziemy w wyznaczonym dniu i godzinie do ośrodka, który zajmuje się organizacją takich przedsięwzięć. To właśnie łatwa dostępność skoków spadochronowych w tandemie spowodowała, że obecnie są one tak popularne.
 
Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?
Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę, a dokładnie biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer. Pilot to instruktor, który ma na swoim koncie wiele podobnych skoków. To właśnie on odpowiada za techniczną obsługę spadochronu. Z kolei pasażerem może stać się niemalże każda osoba, która spełni odpowiednie wymagania i będzie na tyle odważna, aby zrobić krok w przestworza.
Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. Podczas skoku stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe, które są w stanie utrzymać dwie osoby jednocześnie. Dla maksymalnego bezpieczeństwa stosuje się także spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe.
 
Poczuj swobodne spadanie na swojej skórze
Zdecydowanie najbardziej ekscytującym momentem podczas skoku spadochronowego jest tak zwane swobodne spadanie. To termin odnoszący się do spadania bez otwartego spadochronu, czyli następuje on od razu po wyskoku z lecącego samolotu. Wówczas jako pasażer tandemu możemy poczuć te emocje, które towarzyszą profesjonalnym skoczkom spadochronowym – bez potrzeby brania udziału w szkoleniach czy badaniach lekarskich.
Czas swobodnego spadania zależy od tego, z jakiej wysokości zostanie wykonany skok spadochronowy. Najczęściej skoki tandemowe wykonuje się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, co przekłada się na 30 lub 60 sekund swobodnego spadania. Potem pilot otwiera spadochron i przez kilka minut opadamy już w kierunku poniższego lądowiska. Lądowanie jest miękkie i nie powoduje ryzyka urazów.
 
Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?
W skokach spadochronowych w tandemie może wziąć udział niemalże każdy, kto ma na to ochotę. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma potrzeby brania udziału w szkoleniach czy w badaniach lekarskich. Nie ma też ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci i młodzieży konieczne jest przedstawienie pozwolenia od rodzica czy opiekuna.
Nie oznacza to jednak, że skoki spadochronowe w tandemie nie mają w ogóle żadnych przeciwwskazań. Dotyczą one przede wszystkim takich schorzeń jak epilepsja, niestabilność kręgosłupa, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa, wrodzona łamliwość kości. Także skakać nie mogą osoby mające powyżej 100 kilogramów ze względu na ograniczenia sprzętowe.
Do skoku spadochronowego w tandemie zaprasza Skydive – Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego, który ma siedzibę na lotnisku Kruszyn we Włocławku. Także organizuje skoki tandemowe w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim i w Gliwicach. Z cennikiem skoków spadochronowych można zapoznać się na tej stronie.
 

 

 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr
SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
 
rowerowe testy porady wycieczki
 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 
 
  

rower on tour

hiking on tour

mountain on tour

kayak on tour

aleja 2019

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.