Schronisko Koliba Na Łapsowej Polanie

Schronisko Koliba Na Łapsowej Polanie

Schronisko Koliba Na Łapsowej Polanie

Schronisko Koliba Na Łapsowej Polanie znajduje się w Gorcach, na ich południowych stokach – w bezpośredniej okolicy miasta Nowy Targ. Najwyższy szczyt Gorców, Turbacz (1310 m.npm.) znajduje się około 7 km na wschód.

Schronisko to ładny, drewniany, jednopiętrowy budynek w stylu góralskim, doskonale pasujący do otoczenia. Na parterze znajdują się dwa pokoje, toalety z natryskami, bufet turystyczny oraz stylowa jadalnia, mieszcząca równocześnie około 30 osób. Bufet turystyczny oferuje dania ciepłe i zimne, herbatę, kawę, ciastka, słodycze, piwo oraz inne napoje chłodzące. W schronisku można też zaopatrzyć się w wiele “drobiazgów” przydatnych na turystycznym szlaku. Na piętrze znajdują się pozostałe pokoje.

Schronisko zaprasza zarówno turystów indywidualnych, jak i rodziny oraz grupy zorganizowane – obozy wędrowne, rajdy, wycieczki i zimowiska. Zapewnia też całodzienne, smaczne wyżywienie.

Do schroniska Koliba na Łapsowej Polanie 49°31’44”N 20°01’48” można dojść jednym z kilku szlaków turystycznych. Najbliższy schroniska parking znajduje się na końcu osiedla Marfiana Góra (w miejscowości Kowaniec) skąd w ok.30 min można dojść do Schroniska niebieskim szlakiem; także w miejscowości Obidowa można zostawić samochód i dojść do Schroniska najpierw zielonym, potem czarnym, a następnie niebieskim szlakiem.

Najbliższy schroniska parking znajduje się w Obidowej. Na końcu osiedla Marfiana Góra także można zostawić samochód. Korzystając z komunikacji publicznej, w pobliże schroniska najłatwiej dojechać do Klikuszowej (autobusami relacji Kraków – Zakopane), potem szlakiem czarnym, lub do Nowego Targu (autobusami relacji Nowy Targ – Zakopane), i dalej komunikacją MZK do Kowańca lub Marfianej Góry, potem za znakami niebieskimi.

Pociągiem należny dojechać do Nowego Targu, a potem korzystając z komunikacji miejskiej dojechać do Kowańca i następnie kierować się za znakami niebieskimi.

 

schronisko na Łapsowej Polanie

 

Schronisko Koliba Na Łapsowej Polanie
 Marfiana Góra 20 , 34-400 Nowy Targ. Www.gorce-Koliba.pl
Facebook : Koliba na Łapsowej Polanie. 
Tel. 535579403

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com